Prise de Guerre (He-177) Revell 1/72

Previous topic - Next topic

Goran A.

Ne zanm da li sam baš zagrizao previše, jer dugo nisam radio ništa ali mi se ova maketa učinila zgodnom jer stoji već petnaestak godina. Kako nisam ljubitelj švapske (naci) tehnike, ova šema je, čini se, taman za kampanju i u simboličkom smislu.

Evo slika ramova sa delovima i jedva započetog kokpita da formalno otvorim svoje učešće.





U pitanju je zarobljeni Grif, zatečen na jednom od francuskih aerodroma tokom avgusta meseca. Francuske oznake se nisu dugo zadržale, već u septembru je avion predat britancima za ispitivanje. Za prelet je dobio crno-bele invazione trake kako bi se izbeglo moguće obaranje od strane savezničkih lovaca i zemaljske PVO.




Goran A.

#1
Na maketi kutije trapa nisu otvorene i unutrašnjost postoji delimično, a kako podvesa neće biti, pa da začinimo malo. Otvorio sam glavne poklopce, ne mogu se iskoristiti pa ću napraviti nove. A može da se desi da negde imam iste, ali od Airfixa.

Kad se već to radi, šteta je da se bar malo ne vide i upareni Dajmleri. Poklopci motora su isečeni ali očuvani, imaju lepe detalje na sebi, gledao sam da ostanu u komadu i neoštećeni usled sečenja, što je i potrajalo. Uz to sam isekao flapsove, budući da su to "Fauleri" biće dovoljno da maketa živne.

Sad je potrebno izgraditi kutije trapa u onoj meri u kojoj je to vidljivo i zatvoriti ono što mora. Ima par pregrada unutar samog krila koje će olakšati ovaj posao.


petarsm

Пре 30-так година, радио сам "He-177 Airfix". Поклопци стајног трапа код "Airfixa" су баш баш предебели. Истањио сам их савим и дорадио. Иначе, они су отворени само приликом слетања и полетања авиона (извлачење и увлачење стајног трапа).

Goran A.

#3
Quote from: petarsm on 06-01-2024, 22:28:52Пре 30-так година, радио сам "He-177 Airfix". Поклопци стајног трапа код "Airfixa" су баш баш предебели. Истањио сам их савим и дорадио. Иначе, они су отворени само приликом слетања и полетања авиона (извлачење и увлачење стајног трапа).

Lako se to stanji, bar da nemora da se iseca ponovo, mada nije ni to teško. Poklopci se otvaraju i prilikom pregleda, postoji kojekakva instalacija duž zadnje pregrade. Odbrave se i gravitacija učini svoje. Hidraulika ih ponovo zatvori čim se pokrene jedan od motora. 


Lanmi

Ozbiljan zalogaj Gorane, veoma atraktivna i retka šema. Spremi par kantica boje, pa da gledamo grdosiju.
Milan Vukovic
https://lanmiblog.wordpress.com/

"Sve će to, o, mila moja, prekriti surfejser, boja i vaš"

Goran A.

Quote from: Lanmi on 08-01-2024, 02:08:49Ozbiljan zalogaj Gorane, veoma atraktivna i retka šema. Spremi par kantica boje, pa da gledamo grdosiju.

I meni se čini, ali borićemo se..l Da bude upola kao onaj tvoj Greif, biću prezadovoljan.

Goran A.

#6
Svaki dan po malo i desno kućište za trap je nadograđeno onoliko koliko je vidljivo zajedno sa prostorom za motor i spremno za razvlačenje cevi i kablova. Pošto su flapsovi odsečeni, čvrstoća krila je delimično oslabljena pa je trebalo dobro odraditi oslonce svega ovoga kako bi sve leglo na svoje mesto. Kad se uradi vidljiva konstrukcija ispod flapsova, sve će ponovo biti jako. Levi prostor je u radu i ide duplo brže jer sad postoji mustra za isecanje plastikarda

Naravno da sve ovo ima da se kupi u rezinu ali to donosi neke drugačije probleme oko centriranja jer dolazi zajedno sa ležištem za noge. Meni je ovo mnogo brže i sigurnije rešenje jer su ležišta za noge zadržana
onakva kakva su na maketi.



Goran A.

#7
Gotovo zatvaranje prostora trapa drugog krila, ova strana je jednostavnija jer se neće otvarati gornji poklopci motora. Ima još par tračica da se zalepi na zadnji okvir.




Posle ovoga sledi izrada flapsova i to će biti malo dosadniji posao jer ima dosta toga da se secka. Nema baš nekog velikog izbora po pitanju slika ležišta flapsova u krilu ali će biti od pomoći i ovo što ima. Odnosno, moraće da bude.