Bell AH-1Z i Mil Mi-28 (1/72)

Previous topic - Next topic

Scaling Slav

Pozdrav Maketari,

Od mene ovaj put nesto malo drugacije. Resio da se oprobam sa helikopterima, i to ne jednim ,nego dva ,odjednom.
Radjeni su uporedo, Viper je Dream models, sasvim solidna maketa, cak bi rekao odlicna za moj pojam, problem bila samo linija na polutkama.
Sa druge strane, Zvezdin repak Dragona u vidu Night Havoca, mnogo vise problema, pogotovo konverzija nosa, i morao sam da pazim sta smirglam zbog izbacenih riveta.
Boje i lakovi su Tamija i Gunze, vise sam o tome pisao na instagramu. Rus je miks nekih boja, tu je uleteo sa savetom i Dragan, pa sam ja iskombinovao nesto sto sam zamislio i sta mi on rekao, zadovoljan sam. A Viper je tu bio mnogo jednostavnijim sa klasicnim americkim dark grey i ghost grey nijansama.

Ideja samog projekta je, manje vise, Rusi i Ameri jel tako, ali ne kao, protivnicke strane, nasuprot, vise kao, razlicite strane istog novcica. Razmisljao sam sta imaju zajedno, i skontao da je to zvezda u emblemu, pa sam napravio postolja, gde se one spajaju.
Nisam hteo da delim teme za dve makete zato sto one zaista cine komplet kao jedna velika.
Na slikama Havoca, rakete su stavljenje naopako, posle je to ispravljeno kad mi je neki momak rekao da sam pogresio.
Inace se u helikoptere ne razumem, video sam da lete pomocu velikog ventilatora i to je manje vise to.
Salu na stranu, ovo mi je postao jedan od omiljenih projekata i definitivno cu napraviti jos koji helikopter.




















najjaci

Videh ovo pre par dana na jednom portalu ali nisam ukacio da si to ti. Pomislih simpaticna ideja ovako sa dva postolja spojena jedan do drugog, odma mi je u glavi bio Roki IV  :D
E sad ne znam da li je do kvalitete samih maketa ali cini se kao da si Vajperu posvetio vise vremena i truda nego li Havoku ili si se jednostavno opredelio koja ti je strana novcica draza. Mozda gresim ali na osnovu prilozenog sticem takav dojam
Tko vrjedi leti, tko leti vrjedi tko ne leti ne vrjedi

Scaling Slav

E bas mi se svidja sto si to rekao za rokija haha. Otprilike je to taj, da kazemo "vajb" koji sam gadjao, cak je par postova bilo da muzikom iz istoimenog filma :D
Sto se tice koji mi je drazi. Iskreno, sto se tice vremena, gledao sam da to bude jednako al Havoc je zahtevao vise istog, jednostavno Viper ispada bolje sa manje vremena. E sad, tacno je da je Viper vederovan a Havoc nije, to je najvise do toga kakve sam reference nasao na netu. Viper sam nasao bas fino isprljanog, nit previse nit premalo, pa se odlucio za to, a Havoca sam nalazio svakakvog al nekako, skoro glanc nov sa ovim skoro pa gloss lakom mi se najvise svideo. Mogu da iskopam slike koje sam najvise gledao.

boom.boom

Dobro prezentovanje zaista  :super .
Micko {po meni} ipak trazi vise mrljanja i prljanja a zmijce odlicno, nema sta.
E sad sta mi upada u oci na micku je kamuflaza za koju ipak mislim da je trebala da se radi iz ruke {bez primene blu-tacka predpostavljam}. Druga primetka je usisnik motora na Milu koji mi deluje da je zalepljen po farbanju?
Malkice ko da si zbrzao Micka a onda mrskome Viperu posvetio paznje i ljubavi  :jok ?
"Nije važno šta se radi, vazno je da se preteruje pa će negde već da izbije!"....Miksi-"GYM-Š"

Scaling Slav

#4
Hvala ti na komplimentima, drago mi je da ti se svidja. Vidim da i ti i najjaci dobijate taj utisak, ko sam ja da sudim, ali ono sto mogu reci jeste, volim ih jednako, radjeni su uporedo, znaci ne prelazim na sledeci korak na jednom, dok drugi nije na istom, ali mogu reci da je Viper mnogo laksi za zavoleti ,a posto su obojica moja deca, ja nemam luksuz da izaberem, tako da morate vi  :super

E sad, Micko, je radjen po ovim referencama generalno (zapravo slika iz drugog ugla, ovu sam sad nasao i voleo bi da sam ranije posto bi tacnije odradio camo) sa dobrim razlogom, jedostavno meni licno maketa nije napravljena za kvalietno prljanje, previse flat povrisna ima, malo sam naglasio pozitivne rivete, i to je manje vise to. A sobzirom da sam imao reference da potkrepim to, nisam video razlog zasto bi drugacije ako ne moram. Takodje, uvek volim da uradim nesto drugacije, a i to malo mi28 sto sam video, svi su sivi/crni i matirani.
Sto se tice kamuflaze, po mom misljenju, to bi bila greska, iako stvarni helikopter ima vidljivu liniju kako je isao sprej, ona je poprilicno ostra, i skoro da se ne vidi, tako da u skali 72, tesko da to moze kvalitetno da se napravi ,a da ne odskace previse, tako da je blu tak bilo bolje resenje (inace sam probao freehand cak imam i snimaka, nije to to,a inace volim da lupim freehand gde god mogu). I nista nije lepljenjo naknadno, sve odma pa bojeno.


E Viper, je bila druga prica, nasao sam ovu lepu referencu, gde je on fino isprljan, iako mi je par marinca reklo, generalno su oni uvek cisti,nove su masine, ocuvane, nemoj ih prljati, ja nisam izdrzao, pogotovo kad sam video ovu fotku.