Grumman-ov trio 1/72

Previous topic - Next topic

Dada

Lepo, kolega masinac :D Jako lepo. Doveo si cetku do vrhunca!
Ajd pa zavrsavaj te Grumance 8)

Profa

Quote from: papa_bear on 30-03-2008, 10:12:48
Lepo, kolega masinac :D
Ja se izvinjavam, kolega, ali ja sam od iza ćoška - tehnoolog, naime ;)

Sutra padaju treći slojevi boje, pa onda zakrečavanje i resto... Biće uskoro, svrbe me dlanovi da što pre krenem na PKZ-2 - 2 dana bojenja i sklapanja i 2 nedelje ožičavanja ;D
Bogu fala što sam Lala! :)

Dada

Moja greska kolega komsija :D I davaj sto pre ove grumance.. bas me zanima... Imam i ja par komata u steku, pa da malo kradem zanat :D

jota

Профо, закуни се у Гогину омиљену глодалицу да си све радио четкицом  :o

Profa

Quote from: Brodski mali on 31-03-2008, 01:21:40
Профо, закуни се у Гогину омиљену глодалицу да си све радио четкицом  :o
Dabogda zapala između kreveta i kreveca ako lažem! (odatle obično Goga pokušava da izvadi stvari)  :D
Bogu fala što sam Lala! :)

Zoki969

A u ruke naseg druga Profe svaka cetka bice ubojita  ;) :D ;D

Profa

Evo novosti ;)

I Helket i Avendžer su dobili treći sloj mornaričko plave, a potom sam popravio i srednje plavu tamo gde je trebalo. Ostala je još popravka bele ponegde...


Na Avendžeru sam izbacio sedište radiste i umesto njega ubacio policu za radio-prijemnik (izrađena od poklopca za margarin), kako je to već bilo na TBF-1C




Sledi lakiranje, dekali, pretpranje i pranje, a potom i konačno sastavljanje...
Bogu fala što sam Lala! :)

Dada

Mnogi brushevi mogu da zavide ovim radovima! Respect!

Goran A.

Stvarno dobro izgledaju. Jesi li negde pisao kako radis ove prelaze?

airbamby

Odlicni su profo,jos da nadjemo dekal za Wildcata i trio je kompletan  ;)
http://www.oluj.org/ - Maketarski klub Oluj


Zoki969

Jos jednom moram da izrazim cudjenje (najpozitivnije moguce) u vezi efekta postignutog cetkicom.
Profo, majstore !!!

Boki

Vrhunski rad četkom. Bravo profo.

Baldrick: Don't worry, my Lord, I followed DaVinci's instructions to the letter.
Blackadder: Even if you can't actually read.
Baldrick: That's right, but I have done a lot of Airfix models in my time.

djnik

Stvarno si super odradio kamuflazu cetkicom i boje si potrefio bas kako treba.

Profa

Malo sam se nanervir'o sa MM sjajnim lakom (koagulirao je na pravdi Boga >:( >:( ), ali sam ipak uspeo da ga razredim i izlakiram plavce. Pre toga sam probao lakiranje četkicom Cosmos akrilnog laka (prsnuo sam ga iz boce u poklopac), i rezultati su vidljivi na prvoj slici, na kraju levog krila...

A onda... spetakl!!  Akademijev Avenger sa sve akademijevim dekalima - čovek samo da poželi takvu komplikaciju  >:(
Debeli, neelastični... Doakao sam im intenzivnom upotrebom solventa pre i posle, pa settinga (oba MM)... Par minuta posle solventa, kad se dekal malo "rastopio", koristio sam čačkalicu da ga ubedim da uđe u panel... Hemija je hemija, al' ništa bez fizike... Nažalost, solvent sam upotrebio tek posle strelice na desnom krilu :( Ona mi se malo pocepala, ali nije strašno - srediće to moja četkica ;)

Opet nažalost, tek jutros (dekale sam lepio sinoć) sam se setio da još jednom protrčim kroz reference, i u Osprey Combat Aircraft 16 - "TBF/TBM Avenger Units of World War 2" naletim na profil ovog "301". Tu lepo piše da je ovo TBM-3 (a ne TBF-1C, kao što sam ja mislio po "309"), a raspored dekala se malo razlikuje u odnosu na sastavnicu :( :


Hellcat ima svoju caku - ekipu iz Italerijevog odeljka za dekale ne treba slati na sud - sve po kratkom postupku pred zid!!!  >:( >:(
Ovo je profil:

a ovo je moj rad:

Može se zapaziti "sitna" razlika u veličini oznaka... Moja preporuka svakom ko bude ovo radio - naći rezervne dekale. Svaka čast kvalitetu samih dekala (brzo rastapanje, tanki, nije potreban solvent...), ali su mogli i oko skaliranja da se potrude...
Za prednji usta su takođe dali dekal, ali nije bilo teorije da se uklopi oko reža usisnika, pa sam to obojio crvenom (Hu19) koja se odlično uklopila :) Iskrojio sam ga i iskoristio za tanku crnu ivicu ispod usta:


Očekujem (i bez pogovora prihvatam) kritike na račun svoje brzopletosti :-\
Bogu fala što sam Lala! :)