Desert Storm Part 12- Jaguar Gr1 41st Sqn RAF, Hasegawa 1/72

Previous topic - Next topic

Tomcat

Novi deo moje Desert Storm kolekcije je Jaguar Gr.1 iz 41Sqn RAF. U zalivskom ratu 1991. godine ucestvovalo je 12 RAF aviona ovog tipa koji su leteli na ukupno 612 zadataka pri cemu je ovaj konkretni avion sa brojem XX733 sa nose artom "Pink Spitfire" leteo na ukupno 37 misija. Zanimljivo da uprkos ocekivanim gubicima nijedan Jaguar nije oboren za razliku od Tornado aviona koji su pretrpeli znacajne gubitke. Maketa je stara Hasegawa koja se dosta lepo sastavlja a kao nedostatak, osim klot kokpita, dodao bih nedostatak rezervoara koji su standardno noseni. Boja je AK, dekali Kits world a od dodataka sam koristio jos Master pito cev, Neomega sediste i Airgraphics nos i Phimat pod. Zahvaljujem @milan78 na doniranim dryacima ya AIM9 kojih nema u kutiji.
P.S. Posle slikanja sam ispravio pito cev, ne stoji vise ukrivo :D

Par slika pravog Pink Spitfajera








Maketa



















Once upon a time, when men were men, and you could tell a Tomcat guy by the size of his forearms; before LANTIRN, big motors and bombs...

Goran A.

Quote from: Tomcat on 18-04-2024, 19:56:49...Zanimljivo da uprkos ocekivanim gubicima nijedan Jaguar nije oboren za razliku od Tornado aviona koji su pretrpeli znacajne gubitke.

Različiti profili misija, za Tornado daleko rizičniji (aerodromi i žestoko branjene zone iz niskog leta) dok su Jaguarima dodeljivane šarene misije (napadi na sve i svašta - kasarne, kolone, PA položaji, obala, artiljerija). Nikada se nisu vraćali na istu metu ako bi promašili, dok taj luksuz posade Tornada baš i nisu imale.

Iako je broj letova bio impozantan, ipak je sve relativno.



Goran A.


VladimirBrankovic

Lepo.. Lepa igračka, super je ispao. Mada avioni nisu generalno u takvom crnilu, ovde je to poželjno i lepo si to simulirao. Nakrcao si ga naoružanjem, što je definitivno neophodno na ovoj maketi. Inače, te "stare" Hasegave su super za mozak na otavu bild. Nema tu mnogo filozofije, sve je uredno, jednostavno i rezultat i dalje ne zaostaje previše za modernijim izvedbama. Sve u svemu, na policu i idemo dalje!
Inače, kako si ustanovio koju boju ćeš koristiti? Ispravite me ako grešim, ali za taj dezert-Pink su večite diskusije šta je tačno a šta ne...

Goran A.

...

Tomcat

Quote from: VladimirBrankovic on 21-04-2024, 17:58:38Lepo.. Lepa igračka, super je ispao. Mada avioni nisu generalno u takvom crnilu, ovde je to poželjno i lepo si to simulirao. Nakrcao si ga naoružanjem, što je definitivno neophodno na ovoj maketi. Inače, te "stare" Hasegave su super za mozak na otavu bild. Nema tu mnogo filozofije, sve je uredno, jednostavno i rezultat i dalje ne zaostaje previše za modernijim izvedbama. Sve u svemu, na policu i idemo dalje!
Inače, kako si ustanovio koju boju ćeš koristiti? Ispravite me ako grešim, ali za taj dezert-Pink su večite diskusije šta je tačno a šta ne...

Citao strane forume i gledao zavrsene, sustina je da je Desert Pink u stvari jedna americka boja po FS koju su na brzinu naneli, a koliko sam video, AK 032 je boja kojom su ljudi dosta zadovoljni kako izgleda (ta FS boja) kao i jos nekom Hatakom i Valejjo
Once upon a time, when men were men, and you could tell a Tomcat guy by the size of his forearms; before LANTIRN, big motors and bombs...

dragan_mig31

Kako nisu ofucani naravmo da jesu.2 skeunde i jedan klik na google izbaci ti fotke prave masine koje su ofucane i vise nrgo sto je to.slobo uraido


viper

Odličan Jaguar. Mislim da si boju pogodio i odlično si ga uradio.

Ja sam za revellov Tornado koristio Valejo Model Air 71.140 (FS 30279) i Humbrol 250.
 Boje su gotovo iste.

https://maketarskikutak.com/index.php/topic,25797.0.html

Tomcat

Quote from: viper on 22-04-2024, 07:34:29Odličan Jaguar. Mislim da si boju pogodio i odlično si ga uradio.

Ja sam za revellov Tornado koristio Valejo Model Air 71.140 (FS 30279) i Humbrol 250.
 Boje su gotovo iste.

https://maketarskikutak.com/index.php/topic,25797.0.html

Razmisljao sam o Hu250 ali na Britmodelleru sam citao da posle nekog vremena izgubi tu "pink" notu i predje u smedje pa sam zato odustao od te ideje
Once upon a time, when men were men, and you could tell a Tomcat guy by the size of his forearms; before LANTIRN, big motors and bombs...

Tomcat

Once upon a time, when men were men, and you could tell a Tomcat guy by the size of his forearms; before LANTIRN, big motors and bombs...