Heinkel He-177 Revell 1/72

Previous topic - Next topic

Lanmi

Evo da prikazem sta mi je na radnom stolu vec mesecima poluzapoceto. Ovaj vikend sam ubacio u vecu brzinu pa evo rezultata tog rada.
O maketi nemam posebno nista da dodam od onoga sto vec moze da se nadje na netu.  Nivo detalja je fenomenalan, samo kokpit se sastoji od tridesetak delova. Sto se uklapanja tice, manje vise je savrseno. Glavni sklopovi krila, horizontalaca i njihovo postavljanje na trup je savrseno. Do sada se nisam susreo sa tako dobrim uklapanjem velikih delova.



Malu zamerku mogu da uputim sklapanju trupa, ali i to je razumljivo treba onu mini maketu od kabine uglaviti u svoje mesto. Uz nekoliko provera "na suvo" i laganog smirglanja to ne bi trebalo da da predstavi preteran problem.



Prostor za bombe je fenomenalno uradjen, tako da je steta da se ostavi zatvoren, i kod njega jedna mini zamerka, naime njegove ivice malo prelaze debljinu trupa, pa tu ima malo posla. Velika mana makete su prozirni delovi. Debeli su, i imaju u sebi one sitne linije, tako da deluju malo musavo. Par sati sam potrosio glancanjem prozirnih delova Gunzeovom Polishing Compoundom, mada ne znam koliko je to pomoglo, vi ocenite. Prozirni delovi su posle potopljeni u Future. Zbog te osobine prozirnih delova nisam zeleo da preterano detaljisem po kabini, jer posle se nece to ni videti. Nekoliko prozirnih delova sam vec zalepio na maketu, a izbegavao sam da lepim ostale prozore koji imaju na sebi naoruzanje da ih ne bi kasnije lomio.



Sklopivsi krila zabezeknuo sam se kolika je ovo grdosija, zauzece mi pola prostora za gotove makete. Inace pravim verziju koja je i na ilustraciji kutije, i sem maski u koje sam investirao u Mosonu sve je OOB. Imace okacene Fritz X projektile, a planiram da mu ostavim i dve bombe za pokazivanje gorepomenutog bomb bay-a.

Pitanje za eksperte je da li je uz dve bombe od 500kg He177 mogao da nosi jos dva ili tri FritzX-a?

I dalje me drzi ideja da ovo na kraju bude diorama, ali procice jos neko vreme dok je ne prenesem u podforum Diorame.



Kad ce nastavak, ko zna, potrudicu se da bude uskoro.
Milan Vukovic
https://lanmiblog.wordpress.com/

"Sve će to, o, mila moja, prekriti surfejser, boja i vaš"

Sandman

 :o :o :o

PASHCE SNEEEEG!!!!!!!

:o :o :o

Lanmi sklopio trup na ovom chudu!!!!!!!!!!

:D :D :D

super ide bato... koliko vidim prozirni delovi deluju sasvim OK!

nadam se da cesh slati i slike kad krenesh sa prvim farbanjima kamuflaze ;)

a shto se tiche diorame, ma uzmi ti lepo pa napravi hangar od tvog stola-vitrine, a napravi drugi sto za maketarenje ;)  >:D  :D  :D  :D

super super shto si konachno i ti neshto nam priredio u Projektima u radu....

i jos jednom...

PASHCE SNEEEEEEEEGGGG!!!!!!!!!!

:D :D :D :D :D

tripko

Sjajan posao lanmi, samo napred, eto sta covek moze za vikend da ucini.
Ja radim na dva P-51 B i D varijantu B je skoro gotov

barbarossa

milane, samo da zavrsim orman i stizem te sa radom,  ;D ;D ;D

medico

lepo napreduje samoooo nemoj da chekamo josh mesec dana da vidimo napredak  ;)

Hartmann

Jee, baticeee, eto i tebe najzad  :D  :D !!
Ja zavrsavam, ti pocinjes, a barbarossa se sprema da zapocne maketu. Nece sneg pasti, nego meteorit  ;D.

Inace lep rad, samo napred!
Sto se tice da li je nosio bombe uz Fritzeve X, ja licno mislim da ne. Sta ce mu bombe kad koristi navodjene bombe koje koristi za napad na tesko branjene ratne brodove?

P.S. jel bese te maske sam ti ja 'nabavio' u Mosonu  ;D  >:D?

