1:72 Az models mig-17pf

Previous topic - Next topic

dragan_mig31

Az models mig-17 je jako zahtevna maketa.Ima puno smirglanja i rada da bi se na kraju uradio bar malo pristojni mod ovee legendarne letilice.rad mane vise oob.Boje tamiya i gunze.




















milan78

Radio sam ovog bas sa slepim misem,doduse davno od hasegave.Neki kazu da je ovo neka fiktivna sema,slepi mis bi trebalo da je crn ili tako nesto.Kp je to ubacio u kutiju od tad traje sve to.Lep rad,u tvom maniru,sve potaman. :cheers
Instagram-Peacockscaleworx

najjaci

Znam tacno na cega mislis. Imao je i Šmer isto tako jednog. Dosta dugo sam i ja mislio da je u pitanju sismis no ispostavilo se da je izgleda grifon u pitanju s obzirom da je popularan u egipatskoj mitologiji. I kad se malo bolje zagledas mozes primetiti to.





Sto se tice rada nemam potrebe nesta preterano komentarisati, standardno prepoznatljiv rad i konzistentan kvalitet.
Tko vrjedi leti, tko leti vrjedi tko ne leti ne vrjedi

milan78

#3
@najjaci Na slici koju je kolega postavio je svakako jednobojan mig-17,sto i potvrudjuje delimicno moju opasku,da je sema sa crvenim trogloditom(!)mozda fiktivna.O tome se debatuje dugo na mnogim forumima.Svakako nije grifon,grifon je krilati lav.Meni se cini i dalje da je slepi mis.
Instagram-Peacockscaleworx

VladimirBrankovic

Meni ovo ne deluje kao šišmiš... Bar po krilima i repu... Možda je horus?

najjaci

Dobro mozda sam vas ja nesta krivo razumio ali hteo sam samo da kazem da je naka krilata zvijer postojala na egipatskim sedamnaesticama, e sad da li ih je bilo i na onima sa kamuflazom i da li je to bio taj vas triglodit, sismis ili pak grifon ostaje za polemisati. Sto se mene tice ja i dalje mislim da je to grifon jer je on polu lav a polu orao a ne krilati lav. I sa draganovih fotografija se jasno moze videti, po obliku krila koja asociraju na perije, da nije u pitanju sismis vec neka druga krilata neman. Sto se tice tog fiktivnog mislim da se tu definitivno slazemo. Nekome se to verojatno dojmilo interesantnim jer je citao romane o Betmenu pa je rekao daj da to ubacimo.
Tko vrjedi leti, tko leti vrjedi tko ne leti ne vrjedi

milan78

Na Draganovoj maketi nije isto kao sto prikazuje fotografija.Na samoj maketi je ptica koja moze da bude feniks.
Instagram-Peacockscaleworx

dragan_mig31

Sema je milion poato fiktivna ali je jako lepa :D