Hobby Boss An-2 1/48

Previous topic - Next topic

YU-DFY

Anuska, jedan od legendarnih aviona koji su obelezili istoriju avijacije. Konstruisan neposredno po zavrsetku drugog svetskog rata i koji uprkos svojoj zastarelosti jos uvek leti i letece verovatno jos nekoliko decenija.
Hobby Bossova maketa je sasvim fina. Lepa unutrasnjost kabine i tovarnog prostora. Lepo se sklapa. Malo sam koristio git na donjaci gde se trup sklapa sa krilom. Nista strasno.
Dekali su poklon od Aeropoxy i ovom prilikom iskazujem moju veliku zahvalnost.
Dugo sam zeleo da imam YU-BLB u svojoj kolekciji. Pamtim da sam ga kao klinac od 5-6 godina prvi put video na starom aerodromu Bagljas. Na mene je ostavio impozantan utisak svojom velicinom. AK ZR ih je imao 2 komada. Ovaj Pomenuti BLB i YU-BLC. Tek kasnije sam imao priliku da se druzim sa njim tokom 90-tih. Tada je ovaj avion lepo odrzavan. Bio je lep i cist. Godine 2000 ili 2001 zamalo nije ceo izgoreo. Na asfaltnoj stajanci, leti kada je temperatura dostizala i 40 stepeni doslo je do samozapaljenja levog donjeg krila i samo prisebnoscu pilota Nikole Rapajica koji je zgrabio PP-aparat nije doslo do vece stete. Tada je kompletna oplata levog donjeg i gornjeg krila izgorelo. Presvlacenjem novim platnom avion je dobio plovidbenost. Sredinom 2000-tih je prodat novosadskoj Ciklonizaciji gde i dalje leti.















Goran A.

Anuška taman!

Nije do tebe, jedino što mi se na maketi ne dopada, to je preglomazna glavčina elise. Ostatak makete daje materijala za dobru repliku onome ko voli ovaj avion.

YU-DFY

Quote from: Goran A. on 19-02-2024, 23:07:59Anuška taman!

Nije do tebe, jedino što mi se na maketi ne dopada, to je preglomazna glavčina elise. Ostatak makete daje materijala za dobru repliku onome ko voli ovaj avion.

Jeste i meni se cini da je glavcina prilicno omasena, ali sta je tu je.

najjaci

Lep rad i zanimljiva storija. Skoro sam video jednog na Divcibarama ima ga covek uredno uparkiranog u dvoristu, lepo se vidi sa glavne ceste.
Tko vrjedi leti, tko leti vrjedi tko ne leti ne vrjedi

Miroslav Š.

Уживанција за гледање. Овим радом и целом причом сада ти мене инспиришеш за један наш Ан-2 :super  :super  :super
http://www.maketarplus.com/
2024. - godina borbe protiv nesklopljenih maketa!