T-34B VRS

Previous topic - Next topic

drazen

Ovo je Zvezdin T-34/85  u 1/35 koga sam POKUSAO prepraviti u T-34B tj. modifikovani posleratni T-34. E sad koliko sam uspio-pitanje je  :) ali sam se trudio 0:).
Posto nisam imao "nove" tockove, ove stare (pune) sam "zamaskirao" blatom. "Blato" sam pravio mjesajuci ono sta sam u tom trenutku imao pri ruci (baby puder i drvofiks dodavajuci nekakav smedji pigment.). Posle sam donji "mokri" dio prefarbao tamnijom nijansom smedje i presao jednim slojem futura(pronta).
Ostale dijelove sam napravio od plastike i kartona (kutija pumpe za gorivo,  itd..).
Browning je iz kutije sa rezervnim dijelovima.
Seriski broj je od Domaceg proizvodjaca. opanak decals-odlicni su :D ;) preporucujem.
Planiram da napravim dioramu sa ovim tenkom i jos nekoliko vojnika VRS .

Da skratim. Evo fotki bez blica








i sa blicom









Nemojte biti prestrogi u kritikama, ipak je ovo moj treci oklop u razmjeri 1/35
Sala, samo napred :D

T34

Neću biti prestrog  :D :D :D  jako je dobar!
Da ne dosađujem više ljudima o tome kako ne volim ovakav tip weatheringa na vozilima; sam si napisao zašto si tako postupio.
Sve i da imaš možda neku jeftiniju 55-icu poput Italerieve ipak je šteta potrošiti je samo zbog kotača.
Dakle, komentirati ću samo "od pasa nagore"  :D
Jako mi se sviđa; s tim da u buduće više pažnje obrati detaljima koji maketi daju živost - čini mi se da periskope nisi obojao u crno (bolja je semigloss crna) , a 12,7 si trebao drybrushati s nekom "steel" ( recimo revell 91 ili sl.) a ručice u neku smeđu/boju drva.
Lijepo je što si "obojao" redenik ali onda po sredini crnom si trebao simulirati metalne spojke redenika...
I nekako mi je wash ovako na prvi pogled preblag.
Sve su ovo sitnice i maketa je više nego dobra a ti očito pun potencijala!
Ako bilo što trebaš javi se na PM.
Pozz! 

drazen

Uh stvarno, zaboravih za redenik i rucice- Hvala T34, sinoc kasno sam ga zavrsio i pozurio sa fotografisanjem. Popravicu to ;). Mitraljez sam samo lagano draybrushovao steel bojom.

"cini mi se da periskope nisi obojao u crno (bolja je semigloss crna)"
Da li mislis na periskope na kupoli komandira ???

Isprljao sam ga iz razloga koje sam naveo ;) a i dioramu cu uraditi u slicnim uslovima :D, znaci blato,zima ili jesen...

Hvala u svakom slucaju.

T34

Da da ,njih 5 na komandirovoj kupolici popuni crnom (oni rubovi ostaju u zelenom, jer staklo je u biti malo udubljeno) i ona dva od topnika i punitelja topa napred na kupoli.

medico

Drazene, sasvim dobro !
moje zamerke ...uglavnom na sitnice ...one mrlje rdje oko kukica, rukohvata i sl. izgledaju malo promasheno u nijansi , za rucne na Browingu je vec pomenyto a unutraasnost cevi odradi sa npr. steal bojom pa onda diskretno zagaravi

drazen

U pravu si medico,
Hrdju oko rukohvata i kukica bi trebao malo potamniti, (na fotkama se vise primjeti nego uzivo)
Ove primjedbe od T34 sam uglavnom "regulisao" ;)
Hvala

drazen

Evo prepravki na kupoli, a zapoceo sam vojnike koje ce biti na diorami. To su Zvezdini vojnici - Soviet assault group ww2 uz manje prepravke.



djnik

Ala je ljut ovaj vojnik na donjoj slici! :)

chemical_ali

Quote from: djnik on 17-03-2008, 23:31:34
Ala je ljut ovaj vojnik na donjoj slici! :)
da ljut,izgleda kao da ga je ulovila žuta minuta ;D!!!rad mi se jako sviđa,s obzirom na to da si radio sa onim što ti je bilo pri ruci,malo ga doradi i složi dobru dioramu za njega 8)