B25J Betty's Dream (Eduard 1/72)

Previous topic - Next topic

Scaling Slav

Pozdrav maketari,
Nije me dugo bilo ovde, radilo se, u malo manjem intenzitetu ali se polako vracam punom parom.

Ovo je projekat jos is marta koji nisam nikako stizao da podelim sa vama.

Da ne duzim o maketi, vama dobro poznata prepakovana hasegawa, generalno ne previse problema, nista sto super lepak nije mogao da resi.
Ideja je bila relativno istrosen b25j, specificno ovaj. Iako na slikama on deluje relativno novo, ja sam uzeo umetnicku slobodu i malo se igrao. Retko kad imam prilike da se igram sa chippingom (sad prvi put) i sa blagim ostecenjima pa sam ovde iskoristio tu priliku.
Shading je takodje bio detaljan, kontrasti boja itd, ali su mi slike u lightboxu (opet) ispale isprano pa sam ubacio i par sa prirodne svetlosti. Nadam se da vam se dopada, ja sam poprilicno bio zadovoljan, uzivo iskreno izgleda dosta bolje sto nije nesto sto cesto mogu reci.

Dosta slika ima i ovde, pa ko voli nek izvoli: https://www.scalemates.com/profiles/mate.php?id=120720&p=albums&album=110684

Pozdrav do sledece makete, a bice ih!












najjaci

Pratio sam ovo na scalemates... super si ga odradio  :bravo
Poigraj se malo sa tim lightbox-om i opcijama kamEre jer steta da ova preeksponirana pozadina kvari utisak.
Tko vrjedi leti, tko leti vrjedi tko ne leti ne vrjedi

VladimirBrankovic

Čudovište.. Šta reći, koju posluku povrati, kome...
Tebe kao da je onaj gore nadario, radiš kao zmaj, a relativno si kratko u bobiju. Ima toliko detalja da bi verovatno dobra trebalo vremena da se maketa na tenane pregleda, što bi rekli, u šraf...bravo Pero

Scaling Slav

@najjaci znaci vredi da postavljam sve na scalemates! 😂 hvala ti i slazem se, posle ovog sam promenio nacin na koji slikam, a taman sam i promenio telefon skoro tako da bi trebalo da bude bolji kvalitet bas ćemo videti uskoro :D i hvala ti puno!

@VladimirBrankovic hvala kolega Brankovicu! :D ima malo i toga, kupim i fazone i fore gde stignem pa i isprobavam haha iskreno ja cu ovaj avion morati opet da odradim bas mi se svidja i voleo bi da iskoristim onu tonu dekala koje eduard da, tako da ako ima neko polovnu neku, tu sam 😂

Lanmi

Sjajno, sve mi se svidja: farbanje, prljanje po meri, vrlo atraktivni dekali... Fotke su dobre malo još da uđeš u štos i biće odlilčno, fale samo fotke donje strane... bolje postavi na neki stalak ili kutiju nego da drzis u ruci, mož' da ispadne (ne pitaj kako znam).
Milan Vukovic
https://lanmiblog.wordpress.com/

"Sve će to, o, mila moja, prekriti surfejser, boja i vaš"

Scaling Slav

Quote from: Lanmi on 23-08-2024, 18:26:44Sjajno, sve mi se svidja: farbanje, prljanje po meri, vrlo atraktivni dekali... Fotke su dobre malo još da uđeš u štos i biće odlilčno, fale samo fotke donje strane... bolje postavi na neki stalak ili kutiju nego da drzis u ruci, mož' da ispadne (ne pitaj kako znam).

E nekako sve cesce zaboravim slike donje strane, evo jedine koje imam, nije mi tu maketa, ali slikano je iz ruke hahah, inace su padale i meni, tako da sve znam hahah I hvala ti drago mi je da ti se svidja!




najjaci

De mi reci kojom si tehnikom radio garez od izduva
Tko vrjedi leti, tko leti vrjedi tko ne leti ne vrjedi

Scaling Slav

Quote from: najjaci on 29-08-2024, 21:18:56De mi reci kojom si tehnikom radio garez od izduva

Samo airbrushem. Prvo malo izmesam flat black sa nekim svetlijim nijansama pa se igram, redjam ih sloj po sloj, baš ih rastvorim puno.