Italeri Panavia Tornado,Marine 45+45 1/72

Previous topic - Next topic

milan78

Pozdrav svima,od mene jedan nostalgican rad u vidu ove vremesne makete Tornada.Mozda znate ili ne ovaj tool je iz 1978.godine,i pakuje se sve do danas sto je predugo za danasnje standarde a cudi da je kod nas npr skuplji nego Revell Gr1. u Dexyco-u.Moja maketa je nabavljena sasvim slucajno na Limundu,kutija je ona sa trobojnom eksperimentalnom semom mislim 43+85,sa sve Kormoran raketama itd.Meni draga maketa jer je jedna medju poslednjim koju sam kao klinac lepo uradio,ali se ne secam da sam imao toliko muke oko sastavljanja kao sad.Mislim"lepo"sastavio...mozes misliti.Isto tako u nekoj knjizari u Nisu je stajao u izlogu jedan nemacki tornado dugo godina,pa kad sam isao kod tetke u lov na Esci makete ja sam mu se divio.
Maketa se ne sklapa nesto narocito,grdne muke su sa usisnicima i nosnim delom,pa sve do usisnika pomenutih.Radilo je sve znano i prirucno za gitovanje.Mehanizam za promenu geometrije je pukao vec pri prvom gitovanju i manipulacijom sa maketom pa sam ih fiksirao.Farban AK authentic bojama po Ral-u za Norm87d semu,lakovi Tamiya i Vallejo,vedering Flory wash,Ammo mig shejderi i oilbrusheri a za dekale Tamiya strong decal solution.Iako su dosta stari,dekali su se ponasali ok,bez pucanja i ostalih gluposti,te su lepo legli bez silveringa.Slike...pa procenite...


















Instagram-Peacockscaleworx

Jovac

Fenomenalan rad, nema šta.  :cheers  :cheers  :cheers


Tomcat

Trud se isplatio potpuno, lepo je ispao a posebno je ova sema zanimljiva, sve cestitke
Once upon a time, when men were men, and you could tell a Tomcat guy by the size of his forearms; before LANTIRN, big motors and bombs...

Goran A.

#4
Ostao mi u sećanju Tornado sa 4 bela kormorana i skupljenim krilima. Česta fotografija u mnogim časopisima iz tog vremena.

Ta stara kontrastna sivo bela šema mi je nekako najbolja za ovako staru maketu. Ističu se stensili, može i sa raketama ili dvobojnim tankovima, svejedno. Deluje kao da ima mnoštvo detalja pa to sakrije sve mane makete. Ako mi dopadne neki jeftin primerak, tako ću sigurno raditi.

viper


VladimirBrankovic

E, ma super je ispao.... Znam da si se namučio, mada sam ja kao klinac imao slično iskustvo kao i ti. Sastavljao sam baš ovu maketu, ali sa italijanskim oznakama i ostala mi je u lepom sećanju. Šta bi danas bilo ako bih se latio iste takve, ne garantujem za posledice hahaha.
Elem, bez obzira na poteškoće i oskudnost u detaljima, maketa je tačna i ne izgleda ni malo loše na kraju. Da, Revell je bolji, slažem se, i ne treba davati novac za Italeri, ali ako imate ovaj, svakako ga ne treba liferovati jer ne izgleda loše, a i Tornada nikad dosta.
Na ovoj maketi je sve pedantno i uredno. Boje mi deluju kako treba, kao i oblik kamuflaže. Nakrcao si podves, izabrao interesantno šemu, dekali su lepi: uradio si sve što je potrebno da se ova maketa istakne. Sad pravac na policu pa da se bacimo na group build!