Škoda LT vz.35 - " Освободител "

Previous topic - Next topic

medico





Sada već vremešna CMKova maketa iz 1996 godine:  Škoda LT vz. 35 uglavnom je vrlo dobrog uklapanja. Potrebno dosta dry fitovanja za idealno uklapanje koje se na kraju sasvim isplati.
Najveća mana na ovoj maketi su gusenice koje se uz malo više pažnje dosta dobro uklapaju ali ih je neophodno montirati tokom sastavljanja a pre farbanja što u mnogo čemu kasnije otežava proces farbanja i ostarevanja  podvoznog dela.

           U Bugarskoj armiji ovaj tenk je ostao u upotrebi čitavu jednu burnu, ratnu deceniju od 1940 do 1950 godine kada je povučen iz upotrebe.
Za Bugarsku verziju ovog tenka odlučio sam se nakon posete Vojnom muzeju u Sofiji gde sam imao priliku da fotografišem restauriran primerak sa zanimljivim natpisima: " Poduevo i Kočani " .

Sve fotografije ali i zašto je ovo oslobodilački tenk na mom blogu

iguanac

Kao što ti i uživo rekoh, ja bih ovu maketu nazvao
"Kad se vojska na Kosovo vrati", a pisci grafita da se pozabave detaljima koja bi ti vojska trebalo da bude. Ti si dao sve od sebe! D:)
One day you'll realize there's more to life than culture... There's dirt, and smoke, and good honest sweat!

"Dogod budete čuli na Ljubinom Grobu pucanje naših pušaka, Nijemci neće proći. A kad toga ne bude, znajte da na njemu nema više živih proletera."

https://n-ever-finished-models.blogspot.com/

voja

Bugari su imali čitavu lepezu tenkova sa ispisanim imenima gradova Makedonije i Južne Srbije.
Slično je bilo i sa Mađarima kada su u aprilu 1941. zauzeli Bačku, Baranju, Međumurje.
Kod njih je bila fora sa natpisima "visszatért" (vratili smo se, povratak).

Oduvek mi je bila simpatična ova Češka škola konstrukcije tenkova.
Čak su izradili jedan prototip za vojsku Kraljevine Jugoslavije po našim specifikacijama. Trebao je imlicencno da se proizvodi i kod nas. Čak su do početka rata nabavljene i neke mašine i alariti iz Nemačke.
Da je rat počeo barem pola godine kasnije, izašlo bi nešto sa proizvodnih traka.

.

.

chikavili

Uvek se obradujem kada vidim da si okacio nesto novo. Volim da gledam tvoje radove koji su pri tom i savrseno osvetljeni za fotkanje  :super

iguanac

Quote from: voja on 15-01-2024, 17:02:10Bugari su imali čitavu lepezu tenkova sa ispisanim imenima gradova Makedonije i Južne Srbije.
Slično je bilo i sa Mađarima kada su u aprilu 1941. zauzeli Bačku, Baranju, Međumurje.
Kod njih je bila fora sa natpisima "visszatért" (vratili smo se, povratak).

Oduvek mi je bila simpatična ova Češka škola konstrukcije tenkova.
Čak su izradili jedan prototip za vojsku Kraljevine Jugoslavije po našim specifikacijama. Trebao je imlicencno da se proizvodi i kod nas. Čak su do početka rata nabavljene i neke mašine i alariti iz Nemačke.
Da je rat počeo barem pola godine kasnije, izašlo bi nešto sa proizvodnih traka.

.

.

Vojo misliš li na tanketu T32 (Š-I-D)? To je samo za nas pravljeno, 8 komada ako se ne varam, za konjicu. Navodno završili u NDH. Tada je to bio, među oklopnim vozilima Kraljevine Jugoslavije, najjače naoružano vozilo, jer je taj češki 37mm top imao veću probojnost od francuskih Puteaux topova na R35, i Ft17
One day you'll realize there's more to life than culture... There's dirt, and smoke, and good honest sweat!

"Dogod budete čuli na Ljubinom Grobu pucanje naših pušaka, Nijemci neće proći. A kad toga ne bude, znajte da na njemu nema više živih proletera."

https://n-ever-finished-models.blogspot.com/

voja

Ne mislim na tanketu. Baš je tenk u pitanju.
Mislim da je čak i bio kod nas na ispitivanju na poligonu na Ali Pašinom polju.
Bilo je i dosta nemačke tehnike na ispitivanju na tom poligonu. U par navrata sam kod nekih kolekcionara video i neke fotografije kako vojska i oficiri zagledaju sva ta vozila.
Registrovana sa slovom A ispred registarskih brojeva na tablicama što su u to vreme bile probne tablice, za ispitivanja i imale su ograničen rok važenja.

.

.

boom.boom

Izbor tematike fantastican  :bravo  a nivo izrade nista manji  :mjetal .
Opet bih donjem delu dodao malo mrnjavluka ali to je vec stvar licnog odabira.
A za Podujevo, pa da nam podujevaju... :deadhorse
"Nije važno šta se radi, vazno je da se preteruje pa će negde već da izbije!"....Miksi-"GYM-Š"