TAKMICENJE - NIS 2006 - 05.11.2006

Previous topic - Next topic

Kerber

#15
Ma. ovo je bio laksi deo posla. ;)
sad da izorganizujemo izlozbu i takmicenje...
Nego, sta dolazi na takmicenje, de to da mi kazete   8)

Da li ste za to da napravimo u okviru takmicenja jednu radionicu, gde ce neko od maketara pokazati kako se radi, recimo drybrushing, washovanje i male cake? To bi recimo potrajalo jedno sat vremena, da ne podavimo i ucesnike ni predavace (dogovoricemo se ko bi sta demonstrirao). Vreme bi bilo naknadno dogovoreno, a za materijal, snasao bih se ja, posto i pokrecem ovu zezanciju.
Ako ima zainteresovanih, i ako mozemo da obezbedimo adekvatne uslove, ja bih probao da to ubacimo, mislim da bi bilo korisno, jer na kraju krajeva, ocekujemo i dosta pionira (Pancevo, NS, BG)...

Sandman

Quote from: Kerber on 13-10-2006, 11:21:58
Ma. ovo je bio laksi deo posla. ;)
sad da izorganizujemo izlozbu i takmicenje...
Nego, sta dolazi na takmicenje, de to da mi kazete   8)

ako Bog da da obezbedim prevoz, Peterbilt dolazi obavezno ;)
a verovatno i Tigar i josh neshto sitno usput...

Quote
Da li ste za to da napravimo u okviru takmicenja jednu radionicu, gde ce neko od maketara pokazati kako se radi, recimo drybrushing, washovanje i male cake? To bi recimo potrajalo jedno sat vremena, da ne podavimo i ucesnike ni predavace (dogovoricemo se ko bi sta demonstrirao). Vreme bi bilo naknadno dogovoreno, a za materijal, snasao bih se ja, posto i pokrecem ovu zezanciju.
Ako ima zainteresovanih, i ako mozemo da obezbedimo adekvatne uslove, ja bih probao da to ubacimo, mislim da bi bilo korisno, jer na kraju krajeva, ocekujemo i dosta pionira (Pancevo, NS, BG)...

Bane, mislim da ti je ovo sjajna ideja!!!
Pre svega zbog nasheg podmlatka koji me je u Kraljevu odushevio svojim radovima i entuzijazmom!
Te neke jednostavnije tehnike (pre svega zbog vremenskog ogranichenja koje si pomenuo) bi svakako bilo lepo videti uzivo!
A ako bude vremena, mozda i josh po neke (ako Medico ide, mozda ono njegovo pravljenje zakivaka od ostataka plastichnih ramova?)
Gushina tehnika lepljenja Academy dekala bi po meni takodje trebalo da se nadje na tom spisku aktivnosti! ;)

pozz..

Dar Mar

Bane, ja podrzavam ideju u potpunosti iako od mene necete imati neke koristi. Krajnje je vreme da se uradi nesto sto ce malo razbiti monotoniju takmicenja.
"Ja sam pošteno radio, izlagao sam se opasnosti da me uhvate i oteraju na robiju!"

Sijamski_Mrmot

Takodje, ako treba pomoc, just whistle :) ostajem iza onog sto sam rekao gushi, saljem (ili donosim) jednu maketu za nagradni fond mladjih kategorija.

M.

Gusha

Dve makete po kategoriji max!Najmanje tri takmicara, sa po dve makete da bi se otvorila kategorija....

Miljan

Danas sam dosao kuci u Nis samo da bi sutra dosao na takmicenje,steta sto nemam kinte da izlozim nesto(ubi me ovaj studentski zivot).Doneo bi one moje modela 1:320 ako ih se secate jos sa vitrine.Vidimo se tamo,pozdrav!!!

Sandman

Proshao je i jucherashnji dan, pa bih iskoristio ovu priliku da se zahvalim organizatorima takmichenja u Nishu!

