Mosonmagyarovar april 2008

Previous topic - Next topic

Sandman

szdravo szvima... evo i mene :D :D :D

malo kasnim sa javljanjem ali imam opravdani razlog - Goxy i ja obzirom da nismo osvojili neku nagradu/pohvalnicu, morali smo da idemo peshke iz Moshona kuci - kola samo za uspeshne maketare :P >:D 8) :D :D :D

shala mala.... :D

elem, potrajalo je prebacivanje i sredjivanje preko 1GB slika sa upravo zavrshenog takmichenja, ali nadam se da je vredelo, jer ima dosta toga za videti ;)

za pochetak bih zeleo da chestitam Tripku i Lanmiju shto su na najbolji moguci nachin predstavili nash forum - sva chetvorica smo prijavili nashe makete pod imenom "kluba" "Maketarski kutak" u prijavnicama - tako da eto prvih zvanichnih uspeha chlanova MK u Moshonu ;) :) BRAVO MOMCI josh jednom!!! ;)

mi smo se naravno sjajno proveli u Madjarskoj, i teshka srca se vratili nazad  :'(

evo ovako smo zapocheli Moshon-vikend



s obzirom da smo stigli tamo dosta rano - vec oko podneva - sala za takmicharske makete je u momentu nasheg dolaska izgledala ovako!



s obzirom da smo imali celo popodne na raspolaganju, reshili smo da skoknemo do Becha i da iskoristimo predivno toplo vreme koje nas je tamo zateklo :)

predjosmo granicu... :)



ulazak u Bech je izgledao ko da se vozimo po stazi Dejtona ili Indijanapolis!  :o (prekoputa ovog zida je OMV rafinerija)



nova muzichka grupa u usponu - Maketalika!!  >:D 8) :D :D :D



par detalja sa ulica Becha....



a onda smo naleteli na maketarsku radnju :D :D :D
(nashoj sreci nije bilo kraja, ali smo se na vreme zaustavili sa shopingom kako ne bi spucali sve pare pre nego berza u Moshonu i bude otvorena :D :D :D)



i dalje ulicama ovog prelepog grada....



a naleteli smo i na strip-radnju sa sve suvenirima omiljenih nam junaka stripa i filma :D



i dalje opet slike sa ulica Becha...



u Moshonu je kao i uvek "zivo" i veselo u vechernjim satima  :D



i to je bilo to shto se tiche petka ;)

Sandman

u subotu se poranilo na berzu....a kako je tamo izgledalo mozete videti na sledecih par slika ;)



u pauzama shopinga smo razgledali radove mladjih maketara....



Chesi su nam i ove godine priredili radionicu uzivlje :)



ovaj F-4 Phantom je imao ugradjene LED diode u izduvnicima pa sam zamolio autora makete da nam demonstrira izgled ovog efekta... jako lepo i elegantno reshenje - umesto prekidacha najobichniji dzamper sa hard diska ;)



grupna slika sa ekipom iz NS



i moja vechera - da nije dzema i barene jabuke (a la kompot) sa cimetom, ova shnicla sa dimljenim kachkavaljem bi bila savrshena..... sad bar znam da sledece godine necu naruchivati "broj 19" iz menija  ::) :P :D



u nedelju ujutro smo prisustvovali izlozbi vojnih vozila...

 

i josh par detalja sa berze i modela sa shtandova ...


Sandman

a onda konachno ono shto vas verovatno i najvishe zanima - makete sa takmichenja

pochinjemo sa helikopterima i avionima...


Sandman

scene, vojna vozila i tenkovi...



Sandman


Sandman

brodovi...



civilna vozila....


Sandman

i detalji sa zavrshne ceremonije....

nagrade....



"ko ce da mi kaze kako se radi wash?"



mapa na kojoj se vidi odakle su sve odshli takmichari ove godine...



