SU-27UB Ruski vitezi [Zvezda 1/72]

Previous topic - Next topic

Scaling Slav

Dobro jutro maketari, ovaj put vam predstavljam su27, sema ruskih viteza.
- Kutija je Zvezda, svima vama verovatno dobro poznata maketa, a decali su iz starije zvezdine kutije (ta maketa je bas losa, eto je kao zamorce za isprobavanje boja). Posto sam video da iz te kutije samo dekali mogu da se iskoriste, resih da napravim Ruske viteze.
- Sema koju ste vi verovatno videli mnogo puta, ali nesto sto sam ja bas zeleo da uradim, ali peske, decale sam koristio samo za vertikalce i embleme. Nije na stajnom trapu zato sto moram da ispunim jedno postolje koje sam namenio samo flankerima.
- Boje su Tamiya i MrColor. Gornju plavu nije bilo bas lako pogoditi, ali sam kopao sta je radio jedan ruski maketar (Denis Bugakov).
- Cilj je bio relativno cist avion. Generalno sam jako zadovoljan kako je ispala, i bilo je jako zanimljivo planirati unapred i raditi sa maskirnim trakama, da ne pricam momenat kad je skoro ceo avion maskiran a ti ne znas jel boja negde procurela.
Oko motora i mlaznica sam se bas cimao, oko mlaznica dva puta, zato sto sam hteo odraditi chipping efekat sa pastom, ali pastu koju sam koristio je dal zbog sode bikarbone ili neke druge hemije nagrizla svu boju do prajmera, tako da sam cistio i sve ispocetka.
To je to od mene. Veliki pozdrav.

















Zing

Bas lepo, naizgled jednostavana sema a u stvari ima dosta posla. Super rad, odlicni motori!
 :cheers
Tongue tied and twisted just an earth bound misfit, I

milan78

Odlican!!!Brzo napredujes.Vec prepoznatljiv rad sa zatvorenim trapom. :cheers
Instagram-Peacockscaleworx

Scaling Slav

@Zing Hvala ,hvala :D Jeste bilo dosta posla na kraju, pogotovo, nije lako pogoditi da ove linije budu skroz simetricne. A i motori su posebna prica :D
@Milan78 Hvala Milane, trudim se, bice bolje, malo po malo :D

boom.boom

Vruhunski izgleda, zaista! Dragulj za policu!!! Motori su FENOMENALNI :mjetal !
Par stvari bih ja mozda drugacije uradio... Cini mi se da ti je prejak pritisak u prskalici i da imas pomorandzu izmedju motora. Mozda i malo jaci nanos farbe se javlja? Ispolirao bih farbu i mozda malo pustio vos tu i tamo, onako bas blag (pre svega mislim na plavu, belu si bas ok tretirao). I cini mi se da si pojedine sekcije sklapao farbane? To jeste dobar metod da se ustedi na vremenu i trudu ali se u 90% slucajeva vidi, i ako si vrhunski to sklopio... eto par nekih sitnica koje bih ja malo drugacije, ALI, rad apsolutno ODLICAN!!! :mjetal  :bravo
"Nije važno šta se radi, vazno je da se preteruje pa će negde već da izbije!"....Miksi-"GYM-Š"

Scaling Slav

@boom.boom u pravu si za pritisak, bio je prejak i to sam skontao na ovoj maketi, samo što sam na drugim mestima, pogotovo na beloj uspeo lepo da ispravim ,sa poliranjem i lakom. Izmedju motora nisam uspeo, a naravno tu se najviše i javilo sobzirom da ima o šta da se odbija boja. Ajde baš ću da probam tu metodu. I za sklapanje si u pravu, skoro svi pokretni delovi su sklapani posle farbanja, i za neke je to imalo smisla, ali za neke na kraju i ne. Čak sam imao i problema sa vertikalcima, flapove, ne znam ni što nisam odmah zalepio, nije mi ništa donelo što se tiče lakoće bojenja, sledeći put bih to bolje isplanirao ako se odlučim za posebno bojenje. Hvala puno na komentaru i savetima pogotovo, imaš veoma oštro oko :D Naravno, drago mi je da ti se sve u svemu svidja  :mjetal

boom.boom

samo tih par sitnica ali rad zaista ODLICAN  :super !!!
"Nije važno šta se radi, vazno je da se preteruje pa će negde već da izbije!"....Miksi-"GYM-Š"

najjaci

Video sam ovo na jednom drugom forumu i zaista sam se odusevio nacinom rada za koji si se odlucio. Treba imati zivaca za sve te maske... Takodjer potpuno bih se slozio sa kolegom boom.boonom a narocito u vezi efekta narancine kore.
Za kraj jedinu "manu" koju vidim ovde, a koja mi toliko bode oci pa zato moram da spomenem, je nedostatak tog stajnog trapa  :zvizduc 
Tko vrjedi leti, tko leti vrjedi tko ne leti ne vrjedi

Scaling Slav

haha treba treba, sad mi maskiranje postaje dosta lakse posle ovoga, manje me boli glava.
A znam dosta ljudi mi "zamera" taj stajni trap, ali morao sam zbog postolja, imam neke ideje u glavi pa bi da pokusavam nesto, ali, trebalo bi da sledecih par budu na tockovima :D Hvala Najjaci na komentaru!  :cheers

Maketar78

Nemam reči koliko je ova maketa lepo odrađena. Izuzetno kvalitetan rad.  :god  :god  :god
Polako, ali sigurno ...

Scaling Slav

Quote from: Maketar78 on 12-09-2023, 18:03:09Nemam reči koliko je ova maketa lepo odrađena. Izuzetno kvalitetan rad.  :god  :god  :god
Hvala puno!  :cheers

Lee Adama

i meni se svidja, sigurno si imao dosta posla oko njega, svaka cast

Scaling Slav

Quote from: Lee Adama on 29-09-2023, 00:05:59i meni se svidja, sigurno si imao dosta posla oko njega, svaka cast
Jes bilo posla, al neke stvari mojom krivicom, kao te mlaznice što sam zeznuo, al rivetiranje nije bilo baš lako na nekim mestima. Hvala ti 🙏🏼