Organizacija celog takmichenja i koordinacija prateceg programa je protekla fenomenalno!!
Poseta bazi zandarmerije i 63. padobranskoj jedinici na aerodromu Nish je bio PUN POGODAK!
Zahvaljujem se Gushi i ostalim momcima na organizaciji cele manifestacije ;)

Na samom takmichenju mi je bilo drago da vidim pre svega jako puno radova nashih najmladjih maketara - neki od radova najmladjih su zaista na profi nivou shto me je zaista obradovalo - nadam se da ovo zanchi da ovaj hobi ipak ima kakvu-takvu buducnost kod nas!! ;)  :D
Takodje mi je drago i  shto je veci deo MK foruma bio prisutan u Nish  :D i shto je naravno dobar deo njih opet osvojio razna "metalik gvozdja"  :D

CHESTITAM SVIM MAKETARIMA NA OSVOJENIM MEDALJAMA I NAGRADAMA!

Chestitke i Dejanu iz Sente na osvojenom peharu za ukupan dojam ;)
kao i Medicu na osvojenom poklon-paketicu tj. onom koferchetu sa "mashinom za maketare" ;)

Nadam se da su se svi lepo proveli u Nish (ja jesam - i bilo mi je veliko zadovoljstvo da konachno sednem u jednu nashu borbenu letelicu - helikopter Gazela  :D ;D ;) >:D ... a i pljeske u Nish su prva liga!!!! kao i paprichice koje su definitivno LJUTE GUJE!!!!  :D ;D :o ::))....

eto toliko od mene - slika od juche (najvishe zapravo sa poseta Zandarmeriji i 63. padobranskoj) imam pregrsht, a postho sam danas poprilichno zauzet, malo cu kasniti sa kashenjem istih... za dan-dva bice i slika od mene ;)


veliki pozdrav od vasheg "gazde"  :D

iguanac

Pozdrav organizatorima!
Takmicenje i prateci program su bili fenomenalni. Dokaz da uz malo truda mnogo toga moze lepo da se organizuje. Pozdravljam i veliko prisustvo juniora, kao i nagrade upucene nasim "mladim nadama".
Rostilj je bio odlican, cene bezobrazno niske!
I ja bi trebao uskoro da skinem svoje slike....
Pozdrav,
Marko
One day you'll realize there's more to life than culture... There's dirt, and smoke, and good honest sweat!

"Dogod budete čuli na Ljubinom Grobu pucanje naših pušaka, Nijemci neće proći. A kad toga ne bude, znajte da na njemu nema više živih proletera."

https://n-ever-finished-models.blogspot.com/

Gusha

Hvala za pohvale, trudili smo se juce koliko smo mogli, samo je nama organizatorima zao sto nismo uspeli juce da odvojimo malo vise vremena da sednemo, onako "meraklijski" negde i da uz pivo inesto za "na bocku" cavrljamo o svemu.Trazicu na prvom sledecem sastanku, neki "topliji " termin, pa cemo sve ovo da ponovimo iduce godine uz jedno pravo rostiljanje na nekom poljancetu.

Vama ostavljam da okacite slike... ja cak nemam slike sa aerodroma, toliko sam bio u guzvi!

'Ajmo Srki i ostali, kacite to!

Kerber

Prvo hvala svima koji su bili juce u Nisu sto su nam uvelicali takmicenje.
Nadam se da su imali i sta da vide i kupe, a bogami, i da se nadisu svezeg vazduha po aerodromu.....
Ja sam licno bio u veelikoj frci oko lista, plasmana itd, tako da nisam bas puno vremena imao da sa svakim razmenim vise od par recenica, za to se izvinjavam.
Cak ni sve makete ne stigoh da onako, ljudski pogledam... Ali bice jos vremena.
Nagradjenima - cestitam, a ostalima - vise srece iduci put.
Da, i da se javno zahvalim svima koji su nam nesebicno pomogli da izguramo ono juce - prvo momcima iz naseg kluba "Narednik Mihajlo Petrovic" (Momcha, Misko, Lukac, Nikola, Draka ....ne mogu svih da se setim, neka se ne ljute nepomenuti), Vladi, puk. Vukojcicu i njegovom sinu za fotke i kompjutersku obradu.......

