Hasegawa 1/48 Hellcat (puta 7)

Previous topic - Next topic

barbarossa


Zoki969

Malo sam se zaneo pa sam zaboravio da slikam pojedine faze rada, ali sta je, tu je ...
Evo par slicica trenutnog stanja ...









Svetla su "hand made".  Da je bilo po sastavnici, trebalo je samo obojati neprovidnu plastiku u odgovarajucu boju ... Ali, s obzirom da su kod Hellcata samo sijalice bile u boji, a zastita providna (bezbojna), isekao sam "neprovidna" svetla  i zamenio ih providnom plastikom. Isto vazi i za "approaching light" ... Uz mnogo  smirglanja i poliranja ...  + sijalice ...  ;)







Svetla za sletanje (Landing light) ... Samo prvih 272 Hellcata (i nocni) imali su ova svetla na donjoj povrsini levog krila. Na ostalima su zatvorena poklopcicem koji izgleda otprilike ovako ...  6 Hellcata ce  biti bez svetala, jedan sa ...





Prvih 909 Hellcata imali su oplate mitraljeza ... I ovo je hand made od plastike nakalemljeno na krilo ... Na slici je sve vec obradjeno i preprskano surfacerom 500. Jos samo fino smirglanje i poliranje + busenje rupa i ugradnja cevcica ... Jedan Hellcat ce biti sa ovim oplatama i u ranoj semi bojenja ...



Verlindenovi detaljcici ....




Trupovi spojeni, grubo izgitovani, sledi fino gitovanje ...

Sandman

auh.. ovo sa svetlima na krilima je extra!!!  :o

vec smo prichali jednom prilikom o tom ekako uraditi ovaj efekat, ali vidim da je ovo tvoje zaista realno ispalo!!

bravo Zoki!

airbamby

Svetla su sjajno uradjena,ovo je jedan tutorijal na temu kako treba praviti Hellcata,svaka cast na detaljnosti... 0:)
http://www.oluj.org/ - Maketarski klub Oluj

Lanmi

Nemoj da te mrzi da slikas, sjajan topik. Jako mi se svidjaju svetla na ivicama krila, jos se nisam usudio da uradim taj fazon. Kojim si lepkom lepio prozirnu plastiku, jer tokom smirglanja je trpela dosta pritiska.
Milan Vukovic
https://lanmiblog.wordpress.com/

"Sve će to, o, mila moja, prekriti surfejser, boja i vaš"

Zoki969

Quote from: Lanmi on 05-12-2007, 15:45:52
Nemoj da te mrzi da slikas, sjajan topik. Jako mi se svidjaju svetla na ivicama krila, jos se nisam usudio da uradim taj fazon. Kojim si lepkom lepio prozirnu plastiku, jer tokom smirglanja je trpela dosta pritiska.
Ma ne mrzi me da slikam, samo se ponekad naprosto zanesem i zaboravim na slikanje...
A sto se lepljenja providne plastike tice, koristio sam super lepak u gelu JIP (zeleno crna tuba). Kosta nekih tridesetak dinara, a odlican je. Kada se ismirgla i ispolira i sam je providan i skoro da se ne vidi razlika u odnosu na plastiku . Uz napomenu da ga ne koristim za lepljenje kabina jer magli plastiku kao i druge vrste super lepka ...

Lanmi

Češ, češ... ??? Kako onda nije zamaglio tu providnu plastiku?
Milan Vukovic
https://lanmiblog.wordpress.com/

"Sve će to, o, mila moja, prekriti surfejser, boja i vaš"

Zoki969

Quote from: Lanmi on 06-12-2007, 00:49:47
Češ, češ... ??? Kako onda nije zamaglio tu providnu plastiku?
Plastika je puna (nije suplja izunutra), sijalice su ustvari ubusene u plastiku i ofarbane sa unutrasnje strane prvo providnom crvenom odnosno zelenom bojom, a zatim chrom silverom preko ... Approaching light (svetlo na napadnoj ivici) je dobijeno na slican nacin, samo je reflektor simuliran ubusivanjem malo sire rupe, a kompletna pozadina je obojena u chrom silver ... I to bi bilo otprilike to ...

Zoki969

Nisam se ulenjio, samo sam se posvetio zavrsavanju davno zapocetog projekta koji cu zavrsiti samo iz inata (pisacu zbog cega), a o cemu je rec ... Neka bude iznenadjenje.
Povrh svega, ubi me neka prehlada (ili tako nesto) ovih dana ... Ni inhalacija airbrushom i razlicitim hemijama ne pomaze ... Tako da nastavak sledi kada se malo oporavim ...
Bilo kako bilo, evo dve slicice da se vidi da sam ipak  ponesto radio prethodnih dana...







tripko

Ako treba da se udome te cica mace dobrovoljno se javlja  ;D

Ovo je lavovski posao ;)

Lanmi

Wow kakav copor mackica, ko da je slikano u Grummanu. Za prehladu, jel si probao sa nitrom?
Milan Vukovic
https://lanmiblog.wordpress.com/

"Sve će to, o, mila moja, prekriti surfejser, boja i vaš"

Kerber

Zelim ti brz oporavak, pa nazad, napadaj ove Helllcate...!
Mene cekaju dva za rad (samo kad?), pa taman, da se uzelim da ih pocinjem.
SUper je za sada!

Zoki969

Posle sto godina, evo mene ponovo ... Hellcati su vec poodavno na farbanju, ali nikako da smognem vremena da postavim nove slicice ... Evo par slicica zavrsnih radova pre farbanja ...
















Malo dodatnih detalja (traka+nekoliko slojeva Surfacera 500)







Rani Hellcati nemaju ova vratanca (prvih 1900)...









Korekcije za F6F-5 ...









Izduvnici (izbuseni i ofarbani unutra)...







Nisani i staklo ...





Maskirane kabine ...

Toliko za sada ...


airbamby

http://www.oluj.org/ - Maketarski klub Oluj

Rabb

Projekat ovih razmera i sa ovakvim detaljisanjem nosi sa sobom rizik od zatvaranja u...

Svaka cast, odlicno izgledaju!

Pitanje samo: Instrumentici na jednoj od slika imaju kazaljkice i podeoke. Suvo cetkanje ili maknadno kupljen dodatak?