B-26B/G Marauder ,1/48 Revell/Monogram

Previous topic - Next topic

Miha

Stara Monogramova maketa upakovana u Revell-ovu ambalažu,verovatno jedina zabava na ovu temu u ovoj razmeri do pojave novog ICM Marodera.Dobio sam ovu životinju i uradio ga ničim izazvan iako nikad nisam ludovao da imam B26 u eskadrili.Iako vremešna,iz vremena kad su ruke velemajstora pravile mastere i kalupe,maketa je pored nekih nedostataka upotrebljiva i uz ne preterani trud može se doraditi.Ja sam panele sve pregravirao,rivetirao,dopunio unutrašnjost kabine&bombarderskog mesta&bomboluka&repne turele.
Kodna slova i trougao na vertikalcu ofarbani,ostalo iz kompleta dekala.
Ofarban prvo Silver farbom a onda bućkanom kao Olive drab i Neutral grey odozdo.Nakon toga gulio sam farbu da bi ličilo  na avion sa fotografije.











Miroslav Š.

Браво Ниџо :super
Нећу да коментаришем, уживам пун гас :cheers
http://www.maketarplus.com/
2024. - godina borbe protiv nesklopljenih maketa!

Janjic

Uh, muški posao :)
Svaka čast za urađeno!
凸(¬‿¬)凸

Maketar78

Ostao sam bez reči koliko dobro je ovaj avion odrađen. Svaka ti čast !  :super  :bravo  :god
Polako, ali sigurno ...

flanker

Lep je. A što su dve zelene?
U početku će biti teško, ali će zato kasnije biti još teže.

Miha

Fala momci svima kojima se sviđa moj rad na temu Marodera :cheers
@flanker:
Tako kažu "ćitabe",tj. šema farbanja.Mislio sam da su se "crtači" šeme zeznuli ali ovo nije jedinstven primerak B26 koji ima ove dve nijanse zelene.Meni to izgleda kao da je osnovna obuhvatna boja nanesena na polirani dural i da se ljuštila pa su površine zafarbavane.Kuj zna-krhko je znanje.

flanker

U svakom slučaju ovako sa dve zelene deluje još zanimljivije. Možda si mogao malo više da ga "ofucaš" odozdo, da bude u skladu sa gornjim površinama. Mada se možda zbog blica prljanje odozdo i ne vidi u svoj svojoj delikatnosti. To sam primetio kada sam slikao svoje modele.
U početku će biti teško, ali će zato kasnije biti još teže.