L-13 Blanik,Aeropoxy 1/32

Previous topic - Next topic

Miha

Dugo nisam kačio ništa(iako sam maketario) iz jednog prostog razloga-zdravo sam se ulenjio :deadhorse
Ajd da se malo popravim :pilot
Blanik,maketa prilično jednostavna(kao i sama jedrilica)uz sve svoje mane i vrline rezinca.Osim sedišta čije sam naslone napravio od žice i flastera kao i pojaseve ostalo je OOB.Dekali su odlični,boje enamel Revell i Humbrol.Spojevi krila,horizontalaca i vertikalca ojačani su bajonetima.
Iako je rezinac a finiš metal,nije bilo nikakvih problema,mehurića.Pre farbanja blago su prešmirglane  površine vodobrusnom šmirglom hiljadarkom.Zbog gabarita malo je nezgodna za mainupilaciju.
Maketa predstavlja jedrilicu kakva je bila u vreme kad sam ja kao sasma mali gledao kako drugi,stariji,lete na njoj,na pomoćnom letelištu Aero-kluba "Žarko Zrenjanin" u Aradcu kod Zrenjanina,sredinom devete decenije prošlog veka.








dragan_mig31

Odilcan blanik.nabavio sam ja plasticnu maketu u 1:48 pa ako mi ispadne bar 50% ovako lepa bicu prezadovoljan.

YU-DFY

Zdravo lep i uspeo Blanik. Uradih i ja skoro YU-5326 ali u bojama posle revizije.  ;)