Spitfire Mk IX. Egipatskog kraljevskog vazduhoplovstva, Eduard 1/72

Previous topic - Next topic

voja

 

.

Ovo sa dekalima se dešava kada su oni printani za maketu koja je tada u to vreme bila aktuelna.
Dekali su iz vremena kada su na tržištu bile dostupne makete Spitfajera IX od Airfixa, Hasegawe, Italerija pa je neka od njih korištena kako bi se iskrojili dekali.

Neka od tih maketa nije tačna i ima tanji/uži rep od sadašnjeg Eduarda.
Jednostavno, dekali su skrojeni u vreme kada Eduard još nije radio Spitfajera IX u 1/72 a to jednostavno nisi znao.
Zbog toga se traka ne uklapa kako treba na maketi.

Ako grešim, neka me neko ispravi.

.

.

Goran A.

@medico

Htedoh da mu kažem i za pedale ali sad više nisu u domašaju, pa neka...

VladimirBrankovic

E pa eto, to je sto je... Sto se trake tice, ostaće takva kakva je...
Sto se pedala tice, nisam mnogo mario jer se ama uopste ne vide

airbamby

Quote from: voja on 27-01-2024, 15:52:54 

.

Ovo sa dekalima se dešava kada su oni printani za maketu koja je tada u to vreme bila aktuelna.
Dekali su iz vremena kada su na tržištu bile dostupne makete Spitfajera IX od Airfixa, Hasegawe, Italerija pa je neka od njih korištena kako bi se iskrojili dekali.

Neka od tih maketa nije tačna i ima tanji/uži rep od sadašnjeg Eduarda.
Jednostavno, dekali su skrojeni u vreme kada Eduard još nije radio Spitfajera IX u 1/72 a to jednostavno nisi znao.
Zbog toga se traka ne uklapa kako treba na maketi.

Ako grešim, neka me neko ispravi.

.

.


Mislim da je krojeno prema Italeriju....

https://oluj.org/2014/11/06/spitfire-mk-ix-idf-1-72-italeri/
http://www.oluj.org/ - Maketarski klub Oluj

VladimirBrankovic

E sladak je ovaj Italeri... Nije tako strašno loša maketa

Janjic

To što se tiče pedala, hoće da ti kažu da moraš poznavati osnovne stvari kad se radi o upravljanju. Znaju oni da je to trenutno nemoguća misija na ovoj maketi. Uče te za drugi put, pa ti zapamti, jer ovi koji su pisali znaju šta pišu
O tome se radi, ne o pedalama.

Maketu ti ni sada nije kasno doraditi, ili ih izravnaj ili jedan gore drugi dole. Ali ti si joj gazda, pa kako hoćeš.
凸(¬‿¬)凸

medico

Quote from: Goran A. on 27-01-2024, 15:57:22@medico

Htedoh da mu kažem i za pedale ali sad više nisu u domašaju, pa neka...

kažu da je nemoguće postići savršenstvo ali to ne znači da ne treba da pokušavamo   ;)

medico

Quote from: VladimirBrankovic on 27-01-2024, 17:28:32E pa eto, to je sto je... Sto se trake tice, ostaće takva kakva je...


To ti je pola sata posla da zafatbaš belu a od nekog crnog dekala izvučeš crne trakice ...prosto ne verujem da ces ovako solidno urađenu maketu ostaviti tako .
Što se posvetljavanja tiče probaj sledeći put buff ili tan/deck tan da sa njima posvetlavaš boje ....čak i zelena se lepo posvetljava sa buff !
Obzirom da je Egipat = sunce, vrućina na ovom Spitu još dođe ok ali bela boja previše "ohladi " nijanse kod posvetljavanja

VladimirBrankovic

Ma nema problema, svakako, što se pedala tiče, do god se ne vide, nebitno je šta je unutra... Na kraju krajeva, maketa je spolja Spitfajer a ono što se ne vidi, iznutra je šuplja siva plastika.. Logično da su pedle pomerene u realnosti ali ono... Zašto bi se cimao da nešto seče, prekrasam što neću videti.. Nisam ja jedan od onih maketara koji prave mape za sto u Lankasteru u 1:72... Što ne znači da je to loše, svaka čast onome koga to radi...

Što se linije tiče, neću da se vidi razlika, probaću da to sredim nekako.. Kao što rekoh, problem sa eleronima sam rešio... Pokušaću i ovo, ali ono, ja sam hepi kad otvorim pivo i gledam ga na polici, tako da, što se mene tiče, zadovoljan sam...