Phantom F4-F JG 71 Richthofen, Norm 81B, 1/48 Revell

Previous topic - Next topic

Lee Adama

Cao Kolege,

mogu da vam predstavim Maketu koja je konacno stigla pred Fotoaparat. Phantom F4 nemacka verzija F, Phantom je po mom ukusu jedan odan najlepsih mlaznjaka, a i pogotovo nemacke kamuflaze. Zato mi je plan da napravim sve varijante. Prva je Norm 81B, sto mi se najvise svidja, sledeca ce da bude Norm 72. Koristio sam Revell, starija Maketa, tesko naci F4-F verziju, imam jos jednu, za ostale cu koristit Meng F4-E. Sklapanje bez teskoca, jedino kod Cockpita sam zeznuo nesto, tako da sam morao da preradim i prednje sasije, inace sam jos dodao ecere za Cockpit, boje su Real Collors, Hataka i Mig.









































viper

Odličan, svaka čast  :super

Lijepeo mu stoji ova šema farbanja, dobra je i ona druga varijanta Norm 81.

Janjic

凸(¬‿¬)凸

chikavili

Bas mi se svidja rezultat  :super

Nego... taj nemacki nema onih mElEon stensila po sebi ili mi se cini?

Lee Adama

Quote from: chikavili on 14-11-2023, 11:44:39Bas mi se svidja rezultat  :super

Nego... taj nemacki nema onih mElEon stensila po sebi ili mi se cini?

Hvala vam!
neznam na koje mislis, dodao sam maltene sve sto su bili na planu, i bilo ih je stotinu... samo poneke najsitnije sam si ustedio rad. Decali su od "Airdoc", rekao bi da su kompletni za F4-F.

chikavili

@Lee Adama
Ne znam da li te Nemacke maskirne verzije imaju isti broj stencila kao Americke sive koji ih imaju vise stotina... ne mogu da vidim na fotkama

najjaci

Isuse, kak je lijep  ;D
Super je ispao! Ova njemacka sara mu je bas legla. Steta samo za onaj spoj poklopca kabine, kao da nije 100% nalegla.
S nestrpljenjem iscekujemo novi.
Tko vrjedi leti, tko leti vrjedi tko ne leti ne vrjedi

Miroslav Š.

http://www.maketarplus.com/
2024. - godina borbe protiv nesklopljenih maketa!

YU-DFY

Odlican Fantom!  :super
Ova maketa je izgleda prepak Hasegawe. Imam jednog Hasegawinog u steku JG-71 special painting crveno-crni. Ceka da bude uradjen. 

Fredi


Lee Adama

cao Kolege,

hvala vam, drago mi je ako vam se dopada.

Lee Adama

Quote from: chikavili on 14-11-2023, 14:49:57@Lee Adama
Ne znam da li te Nemacke maskirne verzije imaju isti broj stencila kao Americke sive koji ih imaju vise stotina... ne mogu da vidim na fotkama

Bilo ih je oko 200, kao sto rekoh, najsitnije nisam postavljo posto su tolioko malecke da ih golim okom skoro i nevidis.

Lee Adama

Quote from: najjaci on 14-11-2023, 16:14:12Isuse, kak je lijep  ;D
Super je ispao! Ova njemacka sara mu je bas legla. Steta samo za onaj spoj poklopca kabine, kao da nije 100% nalegla.
S nestrpljenjem iscekujemo novi.

u pravu si, nazalost nije htelo da legne 2 puta sam skidao i ponovo prilepio, mozd sam trebao da filujem, tad je bilo kasno

Lee Adama

Quote from: YU-DFY on 14-11-2023, 18:12:21Odlican Fantom!  :super
Ova maketa je izgleda prepak Hasegawe. Imam jednog Hasegawinog u steku JG-71 special painting crveno-crni. Ceka da bude uradjen. 

nisam siguran da li je rebox hasegawe... sto ceka? Samo napred!

viper