Pozz svima
Bane Kerber


Sijamski_Mrmot

I ja da napisem ponesto  ;D

EXTRA takmicenje, odlicna organizacija. posete na obe lokacije su bile super zanimljive a lepo se i uslikasmo (meni licno najdraza slika ce biti kako nisanim iz snajpera sa kojim sam se nekoliko godina sluzio igrajuci za lokalne Counter Strike klanove  ;)). Jedino me ubi u pojam ona Pljeskavica nedaleko od ulaza... jeste oooogromna bila ali je ljuuuuuuuutaaaa... sokovi nisu pomogli a situaciju je malkice popravilo pivce koje dobih od Novosadjana  ;D mada sam jedva cekao da stignem kuci i srucim u sebe jedno litar vode ;)

Drago mi je bilo i to sto je eto, igrom slucaja ispalo da je maketa koju sam poklonio nagradnom fondu za podmladak otisla u ruke upravo najmladjem takmicaru, ne stigoh da ga pitam za ime ali cu obratiti paznju sledece sezone da li ce je doneti uradjenu. S obzirom na kvalitet radova na stolu podmlatka ubedjen sam da se necu razocarati u rezultat. Sivcev i Tumbin su posle takmicenja ponovili nesto sto nam od skoro ulazi u praksu a sve vise mi se svidja kao ideja i svoje nagradne makete odmah prosledili najmladjima.

Specijalan pozdrav DarMar-u, Takiju, Sivom, Branki i svima ostalima sa kojima se juce lepo ispricah, kao i organizatorima Gushi i Kerberu koji i pored svih obaveza ipak stigose da sa svakim od nas promene po koju rec  ;)

Mrm...mrm

Mirko

Sandman

Evo, kao shto sam i obecao, okachio sam slike iz Nisha...

Pre nego shto pochnete da gledate walkaroundove evo par slichki pre Nisha....
Na put se ne ide bez jutarnje kafice pa smo zastali u restoranu TITO da se malo okrepimo  ;D
Neverovatno velika koncentracija Tita na jednom mestu!!!  :D ;D




Za sada sam okachio samo slike sa posete zandarmeriji i 63.padobranskoj ...
Ima ih stotinak pa nisam hteo da vas gushim thumbnailovima ovaj put...
Zato... bocnite ovaj link dole i uzivajte ;)

http://s11.photobucket.com/albums/a173/srkirad/Takmicenja%20i%20izlozbe/Nish%2005-11-2006/

Slike maketa sa takmichenja nisam josh obradio pa cu taj ostatak (40-ak slika) okachiti sutra....  ;)


pozdrav,
S.

Kerber

Jedino mi je krivo sto zbog papiroloskih obaveza (GRRRRRRRRRR !) nisam stigao da realizujem ideju o maloj pokaznoj skoli maketarstva iliti radionici, gde bi neki od najboljih  maketara caskom prikazali trikove, vezane za ovaj hobby,( a ko zna, mozda i trikove iz levitacije, zena sa dve glave...Meni najbolje uspeva trik sa - das mi kintu i ona nestane ! PUF !  >:D ).... Bilo je sad bar majstora maketarstva dovoljno na gomili, tako da bi to ispalo super. Kod kuce sam vec bio pripremio neke sitnice za pokaz, ali, boze moj, iduce godine to mora da profunkcionise... Za prolivenim mlekom ne vredi plakati.


iguanac



Hvali ciga konja svoga....
Eto, ovaj ESCI je osvojio prestizno mesto u 1/35. Ima jos slika, ali me nesto zeza photobucket - ili foto korpa.
Pozdrav,
Marko
One day you'll realize there's more to life than culture... There's dirt, and smoke, and good honest sweat!

"Dogod budete čuli na Ljubinom Grobu pucanje naših pušaka, Nijemci neće proći. A kad toga ne bude, znajte da na njemu nema više živih proletera."

https://n-ever-finished-models.blogspot.com/