Mi-8MT prerada u Mi-17 12551 , Zvezda 1/48

Previous topic - Next topic

Pegi

U pomen vazduhoplovcima, medicinskom osoblju i tek rodjenoj bebi. Pre devet godina.
Maketa Zvezda Mi8-MT 1/48 prerada u Mi-17. Hvala Igoru Salingeru na fotografijama 12551 kao i Aeropoxy-ju na printu meteo radara i broja na repu.



chikavili

Vrlo lepo.
Ako moze neki opis sta je tacno radjeno kao prerada iz Mi-8MT u Mi-17, bio bih zahvalan, posto i sam planiram isti poduhvat.

Pegi

Zdravo.Odlucio sam se za ovog 12551 posle remonta 2010 god.Kao referencu , koristio sam uglavnom fotografije letilice i savete experta druga Zike.
Ono sto je karakteristicno za 550(kockasti prozori) i 551 je ovaj meteo-radar na nosu.NApravljen je u 3D printu i zalepljen na avio foliju, pa na staklo kabine makete.Kokpit je sav u crnoj boji,pa cak i sedista a tovarni prostor neka oker varijanta.I tu sam koristio fotografije Igora Salingera kao referencu.
Siva boja kabinskog dela je neka moja proizvoljna varijanta , rep je autentican i farban je sa Revell 360.
Moguce je raditi i verziju pre remonta u bojama JSO, takodje se mogu naci fotke na netu. Tu jedino idu zastitne ploce od kelvara , koje se nalaze kod kabine ali njih imas u Zvezdinom setu.
Zakljucak je da je potrebno napraviti ovaj meteo-radar,mozda i rukohvate koji se kod 12551 nalaze oko sredine repa.Ostalo je sve mane vise kao sa fotografija.Sto bih ja rekao , dobijes na kraju osiromasenu verziju Mi8MT,sto ustvari i jeste jer je to izvozna varijanta.U kutiji ostane vise delova nego sto je potroseno na maketu.Dekali su LH.
Drago mi je ako sam pomogao sa ovim tekstom.
 





dragan_mig31

Skinuo je ASO2V (ic mamce) i lipu ( onaj cilindricni deo u gornjem delu trupa ispod rotora koji sluzi za ometanje ic navodjene projektile a na makete je obicno uradjen sa poklopcem umesto otvoren kako se to radi u ratu ), dodao meteo radar u nosu....

Inace Pegi ako nije kasno skini masku na vratu sa leve strane.To mi deluje kao da si zaboravio.Osim ako ti nije bila namera da to tako uradis.