Modela Blanik L-13 1/48

Previous topic - Next topic

YU-DFY

Dugo sam jurio ovu maketu da bih je dobio letos na poklon od mog velikog prijatelja i vecitog nastavnika i mentora Nese Mikluseva.
Maketa se lepo sklapa, 20-tak delova, ima pristojnu unutrasnjost i panelizaciju u pozitivu. Ono sto sam prvo uradio je urezivanje panela. U kokpitu sam dodao pilotske veze od tamiya trake. Uklonio sam drljacu jer sam hteo da uradim Blanika posle revizije koja je uradjena 1991. Nisam dodao repni tocak jer nisam imao odgovarajucu velicinu. Davno sam prestao da radim makete u 1/72 a od nekih viskova koje imam u 1/48, niti jedan odgovara. Farbano Vallejo bojama, lakirano Vallejo gloss i gloss/saten. Dekali su stampani na filmu (takodje Nesina) radinost.
Ovaj Blanik je pripadao Aeorklubu Zrenjanin. Na njemu sam imao nekoliko letova, uglavnom pokaznih jedrenja sa nastavnicima letenja Kapunac Dusanom i Peci Belom. Jos uvek pamtim kovite i tkzv delfinarenje izvedenim ovim Blanikom.


















anki

Uuu rezinac short run u NMF. Bravo, svaka cast. Ko nije radio ovakve makete ne moze da razume nivo rada koji se mora uloziti za pripremu povrsina za NMF

YU-DFY

QuoteUuu rezinac short run u NMF.

Nije rezinac, plastika je ali se svakako treba potruditi oko pripreme podloge pre farbanja pogotovo kad se urezuju paneli.