Merkava Mk.I Esci 1:72

Previous topic - Next topic

djos & filip

Kolega Brankovic me je zamolio da okacim njegov najnoviji rad na forumu, sto sa zadovoljstvom radim, uz komentar: odlican rad!
Tekst koji je Vlada poslao uz fotografije je u nastavku. Uzivajte.


E pa, drage kolege, doživesmo i to da se ja bacim na neki oklop. Nisam baš imao želju da radim tenkove ali, moram da priznam, dopalo mi se!
Budući da je ovo moj PRVI tenk, grešaka, sigurno, ima pregršt. Nemojte zameriti.
Ešijeva maketa se, bar iz mog iskustva, ne sklapa bajno. Manje više, svi spojevi su tražili git ili super lepak. Najgore je bilo sa korpom koja se sastojala od 4 dela. Čovek bi pomislio da nisu napravljeni da se uklope... Gusenice su bile okej ali su zubci na vodećem točku morali da odu kako bi relativno pravilno legle. Uklapanje oklopnog plašta me je mučilo par meseci jer u uputstvu ne postoji jasno objašnjenje gde bi trebao da legne, da stvar bude gora, još su i sugerisali pogrešno....
Na kraju, snašao sam se kako sam se snašao. Ofarban sam ga u AK RC IDF nijanse. Koristio sam sve tri boje, pravio senke i hajlajtove. Nakon toga usledilo je to igranje slikarskim bojama i vošem. Ogrebotine su akrilna RLM 66 (pre nego crna za malu razmeru). Naravno, gusenice su dobile efekat peska korišćenjem suvih pigmenta.
Zadovoljan sam rezultatom a nadam se da ste i vi.... Sve sugestije su dobrodošle!











Ovo je samo hobi, ovo je samo hobi, ovo je samo......

flanker

U početku će biti teško, ali će zato kasnije biti još teže.

Lee Adama

lepo odradjen i farban, ali  lampa posadi bi trebala da bude crvena a izgleda da mu fali sa desne strane. Tipicni lanci ipod korpe nisu bili uz maketu?

VladimirBrankovic

Hvala!
E, eto, sad ću da ofarbam svetlo... Danak neiskustvu i ne poznavanju materije... Drugog svetla nije bilo u kutiji... Za lance sam znao ali, iskreno, nisam imao ideju kako da ih napravim u ovoj razmeri... Dajte predloge!  :cheers

Goran A.


Lee Adama

za lance ima u 1/35 razmeri ecere, mozda ima i za 1/72?

VladimirBrankovic

Nemam pojma, kao što rekoh, nov sam u ovom svetu... Verovatno i da ima, ne bi me čudilo... Ja nisam uzimao nikakve after market...

Lee Adama

nebitno, maketa je tako i tako zavrsena, jedino ako planiras jos jedan merkava...