Sd.Kfz. 139 Marder III - Tamiya 1/48

Previous topic - Next topic

djnik

Jos jedna maketa pravo iz kutije. Kao i kod "skoro" svake Tamije, nemam primedbi na sastavljanje. Maketu sam prvo ofarbao u Panzer Gray primer koji sam posle posvetlio po sredini panela. Na to sam naneo AK washable fluid a odmah posle toga i belu boju koju sam nakon 5 minuta krenuo da skidam raznim cetkicama umocenim u vodu i cackalicama. Nakod dekala i gloss laka naneo sam tamno braon wash sa spoljasnje strane i boju zemlje sa unutrasanje strane. Sa spolasnje stane sam koritio AK splatter effects kako bih docarao blato. Sneg na postolju i gusenicama je od takozavanih mirkobalona koji su zalepljeni sa veoma razredjenim belim lepkom.

Maketa broj 19 za 2023!










flanker

Lepo sve, jedino mi auspuh deluje malo "nemetalno".
U početku će biti teško, ali će zato kasnije biti još teže.

chikavili

Quote from: flanker on 06-09-2023, 11:24:17Lepo sve, jedino mi auspuh deluje malo "nemetalno".
Ja mislim da su ti izduvi uglavnom bili farbani u boju tenka/vozila, ali bi tokom eksploatacije boja izgorela od temperature, a sam uzduv posle toga korozirao, tako da je ovo ok.

djnik

Quote from: flanker on 06-09-2023, 11:24:17Lepo sve, jedino mi auspuh deluje malo "nemetalno".

Auspuh je uglavnom bio rdjav jer je boja izgorela zbog temperature i onda je metal zbog vlage korodirao.

Lee Adama

meni se svidja, veoma lepi detalji, mozda jos dve, tri slike izbliza