F-86 Academy 1/48

Previous topic - Next topic

djnik

Za sada krpe ofarbao akrilnom "Tan" bojom, sutra cu da ih osencim. Nisam siguran koja je tacno boja bila ali sa "Tan" bojom sam tu negde, ko zna mozda je bila i neka maslinasto zelena. Nazalost nemam slike u boji na kojima se vide ove krpice.

rodeo

Batali krpe, bas kvare opsti utisak i ne deluju realno za razliku od ostatka makete.
Pravda za Gigu, oranzada za trolove.

Kerber

Necemo krpe, necemo krpe !
Nije kasno da mu uradis malo rebara u repu, pa da nema sta da se sakriva, ili stavi coveka unutra, kao nesto prebudzuje i cisti/popravlja...Obicno krpe i cirade mecu na maketu kad joj zeznu kabinu ili neki vitalni deo...Ovaj lepotan to ne zasluzuje....Man' se corava posla...hehehe
Odlicno napreduje !

djnik

#93
Hehe znao sam de ce se neko buniti. Stvari stoje ovako, ofarbao sam cirade i sada mnogo dobro izgledaju, vi ste videli slike samo kad su bile u osnovnoj formi, tj. kad su se susile. Postavicu slike malo kasnije, imam neke obaveze u toku (mog) dana.

Sto se tice cirada na zadnjoj polovini trupa, nigde nisam nasao reference kako izgleda taj deo iznutra i nisam hteo da izmisljam tako da sam ga pokrio. Secam se kad sam bio na Batajnici, u hangaru gde se vrsio remont su svi vazniji delovi bili pokriveni na Migovima 21.

Cirada na desnom krilu zapravo pokriva jednu gresku koju nisam mogao da ispravim jer mi se boja mnogo ogulila, bukvalno do plastike (ispao mi skalpel). Tako da nisam hteo da se zezam i popravljam vec sam se odlucio da to sakrijem.

Na kraju, u vezi cirade na vetrobranu. Cela maketa se odlicno sastavljala ali mi je jedino vetrobransko staklo zadalo dosta problema, tj. uopste se nije uklapalo. Iz tog razloga sam se odlucio da ga ofarbam i na kraju pokrijem kako se ne bi videli ti zazori na spoju. Jednostavno da sam hteo to sve da ispravim sigurno bih zeznuo i samo staklo.

Videcete kako ce izgledati krajnja scena, mislim da ce sve onda izgledati skladno. Molim za jos malo strpljenja.

Obecavam da cu sledeceg Sejbra odraditi Out of the Box kako bih se iskupio za moje eksperimente.

djnik

Da li neko moze da mi pomogne oko boje merdevina. Da li su srebrne boje ili bele? Pitam zato sto ih pravim.



Sandman

rekao bih da su srebrne po odsjaju broja 088 na merdevinama  :-\

djnik

Jeste moguce je da su srebrne. Ala su ih tada polirali.

Treba mi pomoc oko jos jedne stvari, naime da li je ovo bio NA F-86E ili Canadair CL-13? Zanima me jer hocu da ugraviram plocicu koja ce ici na postolje pa ne bih da pogresim ;) Hvala na pomoci!

tenk

ako se nevaram svi nasi su bili Canadair CL-13 sejbrovi koji su bili u upotrbi pa generalno remontovani pre slanja u jrv i pvo! neka me neko ispravi ako gresim,ali sam siguran 99% ::)
www.oluj.org
"May God have mercy upon my enemies, because I won't."

Sandman

Mislim da su nashi Sejbrovi vecinski bili Canadair, a konkretno za akro primerke nadjoh na Wings Palette par profila i za svaki pishe da je CL-13, no trebalo bi ipak josh proveriti...

Na zalost nemam knjigu Jets chiji su autori Milan Micevski i Bojan Dimitrijevic, pa ako neko ima nek pogleda i nek javi?

Ili uostalom Djole, poshalji mail Milanu, pa ako moze da ti pomogne oko ovoga tj. ako ima informacije u vezi ovog Sejbra....

djnik

Vazi, poslacu Milanu imejl, on ce sigurno znati da mi odgovori. Hvala svima u svakom slucaju. Kasnije postavljam slike modifikovanih merdevina. Naime koristio sam ESCI-jeve merdeve iz seta u 1/48.

Dada

Merdevine su polirani aluminijum... tj, nisu farbane :)

Gusha

Jaooo, bre ove krpe samo kvare pricu.Procitah posle zasto si ih stavio... ali meni to i dalje ne stima! Avion je mrak, i daj zavrsavaj ga vise, ispade k'o Skadar na Bojani!

medico

Quote from: djnik on 08-06-2008, 18:48:12
Pitam zato sto ih pravim.

ako se dobro secam u Revell pakovanju F-84G imas mislim iste takve ecovane merdevine

djnik

#103
Mali apdejt. Merdevine su gotove, modifikovane su iz ESCI-jevog seta. Takodje ofarbane su sve cirade. Na kraju, malo sam se zezao i ofarbao kacigu sve sa petokrakom koju sam "pozajmio" iz LH seta sa Rondelama u razmeru 1/72 heh.

         

Sandman

odlichno krpe izgledaju sad posle farbanja!

merdevine si bash fino doradio - long live stiren :D

e a za kacigu imam zamerku :P petokraka na kacigi pilota iz RV i PVO (SFRJ) mora da ima i plavu rondelu oko sebe!  ;) >:D 8) pa sad.... ako imas mogucnosti odstampaj negde plavu rondelu sa petokrakom ili samo krug plavi ;)