1/48 Eduard Tempest V - J.P. Clostermann

Previous topic - Next topic

medico

    Mašina predstavlja avion RAF asa J.P.Clostermann-a nakon završetka rata kada je bio stacioniran u Nemačkoj u vidu okupacionih snaga, ovaj avion inače nije njegov poznati Le grand Charles sa kojim je pre toga imao prinudno sletanje i taj avion je otpisan.

    Kompletan članak, slike detalja i kako je rađen preeshading na : mom Blogu













najjaci

Sta reci, koju poslugu porat... Sve si lepo objasnio na svom blogu. Zanimljiv pristup pre sjencenju po principu komplementarnih boja, koko me sjecanje sluzi par ljudi s ovog foruma je demonstriralo nesta slicno. Postignut efekat dubine deluje veoma efektno na slikama no za moje oko u globalu mozda malo i previse izrazen. Na ovim makro kadrovima text svetlih servisnih natpisa deluje nekako kao da je ispupcen a podloga ispod njih je nesta tamnija. Jel to do samih dekala ili je u pitanju neka vlaska mađija?
Inace ulepso si mi dan ovim Tempestom, neke lepe uspomene me vezu za isti takav(samo zuti ;)) od Šmera u razmeri 1/72.
Tko vrjedi leti, tko leti vrjedi tko ne leti ne vrjedi

padobranac

o\llllll/o

chikavili

#3
Divno... (sto bi rekao Nebojsa Viskovic  ;) )

Samo, slozio bih se sa najjacim, na par mesta mi deluje malo previse izrazen efekat sencenja, sto ne kvari ukupan utisak. Mada, iz iskustva kapiram da je moguce da je do fotografije, a da se uzivo ne primecuje.

Goran A.

Quote from: chikavili on 29-01-2024, 09:00:24Divno... (sto bi rekao Nebojsa Viskovic  ;) )

Samo, slozio bih se sa najjacim, na par mesta mi deluje malo previse izrazen efeka sencenja, sto ne kvari ukupan utisak. Mada, iz iskustva kapiram da je moguce da je do fotografije, a da se uzivo ne primecuje.

Izgleda da je do fotki, telefon mi ne ističe to kao komp. Svakako je vrhunsko farbanje i verovatno uživo sve izbalansirano.

Goran A.

#5
Sve izgleda odlično, jedino možda da se još malo umusavi hladnjak?

Ipak je to Napier Sabre, poznat po curenjima svega i svačega, uvek i svuda. Ali jadan uglavnom nije bio kriv, ili tehničari nenaviknuti na drugačije procedure u odnosu na Merline, ili loša kontrola kvalieta tokom proizvodnje. A opet, sam po sebi sklon pregrevanjima, taman da zapekne sve što se uhvatilo na zamašćenu površinu ili iscureli glikol. Otuda moj komentar.


Lanmi

Odličan, vrhunsko farbanje, već si nas navikao. Moglo je još da se prlja tu se slažem mada posleratni su verovatno i bili bolje održavani.
Milan Vukovic
https://lanmiblog.wordpress.com/

"Sve će to, o, mila moja, prekriti surfejser, boja i vaš"

flanker

U početku će biti teško, ali će zato kasnije biti još teže.

Janjic

#8
Jeste otrcano i izlizano, ali što bi rekli, domaći zadata svima. Bravo!

Meni je skroz dobar, farbanje je suludo i spominjati. Teško da ću doći na ovaj nivo, tako da je ljubomora prisutna.

Je li moglo još da se umusavi, da, ali nije ni neophodno.

https://i0.wp.com/www.destinationsjourney.com/wp-content/uploads/2021/10/25.jpg?ssl=1

https://i0.wp.com/www.destinationsjourney.com/wp-content/uploads/2021/10/23.jpg?ssl=1

Naravno, ima fotografija i musavih ;)

Mašina je svakako nakon '45, možda su ga više lickali.
凸(¬‿¬)凸

Goran A.

#9
Quote from: Lanmi on 29-01-2024, 14:32:08Odličan, vrhunsko farbanje, već si nas navikao. Moglo je još da se prlja tu se slažem mada posleratni su verovatno i bili bolje održavani.

Quote from: Janjic on 29-01-2024, 20:50:02Je li moglo još da se umusavi, da, ali nije ni neophodno.
https://i0.wp.com/www.destinationsjourney.com/wp-content/uploads/2021/10/25.jpg?ssl=1
https://i0.wp.com/www.destinationsjourney.com/wp-content/uploads/2021/10/23.jpg?ssl=1

Naravno, ima fotografija i musavih ;)
Mašina je svakako nakon '45, možda su ga više lickali.


Da me ne bi medico pogrešno shvatio (a pod uslovom da je vezano za moj komentar):
Mislio sam samo na hladnjak - unutrašnjost hladnjaka. Ne na čitav avion, jer je to on uradio više nego odlično.

Janjic

Quote from: Goran A. on 29-01-2024, 20:59:56Da me ne bi medico pogrešno shvatio (a pod uslovom da je vezano za moj komentar):
Mislio sam samo na hladnjak - unutrašnjost hladnjaka. Ne na čitav avion, jer je to on uradio više nego odlično.

Ne Gorane. Ti si jedan od od onih na ovom forumu koji znaju šta pišu.
Mislim da nije bilo pogrešnih shvatanja, od strane bilo koga. Na kraju krajeva, kvalitetnog i "potkovanog" pisanja, fali na forumu! Što se mene tiče, sve ok!

Ja sam samo postavio reference da ih je bilo i čistih, ne da bih išao kontra tebe! Naravno, više je onih musavih, daleko više.


凸(¬‿¬)凸

Lee Adama


medico

Momci, hvala na komentarima , drago mi je da vam se sviđa !
Maketa je za svaku preporuku sem pomenutog uklapanja na donjaci krila . Unutrašnjost hladnjaka treba malo zaprljati tu se slažem sa Goranom . Lično nezadovoljan sam stensilima ...u toj seriji Eduard još nije usavršio te njihove nove dekale kojima se skida film pa se ponegde vidi jer nije odreagovao sa hemijom .

Goran A.

#13
Quote from: Janjic on 29-01-2024, 21:12:07Ne Gorane. Ti si jedan od od onih na ovom forumu koji znaju šta pišu.
Mislim da nije bilo pogrešnih shvatanja, od strane bilo koga. Na kraju krajeva, kvalitetnog i "potkovanog" pisanja, fali na forumu! Što se mene tiče, sve ok!

Ja sam samo postavio reference da ih je bilo i čistih, ne da bih išao kontra tebe! Naravno, više je onih musavih, daleko više.

Hvala na lepim rečima, to je samo "višak nepotrebnog znanja", skupilo se vremenom  :headbang  ;D

Jasno mi je šta si hteo, a i nije nikakav problem da se ide kontra, ja volim civilizovanu i argumentovanu priču/diskusiju. Ovo je bilo isključivo na račun pisane komunikacije, koliko da se izbegne nesporazum.   

boom.boom

#14
Aco zaista standardno ODLICAAAN rad  :bravo  :bravo  :bravo ...
Nisam lud za posvetljavanjem/isticanjem panela radi "dubine" ali atraktivno izgleda u krajnjem rezultatu :mjetal . Za hladnjak stoji a ja bih eventualno jos malo razvio pricu oko izduva  :think . Sto se tie eduardovih novih dekala iz mog iskustva film sa stensila se jako lako uklanja terpentinom.
Sve u svemu prelep rad i sve pohvale od mene  :bravo  :pilot
"Nije važno šta se radi, vazno je da se preteruje pa će negde već da izbije!"....Miksi-"GYM-Š"