Sukhoi Su-57 (Zvezda 1/72)

Previous topic - Next topic

Scaling Slav

Pozdrav ljudi,

Od mene jos jedan avion pete generacije, ovaj put Su-57.
Avion koji je meni jako lep, zapravo me od nazad jako podseca na tomket-a, zbog odvojenih motora verovatno. Od kad sam krenuo da se bavim hobijem hteo sam da ga odradim samo sam se plasio maskirne seme.
Pravio sam serijski model pod brojem 01, ali sam reference uzimao i od 01 i od 02, zavisi koji ugao sam nasao.
U efikasnost aviona, njegovu namenu, tehnologiju, uopste ne bi ulazio.
- Ja sam resio da izrivetujem skoro ceo model, najvise po uzoru na prototip, osim prednjeg dela gde sam nasao slike izbliza, i deluje da on rivete i dalje ima ali su na istom nivou kao ostatak aviona. Pa sam uzeo slobodu da ih odradim svuda al sam posle toga polirao sve da se oni jedva vide golim okom i efekat mi se svidja. Generalno, cilj je bio napraviti zanimljiv avion uz par rizika kao sto je ovaj, pogotovo sto je zvezdina maketa poprilicno flet, ravna, nema nikakvih detalja na njoj. Takodje sam dodao dosta panel linija, sto na gornjoj povrsini, sto na nosu. Neke i dalje fale, zbog nedostatka adekvatnog alata :D
- Mlaznice sam ostavio iz kutije iako su trenutno netacne, dali su one kakve ce, barem po navodima izgledati kad se montira izdelie 30. Mozda ih promenim ako mi druge padnu u ruke.
- E sad, daleko najvise posla je bilo oko maskiranja digitalne seme, sve je odradjeno rucno, kocka po kocka, i odozgo i odozdo. Uz to, avion zapravo ima poprilicno cudnu i zanimljivu boju, tako da je tu bilo jako puno cimanja pogotovo sto rezultat nikad ne moze tacno da se zna, dok se ne skine maska, a kad se skine,ko je jos lud da maskira opet :D
Kokpit je quinta koji koristim prvi put, sve je to lepo, dobro je, pogotovo za 1/72 al nekako ubija poentu maketarstva.
Sve u svemu, meni se avion svidja, jako sam zadovoljan kako je sve ispalo.
Odlucio sam se za slike napolju, na postolju koje pravim za nesto drugo.
Nadam se da ce vam se svideti, uzdravlje  :cheers














VladimirBrankovic

Bravo prike, svidja mi se ovo. Kapa dole za živce. Maskiranje je bilo pakao, tako da sada pravac u neku banju na fizikalnu jer si verovatno ušinut do bola hahahaha.

Scaling Slav

Quote from: VladimirBrankovic on 20-02-2024, 15:17:05Bravo prike, svidja mi se ovo. Kapa dole za živce. Maskiranje je bilo pakao, tako da sada pravac u neku banju na fizikalnu jer si verovatno ušinut do bola hahahaha.

Brate, bez ikakve zaj******je, ja inače imam solidna ledja, nit me tek tako zabole. Kad sam završio maskiranje, a to sam radio 2 dana po skoro ceo dan, kako sam završio i digao glavu, osetio sam da sam kriv ko pereca, tako da je bilo dva dana na foam roleru I istezanja, u to sam krenuo kod psihoterapeuta, a mislim da ću te poslušati i za banju 😂 hvala puno za komplimente pogotovo što znam da tebi Rusi nisu nešto lepi  :mjetal  :mjetal  :mjetal

Jovac

Svaka čast za rad. Za trud još više. Ja imam maske za ovo pa me mrzi.

Scaling Slav

Quote from: Jovac on 20-02-2024, 16:45:33Svaka čast za rad. Za trud još više. Ja imam maske za ovo pa me mrzi.

Hvala puno. Bogami ako ih ne iskoristis uskoro, uzeću ti ja te maske ako pravim prototip 😂

djos & filip

SJAJAN RAD!!!!!
Svaka cast
Pozdrav

Ovo je samo hobi, ovo je samo hobi, ovo je samo......

chikavili

Quote from: Scaling Slav on 20-02-2024, 16:40:44... sam krenuo kod psihoterapeuta
To! Ledja se brzo oporave, ali mozak... :D

Miroslav Š.

Мега мајсторе :cheers
http://www.maketarplus.com/
2024. - godina borbe protiv nesklopljenih maketa!

Zing

#8
Ako se nisam zabrojao ovo ti je vec cetvrti,peti rad gde se bavis kompleksnijim semama farbanja i mogu ti reci, ide ti  :super
Druga stvar, izduvnici takodje izgledaju bas dobro!
Samo napred!
 :cheers
Tongue tied and twisted just an earth bound misfit, I

chikavili

Jos jednom sve pohvale  :god

Nego, bas mi bodu oci ti dekali sa crvenim linijama koje su predimenzionisane i previse ocigledne na 72-ci. Mora to da bude tanje i suptilnije, ali to vec nije do tebe, jbg  :-\

milan78

Neka druze,ipak cu ja splinter za prototip da farbam na mom primerku...
Gadna konkurencija rastes za takmicenje.Salim se,teraj samo.Radovi su ti sve bolji,pocevsi od kataline,f-35 i onda ovaj suhoj.Ni predjasnji nisu ni milimetar losiji,naprotiv,samo se ovi vise isticu. :cheers
Instagram-Peacockscaleworx

Scaling Slav

@djos & Filip hvala!

@chikavili mozak je fazon "zero braincells left" 😂 hvala ti! I u potpunosti si u pravu za crvene linije,i ja sam to rekao,i mnogo bodu oci ali sam se malo navikao, sreca pa sam radio neki semi gloss lak, da je skroz mat, još više bi se isticale, ovako se malo izgube u sjaju. Sledeći put, farbam i njih 😂😂 (Salim se)

@Miroslav S. Hvala!

@Zing jeste, treći,cetvrti put neka komplikovana geometrija uz to sam onda farbao te no step linije na f-2 i tako, tako da, često maskiram haha hvala i ja sam ponosan na te izduve :D

@milan78 haha I taj je zanimljiv za farbanje na neki način, možeš da ga izubijas lepo, ja ga nišanim možda za sledeći put, imam i par ideja :D hvala ti puno na lepim rečima, i hvala svima još jednom  :cheers

Maketar78

E, pa sad ...Jesi li siguran da su sve kamuflažne kocke pravilno raspoređene i da si pogodio tačnu nijansu boje?  :lol  :lol

Ma šalim se !  :cheers  Ovaj tvoj avion je fenomenalan. Sve je odrađeno prvoklasno i kvalitetno. Prava zver od aviona.
Svaka ti čast na uloženom trudu i istrajnosti tokom maratonskog maskiranja.  :god  :god  :god
Polako, ali sigurno ...

medico

lepo , precizno i pedantno  :bravo
sviđa mi se završni finiš. taj satenski lak.

Janjic

凸(¬‿¬)凸