F4U4 Corsair, VMF-323 Death Rattlers, Revell 1/72

Previous topic - Next topic

Tomcat

Iako je koriscen u latinoamerickim zemljama sve do 70ih godina 20og veka, rat u Koreji je bio "labudova pesma" za cuveni F4U sto se tice njegove upotrebe od strane americke mornarice i marinskog korpusa koji su ga i proslavili u, tada nedavno, okoncanom Drugom svetskom ratu. Motiv za rad na ovoj verziji korsera mi je bio film "Devotion" i prva ideja mi je bila da radim upravo jedan od aviona iz tog filma, ali kako sam istrazivao i dosao do zakljucka da jedino Starfighter radi dekale za neki od ovih aviona pri cemu su i ti dekali nekompletni (nije odstampan naziv VF-32) a uz to su ostale nedoumice oko brojeva Hadnerovog i Braunovog aviona. Onda sam primetio Italerijevo pakovanje ovog aviona bas za rat u Koreji gde se nalazio i ovaj marinski F4U4 iz VMFA-323 Death Rattlers. Kad sam se sracunao, ispalo je da bi narucivanje dekala od Italerija bilo cak evro ili dva manje nego pomenuti Stafighter pa sam tako odlucio da ipak radim ovaj marinski korser. Uz to su mi u viskovima ostale i HVAR rakete od P47 pa sam odlucio da i njih iskoristim. Podves sam kompletirao sa ovom napalm bombom (zahvaljujem se na savetu, ali zbog hakovanja foruma ne secam se ko je dao ideju) i bombom iz kutije. Maketu sam doradio u kabini gde sam dodao pod (koliko sam razumeo U4 varijanta je za razliku od ranijih imala pod) i oklop iza sedista. Maketa se generalno jako lepo sastavlja (osim stajnog trapa  koji me je ljudski namucio, ali tu je verovatno problem bio do mene). Posebno zahvaljujem na pomoci @relja, @Miroslav Š, @milan78 i @dragan_mig31 i @zolle. Boja je Gunze a kao sto rekoh dekali Italeri.

















Once upon a time, when men were men, and you could tell a Tomcat guy by the size of his forearms; before LANTIRN, big motors and bombs...

Lee Adama

svakako uspeo, nema sta, samo, koliko vidim na slici originala, su felne bele boje...

Tomcat

Bele felne su sa aviona sa brojem 5, evo slika 18ice, doduse losa, ali se jasno vidi da nisu bele

Once upon a time, when men were men, and you could tell a Tomcat guy by the size of his forearms; before LANTIRN, big motors and bombs...

Jovac


VladimirBrankovic

Lepo... Pratio sam izradu, pa znam da te je ova maketa onako dobrano malerisala do samog kraja. Ipak, uspeo si da istera do kraja i isplatilo se, dobro izgleda.

Lykos

Odlična maketa,a felne bi mogle da budu i gross sea blue.

Tomcat

Once upon a time, when men were men, and you could tell a Tomcat guy by the size of his forearms; before LANTIRN, big motors and bombs...

milan78

Instagram-Peacockscaleworx