Tamiya 1/32 F4U-Corsair

Previous topic - Next topic

Nikola Topalov

Dakle, posle ukupno 294 sata, konačno je gotova (ovo samo znači da sam veoma spor maketar). :)

Aftermarket:
- Barracuda točkovi
- HGW pojasevi
- EagleCals dekali
- šabloni za kabinu

Boje - Tamiya i Gunze Mr. Color
"Weathering" rađen Tamiya i Ammo voševima, AK olovkama i Revell pigmentima.

Uočene greške
- pojasevi bi trebalo da idu preko šipke za ukrućenje
- demarkaciona linija  između plave plave u bele bi trebalo da bude talasastija (prema jedinoj referentnoj fotografiji koju sam našao umesto naslikane slike)
- izgleda da propeler nema žute krajeve kao na fotografiji, ali Tamija kaže da ima.

Ali ja nisam tzv. "rivet counter", tako da to je što je...  :)

Takođe, namerno sam malo preterao sa ljušćenjem boje i tragovima curenja goriva da bih se malo zabavio. :)

Tamno plava je bila veoma teška za fotografisanje, barem meni. Takođe je bila relativno teška za rad. Skoro kao rad sa crnom. Nisam to uopšte očekivao.

Pokušaću da napravim neke bolje fotografije i ponovo postavim ako nađem vremena i volje.

U svakom slučaju, evo je...



























Referenca i slika:



                 www.shelfforce.com

Jovac


Zing

Zaista vrhunski rad! Hvala ti za vodjenje evidencije i iznosenje podatka o trajanju izrade, smatram da je za ovakve projekte korisno imati ideju koliko ce to da traje.
Jos jednom svaka cast i ziveli  :cheers
Tongue tied and twisted just an earth bound misfit, I


viper

Svaka čast, odlično si uradio ovu zaista odličnu maketu.
Ti si uradio vrhunski posao, kao i Tamiya. :cheers

Poseidon

Vrhunski Nikola... što reče jedan kolega maketar sa Large Scale Planes, nemoj filozofiraš nego uzmi tamiju i uživaj u svakom trenutku rada (inače lik je uradio osam korsera tamijinih za sad, jer mu su mu dede kolko sam ga razumeo letele na njima)

Nikola Topalov

Quote from: Jovac on 03-06-2024, 14:12:40Vrhunski. :cheers  :cheers  :cheers
Quote from: Zing on 03-06-2024, 14:23:11Zaista vrhunski rad! Hvala ti za vodjenje evidencije i iznosenje podatka o trajanju izrade, smatram da je za ovakve projekte korisno imati ideju koliko ce to da traje.
Jos jednom svaka cast i ziveli  :cheers
Quote from: chikavili on 03-06-2024, 14:59:32
Quote from: viper on 04-06-2024, 07:10:08Svaka čast, odlično si uradio ovu zaista odličnu maketu.
Ti si uradio vrhunski posao, kao i Tamiya. :cheers
Quote from: Poseidon on 04-06-2024, 08:35:38Vrhunski Nikola... što reče jedan kolega maketar sa Large Scale Planes, nemoj filozofiraš nego uzmi tamiju i uživaj u svakom trenutku rada (inače lik je uradio osam korsera tamijinih za sad, jer mu su mu dede kolko sam ga razumeo letele na njima)

Hvala drugari! Drago mi je da vam se dopada.

A sto se tice kvaliteta makete, ubedljivo najbolja koju sam do sada radio, a mislim da ce dugo tako i da ostane. Ne znam sta moze da je nadmasi. Ima par kandidata, ali videcemo. :)

Pozdrav,
Nikola

                 www.shelfforce.com

Lanmi

Odlično je ispao svidja mi se prljanje i uverljivo "probijanje" prajmera kroz boju. Vrlo realno izgleda. Detalji kokpita i motora su stvarno vrhunski.
Milan Vukovic
https://lanmiblog.wordpress.com/

"Sve će to, o, mila moja, prekriti surfejser, boja i vaš"

Maketa koju vredi nabaviti.

Nikola Topalov

#9
Par blizih fotografija:






Pozdrav,
Nikola

                 www.shelfforce.com