Fujimi 1/72 Aichi B7A1 Ryusei (Grace)

Previous topic - Next topic

Sandman

#01/24

Maketa koju sam započeo još 2022. godine ali je u međuvremenu maketarski modžo pao na negativnu nulu pa je potrajalo da se vrati motivacija :)

Nisam zadovoljan naleganjem poklopca kabine - ovo je najbolje što sam uspeo da izvučem.

Farbanje je odrađeno Gunze akrilima, a za guljenje boje sam koristio Ammo Mig Heavy Chipping Fluid.

Na donjoj strani krila i trupa na nekim mestima je lak popucao kao suva zemlja u međufazama sušenja.
Čekao sam po više od nedelju dana između svih tih slojeva i opet se to desilo - mislim da ću bataliti korišćenje Gunze GX100 gloss laka, Tamiya X22 daje bolje rezultate, a tu je i Gauzy...

Topovi su zabušeni, pito cev je napravljena od dve debljine medicinskih igala, a sajla antene je Uschi van der Rosten Fine nit za rigging.

Finalno prljanje (prašina) je rađeno MIG pigmentima.












































































Pozzz,
S.

chikavili

Vrlo ubedljiv chipping, pogotovo za tu razmeru  :god

najjaci

Svaka cast bas lepo izgleda, steta samo za taj poklopac kabine...
Inace generalno lak ume da popuca iz X Y razloga, meni uvek prvo na pamet padne debljina sloja tj nanosa a onda i sama hemija kojom se razredjivao kao i povrsina na koju se nanosio.
Tko vrjedi leti, tko leti vrjedi tko ne leti ne vrjedi

djos & filip

Maketa koja se retko vidja zavrsena, a kad je jos ovako odradjena, melem za oci.
Odlicno ostarivanje...veoma realno.
Pozdrav

Ovo je samo hobi, ovo je samo hobi, ovo je samo......

doktor

Vrlo lep rad, zaista, a pogotovo ostarevanje

Vasi problemi sa lakom su me naveli na odgovor, jer sam istu maketu napravio pre 20-tak godina, a tada sam je obojio cetkicom, Humbrol bojicom i na kraju lakirao Model Master mat lakom. Doslo je do reakcije laka sa Humbrol bojom...ne treba da dalje opisujem. Sreca da je srpski vrlo bogat jezik...

Pedja

Odličan, fotografije  :super . Mada,od tebe se ne očekuje ništa manje.

Lanmi

Odlično je ispao. Farbanje, prljanje i čiping sjajni.
Milan Vukovic
https://lanmiblog.wordpress.com/

"Sve će to, o, mila moja, prekriti surfejser, boja i vaš"