REVELL MARTIN B-26 MARAUDER 1/72 - RELOAD !!

Previous topic - Next topic

flanker

Jeste to je ona stara maketa iz 60 i neke...
Sviđa mi se B-26 kao avion pa sam se zato odlučio da ga ipak uradim.
Mala dorada u kabini i na turelama.
Možda sam malo preterao sa prljanjem i čipingom (malo so, malo šećer).
Gore je Revell 46, a dole mislim Revell 91.













U početku će biti teško, ali će zato kasnije biti još teže.

najjaci

U ime svih nas iz 60 i neke...
Odradjena u starom maniru kao sto joj i dolikuje. E sad kapiram ja da su to izdignute linije panela i ostalih detalja i da tu treba malo vise vremena da se oni istaknu ali mislim da si trebao to jos da upeglas. Ovako deluje kao gruba postavka koju sad treba doterati da ne kazem nasminkati da ne bude toliko ostra i vidljiva vec dosta zamucena i vazdusasta.
Sto se tice tehnike malo so, malo secer moja preporuka ti je tu sitno mlevena tuzlanska so. Mislim da je ima u svakom domu a fina je i dovoljno sitna za ovu razmeru.Veruj mi probao sam iz prve ruke. Ne daje bas najbolji efekat ali sasvim zadovoljavajuc ukoliko se koristi suptilno i sa merom.
 
Tko vrjedi leti, tko leti vrjedi tko ne leti ne vrjedi

spatz

Nema potrebe barem sada u 21 veku koristiti jestive proizvodne za efekte na makema.Na našem tržištu dostupna je hemija od čipinga lično sam koristio do duše na vozilima i fenomenalan efekat se postiže.Od Valejjo do Ammo Mig možete naći i na Vračaru i Banjici.

flanker

Quote from: najjaci on 14-08-2023, 23:32:46U ime svih nas iz 60 i neke...
Odradjena u starom maniru kao sto joj i dolikuje. E sad kapiram ja da su to izdignute linije panela i ostalih detalja i da tu treba malo vise vremena da se oni istaknu ali mislim da si trebao to jos da upeglas. Ovako deluje kao gruba postavka koju sad treba doterati da ne kazem nasminkati da ne bude toliko ostra i vidljiva vec dosta zamucena i vazdusasta.
Sto se tice tehnike malo so, malo secer moja preporuka ti je tu sitno mlevena tuzlanska so. Mislim da je ima u svakom domu a fina je i dovoljno sitna za ovu razmeru.Veruj mi probao sam iz prve ruke. Ne daje bas najbolji efekat ali sasvim zadovoljavajuc ukoliko se koristi suptilno i sa merom.
 
U pravu si. Tek sam na fotkama video koliko su mi radovi grubi...
Trenutno dorađujem donji deo trupa, a posle toga ću da ublažim prljanje.
Ćiping ostaje takav kakv je. Nove fotke uskoro. Hvala na sugestijama.
Što se tiče soli i šećera, pa hmmm bolje se pokazala so...
U početku će biti teško, ali će zato kasnije biti još teže.

najjaci

Quote from: spatz on 15-08-2023, 01:00:31Nema potrebe barem sada u 21 veku koristiti jestive proizvodne za efekte na makema.Na našem tržištu dostupna je hemija od čipinga lično sam koristio do duše na vozilima i fenomenalan efekat se postiže.Od Valejjo do Ammo Mig možete naći i na Vračaru i Banjici.

Bilo to i pre 21 veka ;) , ali zasto placati koje kakve hemije od kojih se trujemo kad se mogu koristiti prirodna resenja u domacoj radinosti.
+ ce ovako rad zagarantovano biti odradjen s ukusom ;D
Tko vrjedi leti, tko leti vrjedi tko ne leti ne vrjedi

VladimirBrankovic

Quote from: najjaci on 15-08-2023, 22:58:20
Quote from: spatz on 15-08-2023, 01:00:31Nema potrebe barem sada u 21 veku koristiti jestive proizvodne za efekte na makema.Na našem tržištu dostupna je hemija od čipinga lično sam koristio do duše na vozilima i fenomenalan efekat se postiže.Od Valejjo do Ammo Mig možete naći i na Vračaru i Banjici.

Bilo to i pre 21 veka ;) , ali zasto placati koje kakve hemije od kojih se trujemo kad se mogu koristiti prirodna resenja u domacoj radinosti.
+ ce ovako rad zagarantovano biti odradjen s ukusom ;D
E moj ti, ako hersprej nije hemija... sta onda jeste!? Hahahah
Mislim, kada pricamo o alternativnim metodama...

najjaci

Quote from: VladimirBrankovic on 16-08-2023, 12:07:25
Quote from: najjaci on 15-08-2023, 22:58:20
Quote from: spatz on 15-08-2023, 01:00:31Nema potrebe barem sada u 21 veku koristiti jestive proizvodne za efekte na makema.Na našem tržištu dostupna je hemija od čipinga lično sam koristio do duše na vozilima i fenomenalan efekat se postiže.Od Valejjo do Ammo Mig možete naći i na Vračaru i Banjici.

Bilo to i pre 21 veka ;) , ali zasto placati koje kakve hemije od kojih se trujemo kad se mogu koristiti prirodna resenja u domacoj radinosti.
+ ce ovako rad zagarantovano biti odradjen s ukusom ;D
E moj ti, ako hersprej nije hemija... sta onda jeste!? Hahahah
Mislim, kada pricamo o alternativnim metodama...

E moj ti ja kolega Brankovicu, pod alternativne metode nisam mislio na lak za kosu vec na tehniku so/biber ;)
Tko vrjedi leti, tko leti vrjedi tko ne leti ne vrjedi

flanker

















Smanjih doživljaj prljanja i popravka na trupu...
U početku će biti teško, ali će zato kasnije biti još teže.