"rimljani" su dodeljivali nagrade za figurashe ;) :D



i nashi momci na dodeli nagrada ;)



eto, to bi bio moj izveshtaj iz Moshona, nadam se da cete uzivati u slikama ;)

pozz,
Srdjan

djnik

Hvala na opsirnom izvestaju is Mosona! :)

Svima vam cestitam sto ste otisli tamo i predstavljali MK ali i Srbiju. Nema veze Srdjane sto ti i Goxy niste osvojili medalje, vazno je da ste ucestvovali i lepo se proveli. To vam oprastam. Ali ne oprastam vam to sto se niste vratili kuci svaki sa po barem jednom Madjaricom!!! ts ts :D

Salu na stranu, kvalitet maketa kao sto se moze videti na slikama raste iz godine u godinu. Uhvatiti korak sa tim Madjarima i Cesima nije lak zadatak. Mogu odmah da zakljucim da je kvalitet maketa bolji nego ovde u Americi (uporedjuci slike sa njihove konvencije), Evropski maketari su mastovitiji i ne boje se da koriste dodatne setove kako bi upotpunili svoje makete.

Zanima me sledece, kakva je bila konkurencija Srdjane u 1/144 tenkovima? Mislio sam da ces ti tu da im zadas domaci. Takodje sta su ljudi rekli sa onu dioramu sa Siptarima, je li bilo ikakvih pozitivnih/negativnih komentara?

P.S: Tripko vrati onaj prekidac sto si maznuo iz BRT-a, vidim kako se smesis ;) sala

DjG

Hvala na lepom izvestaju i dobrim fotografijama.

Cestitam osvajacima nagrada.
Ko tamo osvoji nagradu... taj definitivno - ZNA !

8)

Otto Skorzeny

Pridružujem se čestitkama!  :D
Svaka čast, momci, na uspehu!   ;)   :D

gasha

Cestitke osvajacima nagrada ali i svim nasim predstavnicima. Velika je stvar i samo ucesce. Sandman hvala na slikama. super su.


iguanac

Pozdrav svima,
jos jedno mesto koje je osvojeno - Vlada Mircetic
M84AB u 1/35, nazalost, 4. mesto u kategoriji oklop posle 1945, mada sa pravom bi bilo drugo mesto.
Zasto?
Pa zato sto su u toj kategoriji 2 mesta zauzeli Stug III i KV2. U kategoriji posle 1945. Inace, i nisu neki radovi.
Problem sa Madjarima je da su totalno netransparentni - nigde nije bilo spiskova sa bodovima i osvojenim mestima istaknutih, vec su to citali na madjarskom, engleskom i nemackom, na losem, ozvucenju za 40ak kategorija...Uzas.
No, ko izgubi ima i pravo da se ljuti! U mojoj kategoriji (vinjete) bila je jedna sigurno boilja vinjeta i ta je osvojila prvo mesto. Ostalo je diskutabilno.
Takodje, kategorija diorame-figure - mesto je dobila scenica 5x5cm sa 3 tenkiste koji stoje!?!?! A diorama sa bunkerom i desetak figura iskrcavanje D-Day nije dobila nista - ta je diorama, mislim na BG pobedniku, uzela zlato

Inace, utisci su povoljni - bilo je dzaba eduarda, koji se razgrabio - Hetzer u 1/35 je sa 50 evra pao na 16 evra. npr...
Ko nije bio, moze samo da zazali. Inace, kako su Madjari sad u sengenu, nas tim je iskoristio priliku i skoknuo do Beca i lepo se proveo.
Pozdrav svima i cestitke nagradjenima.
One day you'll realize there's more to life than culture... There's dirt, and smoke, and good honest sweat!

"Dogod budete čuli na Ljubinom Grobu pucanje naših pušaka, Nijemci neće proći. A kad toga ne bude, znajte da na njemu nema više živih proletera."

https://n-ever-finished-models.blogspot.com/

Hugo Sperle

Pa, kao i u ostalim zivotnim situacijama treba imati srece...
Mada, gledajuci ovakav nivo, i brojnost kvalitetnih radova i ne cudi me "lutrija"

Sandman

pre svega drago mi je da vam se svidja foto-izveshtaj

slika ima jako mnogo i ovo je bio samo probrani deo - aviona je recimo bilo mnogo vishe nego proshle godine, chime sam imao jako tezak izbor shta da izaberem za kachenje na forum.

brodova i civilnih vozila ove godine ima mnogo manje nego proshle godine shto je velika shteta jer su u 2007. makete u ovim kategorijama bile extremno dobrog kvaliteta!

