Airfix 1/72 Bolton Paul Defiant

Previous topic - Next topic

Night Fighter

Evo, vidim da ima interesovanja za ovu temu, pa da postavim slike makete ovog neobicnog aviona.

Model sam uradio pre otprilike tri godine, i za nju se moze reci "koliko para - toliko muzike".
Mane: - otvoreni wheel bay (zatvorio sam ga plocicom stirena)
           - gotovo nepostojeci paneli (samo milion nitni, kojih doduse i na pravom Defiantu ima i veoma su vidljive),
           - prazan kokpit,
           - oblik nosa aviona koji vise odgovara Mk2 nego MK 1 (kako pise na kutiji).

No, sam model spada u prva tri meni najomiljenija (pored P 40 i Folgorea), pa sam sam ga uradio - ovakvog kakav je. Kupio sam jos jednog skoro u vojnoj knjizari - cena mu je vise nego simbolicna (320 din).
Neobicana je sudbina ovog aviona, krenuo je kao avangardni projekat kupolnog lovca (zamisao je u podeli obaveza: da pilot vozi, a strelac slobodno trazi metu) tako da je bio bez prednjih mitraljeza. Kada se pojavio, napravio je rsum medju pilotima LW, ali brzo su otkrili da ga mogu sacekati u frontalnom sukobu, tako da su Defiantovi gubici postali ogromni. Zbog toga, prebacen je na duznosti nocnog lovca, gde je poceo da postize velike uspehe, narocito protiv bombardera.
1943. postaje zastareo, prebacuju ga na duznosti tegljaca meta za vezbanje gadjanja, a na duznosti night fighter-a ga zamenjuje "drveno cudo" - Mosquito.
Na kraju  i jedna moja crtarija inspirisana ovim neobicnim i meni pomalo misticnim avionom.







Izvinjavam se administratorima, nikako mi ne uspeva da postavim thumbnailove umesto slika.

Poz.

EDIT by Sandman:   kad budesh na galeriji slika na Bucketu, selektuj slikice sa checkboxovima koje zelish i imash pri dnu strane - dole desno - dugme GENERATE THUMBNAILS i izaberi polje for forums.... samo klikni unutra i iskopiracena clipboard... posle samo paste u post tvoj... ;)