Fine Molds/Model Graphix 1/72 A6M2 Zero

Previous topic - Next topic

cherny

Pre par dana mi je stigao iz dalekog Japana veliki paket, koji nikako nije mogao da prodje nazapazen kod nasih carinika, tako da sam na obracunsku vrednost paketa od 1200 din platio carinu i pripadajuci harac od 1100 din.  :o  ???
Ali, isplatilo se. Stigla je maketa novog Zeroa, koju proizvodi Fine Molds, a pakuje Casopis Model Graphix zajedno sa dva broja casopisa, koji u imaju detaljno obradjenu pripadajucu maketu, sadrze detaljnu sastavnicu i detaljan proces izrade na 20-tak strana, bogato ilsutrovan fotografijama, a sledi i galerija gotovih maketa.
Ako je verovati Japanskim prevarantima  ;), ove makete nece vise biti u prodaji, niti ce Fine Molds izdati maketu u svojoj kutiji, sto cisto sumnjam...
Maketa je fantasticna, ima ukupno 102 dela, uz vrlo detaljnu unutranjost, kompletan motor i odvojene flapsove. Maketa je izlivena u 4 boje plastike, kako bi nam olaksali bojenje - trup, krila i pripadajuci delovi u svetlo sivo-krem boji, poklopac motora, trapovi i tockovi u crnoj boji, unutrasnjost kabine u zelenoj boji i motor i propeler u srebrnoj boji. Dekali su dati za tri aviona. Date su i dve kabine, koje sam zaboravio da slikam, otvorena i zatvorena. Kabina je tanka i savrseno prozirna. Sudeci prema crtezima sa kojima sam poredio maketu, uklapa se perfektno. Detalji su na vrlo visokom nivou, a sudeci prema fotkama gotove makete, izgledace odlicno. Evo i fotki: