ICM 1/48 Mustang Mk. III

Previous topic - Next topic

Zoki969

Prilikom prebacivanja Kutka na novu adresu (URRRAAAAA !!!) izgubilo se par topika, pa i ovaj moj sa Mustangom ... Ali, evo ga opet.
Uradio sam ga u seriji sa jos tri Mustanga (i njih cu nakaciti uskoro, samo cekam priliku da ih lepo uslikam). Pre gubitks topika sam odgovorio na par pitanja, ako ih niste procitali, slobodno pitajte opet...
Da ne duzim previse, evo slicica:
















Kerber

Odlican rad, kao sto je i red od tebe !

Fino je,  cini mi se "isfadiran".
O toj maketei sam na raznim sajtovima gledao vrlo oprecne informacije - ili im se dopao ili ne totalno.... ???

Kakve su tvoje impresije i da li ga preporucujes za rad?
Pretpostavljam da je ipak OK, cim si radio 3 komada?!?

Pozdrav !

Zoki969

Quote from: Kerber on 22-11-2007, 11:18:13
Odlican rad, kao sto je i red od tebe !

Fino je,  cini mi se "isfadiran".
O toj maketei sam na raznim sajtovima gledao vrlo oprecne informacije - ili im se dopao ili ne totalno.... ???

Kakve su tvoje impresije i da li ga preporucujes za rad?
Pretpostavljam da je ipak OK, cim si radio 3 komada?!?

Pozdrav !

Maketa je u stvari kopirana Tamiya sa nekim izmenama (uglavnom u kokpitu, gde je, cini mi se, kopiran Accurate Miniatures). Detalj je isti kao kod Tamiye, medjutim ima malo vise posla oko uklapanja i gitovanja, a i odlivci su losiji kod Tamiye tako da ima malo vise pripreme.  Na kraju krajeva, sa Tamiyom je tesko porediti bilo sta ...
Ali, sve u svemu, nije lose(cak stavise), ako covek nije previse razmazen ili teoreticar koji voli da prica, ali nekako tesko pravi makete. Ja sam zaista zadovoljan.
I, uradio sam jos tri komada (cetiri ukupno) ... I to sa zamenom repova, (B rep na D rep), tako da sam uradio klasicni D sa dorsalom, rani D bez dorsala i C sa dorsalom. Bilo je tu muke, ali se isplati ...
Ali, o tome uskoro, nakon slikanja ...

Kerber

TO sa sitnim izmenama exteriora mi se dopada....i ja volim da imam podvarijante. Hehe
jedva cekam da vidim.
Pozz !

tripko

Lep rad, mnogo mi se svidjaju sve varijante P-51.
Mene ceka isti u 72ci, pa mi reci jel za zelena OD ili darkgreen a
i koju boju si koristio za stomak neka grey?

Poz

Zoki969

Quote from: tripko on 22-11-2007, 12:35:43
Lep rad, mnogo mi se svidjaju sve varijante P-51.
Mene ceka isti u 72ci, pa mi reci jel za zelena OD ili darkgreen a
i koju boju si koristio za stomak neka grey?

Poz

Zelena boja je OD, s napomenom da je RAFovih Mustanga bilo i u original RAFovim bojama (Dark green, ocean gray, medium sea grey), ali i u americkim ekvivalentnim bojama, pri cemu je Dark greenu odgovarao americki OD. Bilo kako bilo, neces pogresiti ako  odaberes bilo koju varijantu bojenja jer su na kraju izgledaju skoro isto (napisao sam SKORO), a na osnovu fotografija nemoguce je zakljuciti koje su boje koriscene. Osim ako nisi siguran za specifican avion ...
Sto se tice donje boje, americki ekvivalent je ANA 602 U.S. Light grey (Gull grey, FS 36440, Humbrol 129, Model Master 1730), koja po nekim tabelama odgovara britanskoj medium sea grey, a po nekima je svetlija. Ja nisam hteo previse da pametujem pa sam malo prenijansirao medium sea grey (mrvicu, tek da postoji razlika koja se golim okom verovatno ne vidi), i to je to. Slicna prica je i za tamno sivu. Po nekim tabelama to je ANA 603 Sea Grey, a po nekima Neutral grey. Postoje i tabele po kojima su ove dve boje iste, ali i oko toga bi neko verovatno napravio debatu, a maketu nikada.
Ja sam americku varijantu izabrao na osnovu AeroMasterove preporuke, a sledeci RAF Mustang ce sigurno biti u standardnim RAFovim bojama.  Tek toliko da se malo razlikuje u nijansama. Pa onda opet americki, pa britanski  itd ;)

airbamby

Ponovo.
Sjajam Mustang,jako pedantno a posebno mi se svidjaju prelazi kao i upustanje panela.
Jedva cekam ostatak serije...
Pozdrav za Majstora.
http://www.oluj.org/ - Maketarski klub Oluj

tripko

#7
u super ove informacije oko odabira boja, bice to od koristi
Imam sve sem ove za stomak sutra cu i to pazariti. ;)

deda

Maketa je super. Jedino mozda sledeci put da razmotris malo svetlije panele.
Ali su ti radovi stvarno zakon.