''Ljudi, imamo samo jedan cilj, a to su dve stvari: red, rad i disciplina!"

barbarossa

kako najveci nepobedivi As i uvek besmrtni Hartmann rece, ne bi trebalo da nosi bombe kada nosi fritz-X, samo teoretski ali prakticno.. jok  :) ;) :D

djnik

Ja sam mislio da sam postavio neki tempo kojim trebaju da se prave makete  i da ce ostali da prate :) Eto pridruzio se i Lanmi. Odlicno izgleda Greif, da li znas koju ces kamuflazu da odradis? Ja mogu da ti skeniram neke profile iz knjige "Warplanes of the Luftwaffe", ima bas zanimljivih! Reci ako hoces...

Lanmi

Hvala svima na podrsci, trudicu se da vas ne razocaram preterano.
@djnik hvala za profile, ne treba, radicu onoga sa ilustracije kutije, mnogo mi dobro izgleda, rlm02 u kombinaciji sa tamno zelenom.
Sto se tice kombinacije bombe/projektili, ipak cu da pravim tu neprakticnu varijantu. I prostor za bombe i ovi Fricevi su odradjeni vrhunski, pa bi mi bilo zao da lisim maketu. Nadjoh u onoj Chancelor press knjizi da su mogli da nose 1000kg bombi i dva Fritza, pa nek bude tako. Nisu napisali gde, kada i s kojim uspehom...
I jes, to su one preskupe maske za stakla.
Milan Vukovic
https://lanmiblog.wordpress.com/

"Sve će to, o, mila moja, prekriti surfejser, boja i vaš"

djnik

#9
Evo ti sken iz knjige "Warplanes of the Luftwaffe" bas tvog maskirnog He-177 da vidis kakva je sema i kakav je weathering + neke interesantne informacije.




Dada

Ima da padne ne sneg, vec asteroid!
Svaka chast, koja mrcina od makete... tu se smoris kad krenes da farbas od nosa do repa aviona 8)
Chekamo nastavak :)

milanco

Bas mocno izgleda jedva cekam kraj radova :o :o :o
"...ako stanemo gubimo sve..."
http://savrsenobrijanje.com/forum/index.php - forum posvećen jedinom pravom brijanju

Lanmi

He he, to je taj Djole, hvala puno pomocice mi dosta.
Milan Vukovic
https://lanmiblog.wordpress.com/

"Sve će to, o, mila moja, prekriti surfejser, boja i vaš"

Lanmi

Evo nastavka mog lepog prijateljstva sa ovom maketom koja mi je iz dana u dan sve draza:
Maskirao sam prozirne delove Montex trakom, koja vredi svaki ulozeni evro  ;). Prvi put radim sa ovim maskama i mogu reci da su fenomenalna stvar. Sada sam u fazonu da necu zapocinjati maketu dok ne nabavim za nju ovu pomoc.

Kada sam montirao maske neke od prozirnih delova sam zalepio (kupole na ledjima trupa) ostale sam samo trunkom lepka prilepio za maketu jer me mrzi da maskiram vece otvore. Posle toga sam prelakirao Futureom preko maski jer sa od nekoga na forumu procitao da to smanjuje mogucnost da se boja kasnije podvuce ispod maske.

Zatim je sva staklarija koja ima ramove ofarbana u rlm seset sest.

Onda sam sve preprskao Mr.Surfacerom 1200, da bih video eventualne nepravilnosti u spojevima makete, pa ako je potrebno da jos malo gitujem i dosmirglam sta ima. Na srecu i moje veliko cudjenje nisam video propuste vredne ponovnog truda (mada kazu mi prijatelji da sam u nekim stvarima krenuo da snizavam svoje kriterijume)

Zatim je na red dosla horor faza a to je preshading. Ovoga puta sam se odlucio da uradim blagu varijantu. veoma razblazena Revel devetka i pokusaj stvaranja vestackih senki.

Malo sam maskirao delove koji mi nece ulaziti u boju donje kamuflaze, da ne bih morao da radim ponovo preshading.

Danas sam isprskao prvi sloj: donji deo makete blago posvetljenom Humborlovom RLM 65, ne preterano razblazenom.




Planiram jos minimum 3 sloja: svaki razblazeniji i svetliji od prethodnog.
Pa sta ako ce sneg, vreme mu je!
Milan Vukovic
https://lanmiblog.wordpress.com/

"Sve će to, o, mila moja, prekriti surfejser, boja i vaš"

Gumiflex

Odlicno je ispalo. RLM 65 fino izgleda. He-177 jedno vreme smatran "neoborivim" avionom koji je na kraju trebao da nosi Nemacku Atomsku bombu.

Mladja