da odmah odgovorim i Djoletu za 144ke - sva vozila i avioni su bili podeljeni u kategorije 1/72 i manje shto je mozda mali hendikep za mene jer sam nosio skoro samo 144ke (sem IS-2 u 1/72) na takmichenje, no dobro, to je vec na organizatoru da odluchi da li ce otvoriti posebnu kategoriju ili ne... nisam video mnogo aviona niti tenkova u 144ci tako da verovatno zato nisu ni otvarali zasebnu kategoriju.... nebitno, meni je drago da su moje makete i ovaj put bile vidjene u gomili ostalih odlichnih radova, i zaista je lep osecaj kad znash da su tvoji radovi postavljeni tu pored radova evropskih majstora ovog hobija.... :)

shto se tiche berze, ove godine je bilo malo vishe zvanichnih izlagacha - Vallejo je imao svoj shtand sa kompletnim asortimanom boja.... Gunze je na par mesta imao skoro kompletan asortiman svojih akrila....a ove godine se pojavila i firma MiG Productions gde sam konachno nashao MiG pigment setove koje jurim vec duze vremena, i to po cenama koje su chini mi se i na njihovom sajtu! Tu je naravno i ove godine bio Eduard sa kompletnim asortimanom, kao i Aber  i chini mi se Extratech.... sve u svemu jako bogata ponuda robe!

zeleo bih takodje da napomenem da smo imali i jednu malu akciju MK - naime, sa sobom smo poneli i flajere Maketarskog Kutka, na kojima se nalaze informacije o nashem forumu, kao i kalendar nashih takmichenja u 2008. godini .... juche pred kraj takmichenja sam primetio da na stolu gde su bili izlozeni flajeri i promo materijal ostalih klubova iz Evrope, MK flajera vishe nema, shto mi je drago, jer se nadam da ce to potpomoci ono shto nam je bio osnovni cilj ove male "akcije" - da se maketarima iz Evrope ukaze na postojanje maketarske scene u Srbiji, i da nasha takmichenja u narednom periodu dobiju na kvalitetu dolaskom stranaca! Iskreno se nadam da cemo u buducnosti imati vishe stranih maketara, pa eto, bice mi drago da smo doprineli popularizaciji nashe zemlje i hobija u svetu!

kad smo vec kod stranaca, vec smo dobili poziv od Bugara da krajem maja dodjemo u shto vecem broju na njihovo takmichenje koje se odrzava u Sofiji. Oni naime zele da se okupi shto vishe maketara iz regiona i da se napravi neka vrsta "Balkanijade" .... u kontaktu smo sa njima pa cemo gledati da se i ta manifestacija poseti!

u svakom sluchaju, vikend za pamcenje i moram priznati da sam ovo takmichenje sebi za naredne godine stavio kao "obavezno otici"! a zelim i svima vama koji ste u mogucnosti da barem jednom sebi prisushtite odlazak u Mosonmagyarovar - definitivno vredi svake ulozene pare! ;)

za kraj bih samo zeleo da se izvinim za mali propust - zaboravio sam nocas da spomenem da je i ekipa iz Novog Sada jako dobro proshla u Moshonu, tako da zapravo imamo chini mi se oko 7-8 maketara iz Srbije koji su osvojili neku nagradu ovog vikenda ;)

nagradjeni maketari iz NS su:

- Kozlik Viktor II mesto, avioni
- Beleslijin Slobodan II mesto, cetkarenje
- Marko Jelovac II & V mesto, juniori
- i josh jedan maketar iz Sente, nisam siguran koji plasman.

sve chestitke josh jednom nashim maketarima koji su na najbolji nachin predstavili Srbiju na ovom medjunarodnom takmichenju! BRAVO! :)

i da, da josh jednom napomenemo i da je takmichenje u Moshonu jedno od najjachih u celoj Evropi, tako da je samim tim ovaj uspeh josh sladji ;)

ostaje josh da sachekamo i utiske Nishke ekipe koja se danas vraca kuci - Momcha, Milten i Ugovorac su ostali malo duze pa da vidimo shta kazu i oni - a pogtoovo Momcha koji je nosio dioramu sa BRDM-om....

josh jednom pozdrav svim nashim maketarima koji su ovog vikenda bili sa nama u Madjarskoj i nadam se da cemo ovakve puteshestvije ponavljati sve cheshce u buducnosti ;)