Varšavski pakt, III deo- Su-20, Poljska, Mistercraft 1/72

Previous topic - Next topic

Tomcat

Drugarice i drugovi, prva maketa koju sam zavrsio u 2024 godini je ovaj Su-20.Kao clanica VU Poljska je u prvoj polovini 1970ih nabavila 27 aviona Su-20 (podatak sa Wikipedie, dakle, moguce netacan) koji su ostali u upotrebi do kraja 90ih godina 20og veka. Iako su isprva bili NMF, krajem 80ih jedan broj aviona je nakon remonta ofarban u kamuflaznu semu pri cemu ti avioni nisu farbani uniformno tako da su vise nego jasno uocljive potpuno razlicite boje na njima tako da neki (poput 6252 imaju 2 zelene i pesak dok neki imaju zelenu, pesak i tamno braon). Maketa je uzasni Mistercraft, verovatno vecini poznata. Posto sam zeleo da je malo "obogatim", nabavio sam rezinsko sefiste, stavio sam "nisan" od Trumpeterpvog MiG29, a naoruzanje od Exuardovog MiG21 i Zvezda MiG29 kao i igle kojim sam zamenio komade plastike koji su predstavljali ''topove''. Kao sto rekoh, nabavio sam rezinsko sediste da bih pri sastavljanju shvatio da je sediste presiroko za canopy koji daje proizvodjac (pri cemu je i canopy sacinjen od prilicno debele plastike, tako da sam odlucio da kabinu secem kako bi ostala otvorena jer posle peripetija oko nabavke sedista nisam zeleo da ga se odreknem. Boje su Gunze a dekali iz kutije. Kod dekala bih jos napomenuo da postoji i jedan amblem koji ide na vertikalac ali ppsto nisam bio siguran da li je amblem stavljen pre ili nakon raspada VU nisam ga stavio a ako iko ima pouzdanu informaciju u vezi amblema bio bih veoma zahvalan.






















Once upon a time, when men were men, and you could tell a Tomcat guy by the size of his forearms; before LANTIRN, big motors and bombs...

Jovac


najjaci

Dobro je ispao s obzirom da je u pitanju ozloglaseni MisterCraft(negde poznatiji i kao MasterCraft), ako si imao problema samo sa poklopcem kabine onda si i dobro prosao. Malo me ova kamuflaza asocira na SEA bas zato sto umesto te braon ima jos jednu zelenu. Inace de mi reci jel se krila mogu pomerati ili si ih stavio da budu fixna?
Tko vrjedi leti, tko leti vrjedi tko ne leti ne vrjedi

Tomcat

@najjaci

Krila sam morao fiksirati, kad sam lepio mojom greskom mi iscurelo peevise superlepka tako da je levo krilo ostalo zalepljeno
Once upon a time, when men were men, and you could tell a Tomcat guy by the size of his forearms; before LANTIRN, big motors and bombs...

Goran A.

Jeste sirova maketa, ali uz par trikova može lep komad da ispadne. Jedan od njih si primenio (otvorena kabina) a drugo je jooooš podvesa, a može debelo da ponese. Još ako se dorade kućišta trapa...

Imam dvosed koji zbog druge kabine dodatno dobija na detaljima, uskoro će na radni sto. Odabrao posebnu šemu i podves kako bih ga pomerio što dalje od izvornog izgleda makete.

milan78

Mistercraft,Pantera,Mastercraft ili nesto pak 4.sve ista plastika.Radio sam su-22,muke su to.Doduse kad sam cetkao.Definitivno ta krila i mehanizam za ista,su jako delikatni,bas je zeznuto da ih uradis da se pokrecu.Lepo si ga odradio znam da si dao sve od sebe.Meni se svidja ona poslednja iteracija koja leti kod njih,ona siva kamuflaza.Mogao bih da pogledam sta ima Martola,cuci mi jedan Bilek treba da se "opere".Ne znam odakle mi.. :cheers  :bravo
Instagram-Peacockscaleworx

Lee Adama

zato da je uzasna maketa si izvukao odlican rad.  :super


VladimirBrankovic

Ma sve je to lepo, nema šta. Kamuflaža je interesantna, pogotovo jer je haotična, pa predstavlja pravi izazov za maketara. Ti si to lepo odradio. Ja, lično, nemam ništa protiv Panterinog Su-22/17. Nisu Modelsvit ali, uz malo pažnje, izgledaju slatko (za policu). Jbg, imam niske standarde hahaha.
Jedina zamerka bi mi bio finiš. Vidim da si pokušao da dobiješ polusjajni efekat, što je tvoja dobra odluka, ali mislim da je, i dalje, malo sjajniji nego što bi trebalo da bude... Predji još jedan mist coat, samo u miks sa sjajnim dodaj još kap, ili pola kapi, mat laka..

Janjic

凸(¬‿¬)凸

Tomcat

Once upon a time, when men were men, and you could tell a Tomcat guy by the size of his forearms; before LANTIRN, big motors and bombs...

nebkv

Lepo mu je legla ova sema :super
Uopste ta serija/kalup familije Su bez obzira ko je pakuje ima potencijal,uz dorade koje su drugi vec naveli moze lepo da izgleda
Uz to ja bih(ako bi ikada opet radio ovu maketu)zamenio ili nekako obogatio nosnu nogu i tocak jer mi oni deluju uprosceno