Hasegawa 1/48 Hellcat (puta 7)

Previous topic - Next topic

Zoki969

Jos jedan topic koji se izgubio priliko preseljenja na novu adresu je i ovaj sa Hellcatima.
Neka nikoga ne cudi broj Hellcata koje radim u isto vreme, volim da radim avione u serijama, a Hellcata se nakupilo tokom godina...
Vec sam napisao da je projekat poprilicno odmakao, ali zapocecu slicicama koje sam vec bio zakacio ... Vrlo brzo cu postaviti nove, ali o tom uskoro ...
Evo prvih slicica... U pitanju su, kao sto se vidi cockpiti ... Jedan je Airesov, jedan Verlindenov, a ostali out of the box (da se malo razbacujemo terminologijom  ;D ). Sedista su od True Detailsa i Ultracasta. Na slikama je samo 6 kokpita jer sam sedmog Hellcata dodao na proizvodnu traku u medjuvremenu ... Ukoliko nekoga zacudi da su pojedini kokpiti sa komplet crnim konzolama, a neki samo delimicno na interior green podlozi, objasnjenje je da su F6F-5 imali komplet crne konzole, a F6F-3 ove druge ...  Da budem iskren, iako volim Hellcat kao avion, nisam bio svestan gomile razlika od serije do serije koje su se javile u toku proizvodnje. Dobra literatura je cudo (hvala kume !!!) ... Mada sam poprilicno vremena potrosio na istrazivanje, ali ce se na kraju sigurno isplatiti ...
Ali, i o tom, potom. Da ne davim vise, evo slika ...













Sandman

ajd ponovo sad :)

super izgledaju - ki mala fabrika Paklenih Machaka!! :D

ovo ce biti topik za pracenje sa uzivanjem - ne radi se svakodnevno 7 maketa odjednom i to u 1/48!!  :o

bravo Zoki, drzim ti fige za dalji rad ;)

Kerber

Hehe, uzivamo u ovom topicu !
Samo napred !

airbamby

Aj sad i ja ispocetka.
Zoki sjajno izgledaju ovi kokpiti poznavajuci tvoj rad bice ovo 7 opakih paklenih macaka  :P
http://www.oluj.org/ - Maketarski klub Oluj

Zoki969

A sada, par reci o cowlinzima ... Hasegawini Hellcati su poznati kao odlicne makete sa jednom manom ... Cowling motora ! Da budem iskren, svesno sam hteo  da ignorisem tu cinjenicu, ali gledajuci fotografije i planove ... Na trzistu postoje rezinske zamene, ali s obzirom na broj Hellcata koje radim, nesto mi se i nije isplatilo da ih nabavljam jer bi me cowlinzi, dok stignu do mene, kostali maltene kao i Hellcati. plus vreme koje bih morao da provedem cekajuci.
Zbog toga sam resio da malo iskasapim original cowlinge tako sto sam im odsekao prenji deo. Drugar Djura Bajic mi je u rezinu odlio kopije Ariievih prednjih delova cowlinga (kod Ariia je prednji deo cowlinga poseban deo), a koji je uz to fenomenalno tacan..
To sam lepo nakalemio na Hasegawin cowling sa puno smirglanja i doterivanja, i evo kako to izgleda:






Sada je ostalo da se na cowlinzima poprave izgubljeni detalji usled smirglanja i ostalih grubih radova, a o tome cemo  uskoro ...

Zoki969

Quote from: Dusan Lekic on 22-11-2007, 19:44:51
Bice to odlichno i to X 7  :o...
Na Eduard-ovom Hellcat-u 1/48 su super uradili cowling motora, na test fotografijama se to vidi mada maketa jos nije izasla u prodaju tek u Decembru ... a scale down u 1/72 tek sredinom 2008g...

Pozdrav!

Dusan.

Ma nije u decembru nego u februaru, ali sacekacemo i to ...  A onda bar jos sedam komada (nakupilo se tu dekala ...)

Zoki969

Cowlinzi gotovi, detalji vraceni i poravljeni, evo kako izgledaju nakon prskanja Mr. surfacerom ...







Nakon ovoga slede motori ...

Zoki969

Quote from: airsuba on 24-11-2007, 13:03:10
odlicno izgleda, jel svaki ovako dobar  :D

da li si i sve 'nitne' tu sam urezivao ili su od hasegawe?
kakav alat koristis za panele i nitne, ako moze da se vidi jer mi super izgledaju

Svaki je isti, znaci ovakav ...
Nitne sam urezivao jer sam poprilicno morao da odeljem cowlinge da bi odgovarao pravom. Nitne sam pravio jednu po jednu (imam narezani tockic iz sata, ali je nemoguce dobiti ovako pravilne nitne). Prvo zalepim traku duz linije kojom idu nitne, sestarom sa dve igle naznacim svaku nitnu (sestar podesim da mu raspon odgovara razmaku nitni). Nakon toga burgijicom 0.3 zabusim svaku nitnu i to je to. Ako neka slucajno ispadne preduboka ( a bilo ih je par), malo surfacera cetkicom u nju i to je to.
Jeste da traje, ali izgleda mnogo ubedljivije nego riveterom...

r.i.s.t.a.

#8
Malo je reći da se divim tvojoj motivaciji i čeličnoj volji da sedam puta radis jednu te istu stvar. Ajde 2-3, ali sedam puta svaki postupak, svaki deo... Ja bih vec kod treceg oterao sve u gnjurac.

Zoki969


Sandman

zichka do zichke do zichke do zichke do.....  :o

bash dobro izgleda.... jel ove zichke farbash u neku boju posle?

dragan_mig31

svaka cast.kako samo imas zivaca za ovakvo nesto?????????????

Zoki969

Quote from: Sandman on 25-11-2007, 14:37:29
zichka do zichke do zichke do zichke do.....  :o

bash dobro izgleda.... jel ove zichke farbash u neku boju posle?
Zvucace smesno, ali bakarne zicke sam obojao bakarnom bojom ugasenom sa malo sive, da izgleda realnije (na poslednjoj slicici se lepo vidi da je boja mnogo zagasitija u odnosu na samu bakarnu zicu).

Hartmann

Sunce mu kalaisano! Al' ovo dobro izgleda  :o  :).
''Ljudi, imamo samo jedan cilj, a to su dve stvari: red, rad i disciplina!"

medico

Zoki, druskane opako !
nemoj da posustajesh foto izveshtaji ti para vrede !