Kyūshū J7W Shinde - Hasegawa 1/72

Previous topic - Next topic

djnik

Stara Hasegawina maketa u razmeri 1/72. Ceo kokpit je uradjen u samogradnji sa dodatim polugama, instrumentima, cevima, nisanom idr. Naoruzanje je napravljeno od mesinganih cevi. Model je ofarban da izgleda kao jedan od prototipova koji je zarobljen u fabrici i opravljen. Maketa je farbana sa Vallejo akrilima a hinomaru oznake su ofarbane sa maskama.

Model 19 za 2024!











najjaci

Videh ovo nekoc na drugom portalu i pomislih sto ga nisi okacio ovde... Mene evo ceka isti taj Hasegawin, medju ostalim kutijama, no treba se nakaniti... Inace rekao bih zanimljiva ideja za prototip jer je i meni pala na pamet. Lepo je ispao, steta sto nisi uslikao kokpit kad si ga vec doradjivao. Reci mi da li si na osnovu onih kolorizovanih fotografija odlucio da spiner bude zelene boje?
Tko vrjedi leti, tko leti vrjedi tko ne leti ne vrjedi

djnik

Quote from: najjaci on 12-10-2024, 23:13:30Videh ovo nekoc na drugom portalu i pomislih sto ga nisi okacio ovde... Mene evo ceka isti taj Hasegawin, medju ostalim kutijama, no treba se nakaniti... Inace rekao bih zanimljiva ideja za prototip jer je i meni pala na pamet. Lepo je ispao, steta sto nisi uslikao kokpit kad si ga vec doradjivao. Reci mi da li si na osnovu onih kolorizovanih fotografija odlucio da spiner bude zelene boje?

Da, na osnovu fotografija sam ofarbao spiner u zelenu boju jer mi izgleda kao da je u boji ostatka aviona a ne propelera.

Evo nasao sam par fotografija za vreme sastavljanja na telefonu gde se i vidi kabina:






chikavili

Videh ga skoro gledajuci japanski "Godzilla Minus One" i pozeleh da ga uradim.
Ovaj tvoj me dodatno inspirisao :)