I-16 type 18, ICM 1/72

Previous topic - Next topic

Janjic

Quote from: Goran A. on 31-05-2024, 22:21:13Teram sebe da to sa pozicijom uradim na Harikenu al' me pomalo stra'. Sitno mnogo. Jesi li zabušivao sijalicu pa farbao ili je to samo onako?

Čuj stah  ;D
Sitno jeste, ali mislim (neću da kažem da imam pravo) da je ovo dobar način za simulaciju pozicija na 1/72. Nema sijalica, to bi tek muka bila. Ovo ću u crvenu i zelenu nakon kamuflaže  ;)

https://www.flickr.com/photos/bruke1/3069171384
凸(¬‿¬)凸

kru65mi

Za poziciona svetla pokusaj s prozirnom rezinom ...
Komadic stirena obojanog u crno za sijalicu, kap srebrne ili crvena/zelena kao podloga.
Kataliziras kap rezine i ako treba dodas jos malo.
Ako si precizan ne moras smirglati   :super



Far na krilu dakote
Kruno

Goran A.

Quote from: kru65mi on 01-06-2024, 18:49:11Za poziciona svetla pokusaj s prozirnom rezinom ...
Komadic stirena obojanog u crno za sijalicu, kap srebrne ili crvena/zelena kao podloga.
Kataliziras kap rezine i ako treba dodas jos malo.
Ako si precizan ne moras smirglati   :super

Far na krilu dakote
Kruno

Jbg, dobar fazon ali nemam takav rezin. Možda epoksi lepak ako bi ostao transparentan posle sušenja?

Goran A.

Quote from: Janjic on 01-06-2024, 17:53:29
Quote from: Goran A. on 31-05-2024, 22:21:13Teram sebe da to sa pozicijom uradim na Harikenu al' me pomalo stra'. Sitno mnogo. Jesi li zabušivao sijalicu pa farbao ili je to samo onako?

Čuj stah  ;D
Sitno jeste, ali mislim (neću da kažem da imam pravo) da je ovo dobar način za simulaciju pozicija na 1/72. Nema sijalica, to bi tek muka bila. Ovo ću u crvenu i zelenu nakon kamuflaže  ;)

https://www.flickr.com/photos/bruke1/3069171384

Ovo ću sigurno ovako za krajnje pozicije, a za farove ću još razmisliti kako. verovatno isto tako ali dva broja šire kako bi imalo prostora za gitovanje i prefarbavanje. Farovi kod Harikena su ključni, ako se to ne uradi kako valja, džabe sve drugo.

Janjic

Malo postolje za mali avion.

Kutija 7,5KM ili ti 3,30€. Trava made in PRC=AliExp. Slova i zvijezda balza 0,5mm

Lidijin Jak je tu samo radi utiska o veličini.



















Sad na maketu. Planiram i figuricu, ali još nisam 100% siguran.


Lp,
Mladen.
凸(¬‿¬)凸

Janjic

Zdravo svima.

Evo malo nastavka.

Maketa ofarbana, gornja strana AMT-4 Akan, donja Revell enamel 49.

Ova Akan na slikama čudno izgleda, zbog mog trapavog slikanja.
Lakirana pa urađen vedering, malo slikarskih uljnih, malo obične krede, drvenih boja...
Nisam naročito zadovoljan, pa ću se još malo igrati sa gornjom, a vjerovatno i sa donjom stranom.

Peh sa ICM dekalima, ali nije do ICMa, nego sam ih negdje zagubio. Petokrake iz viškova a broj 7 posuđen od Po-2.

Još moram par stvarčica da uradim, auspuhe, poklopac kabine, nišan, lakiranje....i onada u gotove radove.

















Niako da to fino uslikam, pa ću probati sa hamer papirom sivim ili svijetlo plavim kad je završim.

Lp svima,
Mladen.


凸(¬‿¬)凸

Sandman

Lepo ti je ispalo ovo prljanje Mladene. Baš fino razbija monotoniju šeme farbanja.

Biće prava bombonica na kraju!

Janjic

Quote from: Sandman on 03-07-2024, 19:29:07Lepo ti je ispalo ovo prljanje Mladene. Baš fino razbija monotoniju šeme farbanja.

Biće prava bombonica na kraju!

Srki hvala, mada ruku na srce, ja i nisam zadovoljan.

