GWH Mig-29 9.13 SM+ 1/48,Srpsko vazduhoplovstvo 18206

Previous topic - Next topic

milan78

Pozdrav svima,jedan izlet u meni ne tako cestu skalu i rad za drugara.GWH 29ka je poznata svima koji su u ovoj razmeri te znaju o kakvoj je maketi rec.Po meni je to kao Trumpeter u 1/72,lepa maketa super detalja ali ima posla.Moj primerak je bio second hand pa je bio spremljen za nas SM+,sa senzorima Pastel(3d print),i raketama R77 koje su verovatno od SMT varijante isto GWH makete.Dodao sam Quinta decals za sediste,kokpit je sasvim dobar iz kutije tako da uz sav eceraj i dekale za svaki pokazivac(!!),satic,izgleda lepo i ubedljivo.Kao i vecina Mig-29 maketa i ova pati od loseg uklapanja uvodnika,oplate motora te da bi sve to leglo mora da se smirgla,urezuje,gituje i sve to dovede na 0.Izduvi su meni nepojmljivo izdeljeni na nekoliko delova slicno kao na f-15 samo sto tu ima logike a ovde po meni ne,sve je to moglo da se uradi iz par delova...Par detalja je samogradnja kao sto su ona ojacanja na vertikalcima,poneki senzori,oplata koju su dodali tokom modernizacije na iste te vertikalce,kao i poziciona svetla na grbi i ispod motora te"varionici".Farbano Light ghost i dark ghost grey a nos i dielektrici su posvetljeni light gg.Wash flory i tamiya,lak vallejo,prljanje uljane i oilbrusheri.Dekali su kao "mleko"legli,odlicni Lift here.Svaka raketa dodje kao manja maketa posebno R73 koja ima i eceraj i gomilu dekala a R27 "obozavam"da farbam zbog maskiranja.Sve u svemu ja sam zadovoljan a evo i slika...
























Instagram-Peacockscaleworx

Tomcat

I treba da si zadovoljan, po meni ovo je jedna od najboljih 29ki na forumu, mozda i najbolja.
Once upon a time, when men were men, and you could tell a Tomcat guy by the size of his forearms; before LANTIRN, big motors and bombs...

VladimirBrankovic

Lepo Milanče. Lepo radiš, što se najbolje vidi na većim modelima. Sve sve, 1:72 je okej razmera, praktična, lako se spakuje na policu ili skladište ali 48ca daje, ipak, pravi rezultat...

Jovac


Lee Adama

nema sta, odlicno ti je ispao ovaj Mig, svaka cast! Wedering i Farbanje prvoklasno!

viper

Odlično urađeno, svaka čast.
Sama maketa je jedna od loših GWH maketa i veoma zahtijevna.
Linije panela na uvodnicima su plitke i kao što si napisao poklopci motora se teško uklapaju.
 Tvoj MiG je jedan od najboljih koje sam vidio.  :cheers


chikavili

Bravo, jako lepo!

E sad... imam par primedbica, ali posto ja nisam neki gazda-master u ovoj disciplini, posmatraj ih kao subjektivne primedbe osobe koja je provela dosta vremena pored aviona, a ne maketara:
Ono sto mi najvise bode oci je previse vidljiv pre-shading... pogotovo odozdo... pogotovo na dodatnom rezervoaru (mozda nekome deluje atraktivno, ali na rezervoaru je bas nerealno). Generalno, avioni jesu prljaviji odozdo, ali su uticaji vremenskih uslova i promene na boji odozdo uglavnom zanemarljivi.
Druga stvar koja mi bode oci su krila i komandne povrsine na R-27R koje mi se cine previse tamno. Mozda je zbog fotki, ali deluju potpuno "flat" crno, sto ne bi trebale da budu.

Uglavnom, to su sitnice koje ne kvare bitno celokupan utisak koji je sjajan (da nije sjajan, ne bih se ni trudio da kucam ovoliki komentar  ;) )

milan78

@chikavili na zalost to je moj telefon tako slikao,nisam imao zivaca da peglam i to je tako ostalo.Pre shejding ne radim vec na crni prajmer selektivno panel po panel farbam,pa onda sve to blendujem istom tom bojom.Efekat je suptilniji jer su ovo relativno skoro farbani avioni mada im se vec fino vidi ofucanost sto zbog kvaliteta sto zbog mat boje.Na raketama je farbano tamnim metalom to sto pominjes ali eto,izgleda tako kako si napomenuo.Ni izduvi nisu kao u stvarnosti a oni su puni raznoraznih metalika transparentnih boja itd.A rezervoar...sta znam oni su garavi sto od slivanja nekih a i onaj sulundar pred kraj tanka ga malo ogaravi.Mozda sam se tu zaneo malo.
Hvala svima na lepim recima!
Instagram-Peacockscaleworx

Laufer72

Mislim da je peta zakovica ispred kabine trebala biti naznačena kao četvrta , za ostalo nemam primedbe  ;) .
Bravo Milanče.  :super

Scaling Slav

Još uvek nisam neki poznavalac naših migova pa ne mogu puno da komentarišem, ali rad kao rad, meni baš lepo i uredno odradjeno. To se pogotovo vidi na ovim "close up" slikama. Doduše imam mali savet, ne u vezi same makete. Imaš tri izvora svetlosti, moja predpostavka, dve lampe i sobna svetlost, i isključi sobnu a na ove dve lampe, ako je moguće, zalepi kuhinjski papir za pečenje ili ako nemaš barem maramicu :D dobiješ mekše senke i maketa će još više da zasija kao što i treba :) ako grešim u vezi svetla, samo zaboravi šta sam rekao :D

milan78

@Scaling Slav hvala na sugestiji.Budu dva izvora svetlosti,dve lampe,ali i blic pa mi se javljaju te senke da kazem.Rekoh u jednom postu pre i da ponovim,pored svih hobija koje imam fotografija nije jedan  od njih,tako da i ovako sto slikam je ok.Bar meni.Slazem se da treba bolje ali ovo su telefonske slike...
Instagram-Peacockscaleworx