AMT/Ertl 1/48 A-20J Havoc

Previous topic - Next topic

boom.boom


Zdravo kolege,
Moram reci da nisam nesto lud za Invazijom {proslo me davno} ali je ovo idealna prilika da probam neke makete, davnooo zapocete, privesti kraju a neke koje su poodavno kupljene {kao ova} da se uopste i urade.
    Sam avion mi nije nesto preterano interesantan {van upotrebe u VVS tokom 2.S.R.} i pored toga sto ga smatram izuzetno dopadljivim. Pre mnooogo godina sam nabaviomaketu u svom izvornom pakovanju {mozda ne bas pakovanju hmm} i iz te kutije se moze raditi samo amer invazioni i brit. Na moju zalost J varijanta nije bila upotrebljivana u VVS-u te mi je ostala samo ocija invazionog.
    Maktea mi za sada ostavlja pomesane utiske. Radi se o izvornom alatu iz 1994.god i to ne o vrhunskom ali ipak dobrom. Kontra je jako suptilna ali po malo sterilna a i sticem utisak da je rucno gravirana. Od npovrsinkih detalja zaticemo samo spomenutu kontru i preklapanje panela u korenima krila i horizontalaca. Nema nikakih zakivaka ili izbacenih panela... Za danasnje {a mislim i za ondasnje} standarde ipak sterilno. Sam nivo detalja je osnovan i predstavlja tek bazu za obogacivanje. Uklapanje je dobro s time da ipak suceljavanja velikih podgrupa {gondole motora sa krilima, horizontalci sa trupom, iznutrica bombarderskog nosa...} traze dodatnu paznju u vidu gita ili umetanja dodatne plastike. Jedna od neobicnosti {neshvatljiva} su i gume to jest sara isih koja je u vidu krljusti ribe i definitivno su ozbiljan kandidat za dodatke {cime se ja necu opterecivati}.
    Moja ideja je da sto pre dodjem do faze farbanja gde cu zahvaljujuci jednostavnoj semi {narvno, radim invazioni} imati vise komocije za neka eksperimentisanja u ostarivanju. S tim na umu radim zatvorenu kabinu i minimum farbanja u istoj. Samo osnovna boja i po koj kvazi detalj vise reda radi jer i onako predpostavljam da se nece ni videti u znacajnijoj meri.

Ne raspolazem slikama delova na granama jer sam je nabavio u kesici doslovno, te cu vam prikazati slike kompletne makete sa cybermodeler-a kao i slike mo skromnog pocetka:



Pocetak...
"Nije važno šta se radi, vazno je da se preteruje pa će negde već da izbije!"....Miksi-"GYM-Š"

boom.boom

I nastavak...



Za sada sklapanje unutrasnjosti trazi vise dodavanja no eksterijer. Pasce neki osnovni izrazeniji tus cisto da se nesto ipak naznaci kroz staklariju kao i pojasevi u vidu dekala a maznuti sa eduardovog Mustanga.
"Nije važno šta se radi, vazno je da se preteruje pa će negde već da izbije!"....Miksi-"GYM-Š"