Previše mi se ističu pojedini dijelovi na maketi, pa ću to probati da korigujem. Na ovim mojim kvazi fotografijama, to je još više izraženo.
Daleko je to od realnog ili željenog. Iskreno, nemam puno brige. Ako uspijem super, ako ne, neka iduća će biti bolja  ;)

Hvala ti još jednom  :cheers
凸(¬‿¬)凸

Warhawk

#23
Quote from: Janjic on 07-06-2024, 16:16:22

Razmisli o toniranju podloge, malo je previše dreč.
Avion se odozgo uvek kamuflira da bi se što bolje uklopio sa podlogom na kojoj je parkiran,
a ovde teren baš odudara od zagasite kamuflaže Jakonje (čak možda i odvlači pažnju sa njega).
Znači, i sa I-16 teško da će imati smisla.

Bila bi šteta da ti podloga "uigrački" ceo poduhvat.
'Once you get locked into a serious Model Master enamel collection, the tendency is to push it as far as you can.'

Sandman

Quote from: Janjic on 03-07-2024, 23:49:09Previše mi se ističu pojedini dijelovi na maketi, pa ću to probati da korigujem. Na ovim mojim kvazi fotografijama, to je još više izraženo.

Naravno, nisam se udubljivao u realističnost tih efekata na pravoj mašini, ali volim kada vidim istaknute detalje na maketi, pogotovo ako sama maketa nema preterano mnogo vidljivih detalja :)

U svakom slučaju čekamo završne radove i finalne fotke - slobodno stavi beli hamer kao podlogu, mislim da će ti pomoći da se dobije dodatna neophodna osvetljenost. Možda van kadra da sa strane staviš i alu foliju kao reflektujući materijal, pa ako koristiš blic biće bolje osvetljeni detalji.

Pozzz

Janjic

Quote from: Warhawk on 04-07-2024, 09:36:06Razmisli o toniranju podloge, malo je previše dreč.
Avion se odozgo uvek kamuflira da bi se što bolje uklopio sa podlogom na kojoj je parkiran,
a ovde teren baš odudara od zagasite kamuflaže Jakonje (čak možda i odvlači pažnju sa njega).
Znači, i sa I-16 teško da će imati smisla.

Bila bi šteta da ti podloga "uigrački" ceo poduhvat.

Da budem iskren, nisam o tome razmišljao. Probaću malo sa nekom tamnijom bojom, ako ništa jednu ruku filtera da odradim. Mat lak je "išao" na travu. Čudna vlakna, bacaju odsjaj.

Hvala za svajet!

Quote from: Sandman on 04-07-2024, 10:13:04Naravno, nisam se udubljivao u realističnost tih efekata na pravoj mašini, ali volim kada vidim istaknute detalje na maketi, pogotovo ako sama maketa nema preterano mnogo vidljivih detalja :)

U svakom slučaju čekamo završne radove i finalne fotke - slobodno stavi beli hamer kao podlogu, mislim da će ti pomoći da se dobije dodatna neophodna osvetljenost. Možda van kadra da sa strane staviš i alu foliju kao reflektujući materijal, pa ako koristiš blic biće bolje osvetljeni detalji.

Pozzz

Da, volim i ja kada se detalji istaknu na pravi način i kako treba. Mislim da ja to ovde nisam dobro uradio, pa će ponovo na "kanal"  ;)

Hvala na ovim korisnim svjetima oko fotografija. Probaću, pa se nadam i boljim fotkama.
凸(¬‿¬)凸

Warhawk

Nema na čemu.

Nisam mislio na odsjaj, već na samu nijansu zelene koja dominira na podlozi.
Ako lokacija diorame nije Černobilj, ne bi trebalo tako "mutagen" zeleno da bude  ;D
'Once you get locked into a serious Model Master enamel collection, the tendency is to push it as far as you can.'

Janjic

Quote from: Warhawk on 04-07-2024, 20:38:02Nema na čemu.

Nisam mislio na odsjaj, već na samu nijansu zelene koja dominira na podlozi.
Ako lokacija diorame nije Černobilj, ne bi trebalo tako "mutagen" zeleno da bude  ;D

Da, da, jasno mi je da si mislio na nijansu zelene. To što sam je matirao sam usputno napisao  ;)
凸(¬‿¬)凸