Heinkel He-177 Revell 1/72

Previous topic - Next topic

tripko

pasce sneg, pasce sneg, ma kakav sneg pasce deda mraz sa neba  ;D
Ovo je ludilo mnogo mi se svidja krajni rezultat, uf ispalo odlicno samo tako
ako nastavis ovim tempom eto do 31vog gotov he 177 :)

djnik

Jesi li siguran da je donja bola RLM 65 svetloplava a ne RLM 76 svetlosiva? Odlicno si odradio preshading! Jedva cekam da vidim zavrsen avion. Kao sto je Gumiflex rekao, trebao je da navodno nosi Nemacku atomsku bombu, mozes da cak nadjes i rezinsku maketu nemacke atomske bombe i postavis je u bomb bay ;)

Sandman

bravo bato.... svidja mi se preshading i prvi sloj po donjaci...

jedino mi mi nije bash najjasnije ono sa RLM66 na staklicima
....jel si to iznutra ih farbao u RLM66 ili od spolja, jer vidim da si od spolja sve preprskao sa surfejserom, i preko surfejsera sad treba da ide kammo... koja je onda svrha RLM66 ispod toga?

zbunj...
(il sam se ja to danas malo razvalio sa blokchicima na poslu  :-\ :-X ::))

jedva chekam nastavak... da znash da je red da padne sneg ;)

Sandman

Quote from: airsuba on 11-12-2007, 21:39:12
drz se ti srdjo tvojih blokcica, pusti maketarenje pravim maketarima  >:D

shta cesh sine Nebojsha... neko pravi blokchice, neko maketari, neko trazi dlaku u jajetu..
na ovom svetu se za svakoga nadje po neka namena ;)

a mene lichno nije stid da pitam ono shto mi nije jasno, jer svakog dana chovek nauchi po neshto novo!

malo je dosadno kad neko zna sve....zar ne?  :D

Quote
nije ti palo na pamet da je sada RLM66 na dnu tj. povrsini prozirnog dela i a je to boja unutrasnjosti kabine  ::)
Sad kad bude sve ofarbao do kraja, i poskidao maske - kad budes pogedao u kabinu ramovi sa unutrasnje strane ce izgledati kao u potrebnoj boji a ne u boji spoljne kamuflaze  8)

Ovo je jedostavnija i prostija pravilna tehnika, jer ko normalan radi maskiranje i farbanje sa unutrasnje strane, to je stvarno posao za zgubidane  :D

to da.. izgledace kao da su u RLM66, mada se u ovom sluchaju verovatno ni nece provaliti razlika zbog debljine i kompleksnosti samog stakla .... ali za tanja stakla je sigurno bolje odraditi farbanje rama sa unutrashnje strane zbog drugachijeg odsjaja boje ;)

a sad laku noc.. neko mora da sutra radi i blokchice da zaradi za leba :P 8)

medico

zestoko dobar preshading  ;) skidam kapu .....  8)

ugovorac

Sta ti je to Montex traka?Gde ima da se kupi i koliko kosta?

Zoki969

Sve pohvale i sa moje strane.
Za sada izgleda odlicno, a siguran sam da ce tako biti do kraja.
Sa nestrpljenjem ocekujem nastavak ...

