P-51B Tamiya - 1/48

Previous topic - Next topic

djnik

Tamiyina maketa iz '95, koja je veoma jednostavna za sklapanje ali sa odlicnim detaljima. Pravicu P-51B od Capt. D. Gentile, 336th FS, 4th FG "Shangri-La".

Trebalo mi je jedno sat i po da sastavim maketu kao sto se vidi na fotografijama. Sledece je farbanje unutrasnjosti pa gitovanje i prajemer.






medico

Evo baš privodim kraju jednog takvog , sjajna maketa, klasična Tamiya.
Cene su im sada pristojne a odnos cena-kvalitet odličan  .

Čudi me da nisi prvo odradio unutrašnjost pa onda spojio polutke trupa !? Biće zanimljivo da vidimo kako će izgledati farbanje kokpita .

hayabusa

Jedine greške te makete su patos kokpita i zadnja letva u šahtovina trapa. Naravno, kome smeta i ko želi da ih koriguje. Sve drugo je odlično.
Белая aрмия - Чёрный барон

medico

Quote from: hayabusa on 17-02-2024, 17:25:45zadnja letva u šahtovina trapa. Naravno, kome smeta i ko želi da ih koriguje.

Obzirom da su oni unutrašnji poklopci stajnog trapa u zatvorenom polozaju kada je avion na zemlji (a i u vazduhu  :D ) jako malo od detalja kutija st.trapa se i vidi ..


Lykos

Quote from: medico on 18-02-2024, 11:51:45
Quote from: hayabusa on 17-02-2024, 17:25:45zadnja letva u šahtovina trapa. Naravno, kome smeta i ko želi da ih koriguje.

Obzirom da su oni unutrašnji poklopci stajnog trapa u zatvorenom polozaju kada je avion na zemlji (a i u vazduhu  :D ) jako malo od detalja kutija st.trapa se i vidi ..


Na stajanci su uglavnom otvoreni poklopci.

medico

#5
Quote from: Lykos on 18-02-2024, 16:25:20Obzirom da su oni unutrašnji poklopci stajnog trapa u zatvorenom polozaju kada je avion na zemlji (a i u vazduhu  :D ) jako malo od detalja kutija st.trapa se i vidi ..

Na stajanci su uglavnom otvoreni poklopci.

nisu Pajo, pregledao sam na desetine fotografija, B varijanta zatvoreni na ponekom ako popusti hidraulika odškrinuti par santima , na D verziji je druga priča ...

vidi ovde

Lykos

Quote from: medico on 18-02-2024, 17:15:48
Quote from: Lykos on 18-02-2024, 16:25:20Obzirom da su oni unutrašnji poklopci stajnog trapa u zatvorenom polozaju kada je avion na zemlji (a i u vazduhu  :D ) jako malo od detalja kutija st.trapa se i vidi ..

Na stajanci su uglavnom otvoreni poklopci.

nisu Pajo, pregledao sam na desetine fotografija, B varijanta zatvoreni na ponekom ako popusti hidraulika odškrinuti par santima , na D verziji je druga priča ...

vidi ovde
https://commons.wikimedia.org/wiki/File:North_American_P-51B_Mustang_%27324823_B6-O%27_%22Berlin_Express%22_(N515ZB)_(44755429254).jpg


djnik

Quote from: medico on 17-02-2024, 17:17:22Evo baš privodim kraju jednog takvog , sjajna maketa, klasična Tamiya.
Cene su im sada pristojne a odnos cena-kvalitet odličan  .

Čudi me da nisi prvo odradio unutrašnjost pa onda spojio polutke trupa !? Biće zanimljivo da vidimo kako će izgledati farbanje kokpita .


Nije zalepljen trup, ovo je sve na suvo.

Zing

Quote from: Lykos on 18-02-2024, 16:25:20Na stajanci su uglavnom otvoreni poklopci.

Znam za D varijantu, da se smatralo proceduralnim propustom ako se ne rastereti hidraulicni sistem i upravo su podignuti poklopci trapa ukazivali na taj propust. Dodatno, ako se hidro sistem ne rastereti, moglo je doci do nenamrnog uvlacenja stajnog trapa na zemlji.

Quote from: djnik on 19-02-2024, 04:44:54Nije zalepljen trup, ovo je sve na suvo.

Hahahahahahha da. Made in Japan.  :cheers
Tongue tied and twisted just an earth bound misfit, I

Profa

Mala, ali bitna napomena - Shangri-La nije učestvovao u najdužem danu, :deadhorse ga Đentile polovinom aprila  :headbang ...
Mislio sam i ja da učestvujem s'njim u kampanji, istina u 1/72, ali ne da može :zvizduc ...
Bogu fala što sam Lala! :)

djnik

#11
Quote from: Profa on 19-02-2024, 14:11:28Mala, ali bitna napomena - Shangri-La nije učestvovao u najdužem danu, :deadhorse ga Đentile polovinom aprila  :headbang ...
Mislio sam i ja da učestvujem s'njim u kampanji, istina u 1/72, ali ne da može :zvizduc ...

U pravi si, radicu onda WR Z "The Hun Hunter Texas".