carro armato M-13/40

Previous topic - Next topic

Aki

maketa je zvezdina(mislim da je to prepak italerija ???),razmera 1/35
sasvim solidna maketa,sve se lepo uklapa,ali su gusenice blago receno uzasne,vinilne :-\
ali,s obzirom na cenu(oko 900din),isplati se 0:)
osnovna boja je humbrol 94.
nisam hteo da preterujem sa prljanjem,lepsi je ovako malo cistiji 0:)
90% je gotov,ostale su jos neke sitnice da se zavrse(farovi,lanac,i mozda jos malo prljanja....)
inace,predstavlja tenk koriscen od strane italijanske vojske,u africi,1942






Sandman

fino izgleda - jel to onaj od zimus sa radionice?  ???

svidja mi se kako si uradio auspuhe - kako si postigao onaj efekat rdje na njima?

Aki

#2
da,da to je onaj sa radionice 0:)
nisam mogao da ga vise gledam onako ne sklopljenog,ne ofarbanog,pa reko' da ga zavrsim D:)
rdju sa radio na sledeci nacin:
prvo sam ofarbao auspuhe u rust,i dok je boja jos bila sveza,posuo sam sodu bikarbonu.
i kada se to osusilo,uradio sam wahs dosta razredjenom tamno crvenom.
i na kraju jedan drybrush crnom bojom. :)

Sandman

Quote from: @ki on 23-11-2007, 13:01:32
rdju sa radio na sledeci nacin:
prvo sam ofarbao auspuhe u rust,i dok je boja jos bila sveza,posuo sam sodu bikarbonu.
i kada se to osusilo,uradio sam wahs dosta razredjenom tamno crvenom.
i na kraju jedan drybrush crnom bojom. :)

super izgleda! hvala za objashnjenje, vredi probati ;)

Hugo Sperle

BAS JE DOBAR :D :D :D
Ostavlja utisak prave stvari!

milanco

Super izgleda svaka cast :o
Bas mi se svidj rdja i ono crilo oko srafova :D
Kako si radio to oko srafova pigmantima ili bojom ???
"...ako stanemo gubimo sve..."
http://savrsenobrijanje.com/forum/index.php - forum posvećen jedinom pravom brijanju

Aki

hvala :)
to sam postigao wash-em.
razredio sam crnu boju,i naneo sam na srafove.kasnije je dosao jos jedan sloj washa,preko cele makete(slikarska boja raw umber)dosta razredjena

RILE-NS

Dobar rad.Sto se same makete tice ne treba da te razocara kvalitet gusenica i ostalog jer i onaj koji kupi maketu od Tamiya(prepak) dobija istu stvar kao i ti(Zvezda) ili neko ko je kupi od Italeri,sa "malom" novcanom razlikom.Neznam sta planiras dalje da radis na maketi,ali moje je misljenje da insistiras na jacem efektu ostecenja,izguljenosti farbe i ogrebotinama.Naravno ti imas zadnju rec.Od volje ti k'o Sokcu post.Lepo se provedi.

drazen

Odlicno.
Ja tu ne bi nista dirao :)

gasha

Jeste da sam zaludjenik za vazduhoplostvo ali me ovi vasi oklopi ne ostavljaju ravnodusnim. Sta reci osim "Mnogo lepo"