Lanmi

Hvala momci na pohvalama, nekako sam "pustio" ruku bez nekih velikih razmisljanja odoka sve prskam gledajuci najvise u onaj djnikov profil koji mi je poslao. Preshading jos nije gotov, bice manje vidljiv kada zavrsim sa prskanjem ostalih svetlijih slojeva.
RLM 66 koja ce biti vidljiva kroz unutrasnjost prozirnih delova je prilicno tamna boja koja nece odudarati od ostatka kabine, tako da je njena uloga u ovom slucaju gde nemam niti jedan veci prozor otvoren vise da ove druge boje ne strce, a i da bi mogao i po kabini da preprskam surfacerom.
@djnik, jeste malo cudno sto je RLM65 dole, jer je ovo malo noviji avion za tu boju. Medjutim farbani su u mornaricke boje zbog operacija nad Atlantikom, tako pise u sastavnici, spominju tu boju u objasnjavanju fotografija u nekoj poljskoj knjizi, par likova na netu je uradilo isto. Gore je  kombinacija RLM02 i RLM 73. Koliko sam video na netu neki maketari su zaista radili sa drugom bojom donju kamuflazu, cak mislim i nas Dusan Lekic neku sivu koristio (on ce reci koju ali verovatno 76, ako je to sivo uopste). Enivej, out-of-the-jedna-manje-box, to je bitno.
Ono za atomku ispod, nisam ti ja za te teske plastike  :).
@ugovorac: Montex maske su samolepljivi papirici (trake) iseceni na kateru u obliku prozora na providnim delovima tako da ne moras da seckas tamija traku vec samo odlepljujes i lepis k'o u album sa slidzama. Ima ih u Mosonu kolko oces a i na netu su lako dostupne. Ako ne poznajes hartmanna kostaju za ovakav avion u 72ci oko 2evra cini mi se. 
Milan Vukovic
https://lanmiblog.wordpress.com/

"Sve će to, o, mila moja, prekriti surfejser, boja i vaš"

ugovorac

Znam za te Montex maske,vido sam ih,samo nisam znao da se to tako zove.Nisam radio sa njima ali sam cuo od nekih ljudi koji su radili da su odlicne ali imaju manu da budu nepouzdane ako su stare.Ne zalepe se lepo pa se boja podvuce ispod njih.

milten

Odlican pre shejding. WoW Svaka cast majstore.
Svi nesto poceli da rade makete koje i ja imam u koleckiji :D

Quote from: djnik on 11-12-2007, 20:50:20
Kao sto je Gumiflex rekao, trebao je da navodno nosi Nemacku atomsku bombu, mozes da cak nadjes i rezinsku maketu nemacke atomske bombe i postavis je u bomb bay ;)

Da li neko ima sliku te rezinske makete Nemacke atomske bombe? Ili bar neki link?
MK "Narednik Mihajlo Petrovic" Nish
http://nmpnis.wordpress.com/

Kerber

Mislim da je izbor 65 za donjaku, ispravan.
Bombarderi i razaraci su naredbom, do kraja rata imali da se farbaju sa tom bojom. (izuzeci su Arado234 - farban sa 76/81/82 ili 83 i kao klasican izuzetak, koji potvrdjuje pavilo je Do335 - odozdo je 65, a gor 81/82 ili 83....
Preshading uspeo, pacijent - ziv i zdrav. Odlicno je to ispalo, bar ovako na fotkama. Jedva cekam da vidim ostatak.

airbamby

Mnogo dobar shading,sve pohvale...
http://www.oluj.org/ - Maketarski klub Oluj

Boki

Izgleda ODLIČNO! Svaka čast.

Baldrick: Don't worry, my Lord, I followed DaVinci's instructions to the letter.
Blackadder: Even if you can't actually read.
Baldrick: That's right, but I have done a lot of Airfix models in my time.

Lanmi

Hvala svima na komentarima!
Evo danasnjeg napredka, cetiri nijanse boje su dodate. Jako razblazena neposvetljena boja duz ivica panela, zatim sam dodavao po nekoliko kapi bele boje u rastvor i nasumicno prskao po razlicitim panelima. Trudio sam se da paneli koji su oko motora ostanu malo tamniji, zatim da veci paneli imaju svetlije povrsine po sredini, kao i paneli blizi napadnim ivicama su malo svetliji.





Nadam se da ga nisam mnogo usarenio.
Milan Vukovic
https://lanmiblog.wordpress.com/

"Sve će to, o, mila moja, prekriti surfejser, boja i vaš"

airbamby

Auh,bezobrazno dobro izgleda ovako ofarban.Svaka cast  :o
http://www.oluj.org/ - Maketarski klub Oluj