Northrop F-5B, HAF, Classic Airframes 1:48

Previous topic - Next topic

chikavili

Uzeh letos da uradim ovu maketu, kao malo da se opustim po vrucini, a i bas sam zeleo da uradim nekog "Grka"... bilo je sve osim opustanja  :headbang
Ako zanemarim rezinski kokpit i jos neke delove koji zaista deluju detaljno (mada nisu bas vrhunski izliveni), ostatak makete je tragican. Nista se ni sa cim ne uklapa, flash-a na sve strane, gitovao sam ga i smirglao danima, nedeljama... agonija.
Na kraju, ako izuzmemo panel linije koje su presiroke (ili preplitke za tu sirinu) pa nisam mogao da sacuvam lepo wash u njima, zadovoljan sam kako je ispao... ili sam zadovoljan sto sam ga zavrsio i skinuo sa dnevnog reda, nije ni bitno,bitno je da sam zadovoljan :D

Referentne fotke koje sam nasao prikazuju ovaj aparat u razlicitim fazama ofucanosti, a najcesce jaaako ofucanog, ali sam se ipak odlucio za neku "srednju vrednost"























P.S. Fleketinu od wash-a na podtrupnom rezervoaru sam primetio tek nakon fotkanja makete :D

najjaci

Uzeci u obzir sve sto si naveo i kroz koje si muke prosao meni ovo izgleda sasvim fino. Cak sam na prvi pogled pomislio cek bre o cemu ovaj covek prica, ovo je super odlicno a onda kad sam otvorio fotografije vece rezolucije bilo mi je jasnije. Na kraju bitno je da si ti zadovoljan. Meni se svidja kako su boje ispale ali boga mi i fotografije.  :cheers


P.S. Verujem da je na referencama poprilicno ofucan, ipak su to cincari, sto si mozda mogao da iskoristis u svoju korist i prikrijes mane koje si pomenuo.
Tko vrjedi leti, tko leti vrjedi tko ne leti ne vrjedi