MD500, IDF, Italeri 1/72

Previous topic - Next topic

Tomcat

Prvi put posle, mislim, 2002. godine sa zavrsio jedan helikopter. Licno mnogo vise volim ove male zastakljene helikoptere poput MD500 i Gazele tako da sam ovu maketicu dugo merkao. Maketa je u pozitivu ali je nisam urezivao. Providni delovi su malo umuljani ali posto izraelskom treba ofarbati preko stakala na vratima do pola to se ne primeti toliko. dekali iz kutije, boja gunze. Sto se tice samog helikoptera MD500 u protivoklopnoj verziji je nastao kao resenje za korisnike kojima je trebao protivoklopni helikopter a nisu imali sredstva za nabavku vecih i jacih poput tada aktuelnih AH-1. Izrael je ovaj helikopter nabavio krajem 70ih avec 1982 su odigrali dosta znacajnu ulogu u ratu u Libanu kad su ucestvovali u prvoj borbi helikpptera protiv tenka a takodje su vrlo uspesno unistili veci broj sirijskih radara i tako omogucili nalet A-4, F-4 i Kfir aviona  povuceni su iz upotrebe krajem 90ih godina proslog veka. Zanimljivo da je IDF upravo zbog slicnosti ovog helikoptera sa Gazelama koje je koristila Sirija poceo da praktikuje ovo veliko zuto slovo V na helikopterima upravo radi razlikovanja.


























Once upon a time, when men were men, and you could tell a Tomcat guy by the size of his forearms; before LANTIRN, big motors and bombs...

milan78

Odlicna buvica.Boja super bas kako treba. :cheers
Instagram-Peacockscaleworx

flanker

A prerezivanje bi ti oduzelo cirka 15 min  :lol
U početku će biti teško, ali će zato kasnije biti još teže.

milan78

@flanker a jesi ti prerezivao nekad na ovoliko maloj maketi na krtoj plastici kao sto je italeri?
Instagram-Peacockscaleworx

flanker

Jesam npr. AH-1 Cobra S i J od Fujimija i W od Italerija. Do duše MD 500 možda ima ukupno 2 linije na obe polutke pogodne za urezivanje. Morao sam malo da ga zezam kada je već pomenuo urezivanje  :lol
U početku će biti teško, ali će zato kasnije biti još teže.