T-33TM Academy 1/48

Previous topic - Next topic

djnik

Ohrabren izgledom maketa u boji aluminijuma koje je odradio zoki969 odlucio sam da paralelno sa F-86 radim na jos jednom nasem dzetu, T-33 TM (Tegljac meta).

Akademijeva maketa u razmeri 1/48. Delovi se odlicno uklapaju, odlicno su odliveni sve u svemu jednostavna maketa za rad


Kabina je farbana isto kao i kod F-86




U trup sam takodje postavio teg od 15g plus plastelin i zalepio ga super lepkom. Isti super lepak sam koristio kao git. Na prednjem delu nosa trebam da urezem panele za proreze koje je imao samo T-33TM.


Posto ja uvek moram da komplikujem, isekao sam trup kako bih prikazao motor, koji je inace iz Monogramovog starog F-80 Shooting Stara.


Motor


T-33TM cu ofarbati u donjoj semi, sa zuto-crnim donjim delom trupa i krila i koristicu dekale Lift Here.

Otto Skorzeny

Radis li ti nesto tamo osim sto maketaris?  :D  ;)  :D
Ala te je iskvario truli kapitalizam!? Sedis kuci sklapas makete a deonice donose prihode!  ;)  ;)
Salim se, naravno.  :D  :D  :D
Obozavam da citam i gledam kako radis makete.
Stvarno sam dosta naucio od tebe!  :D  :D  :D  :D  :D
Samo nastavi i pokazi glupim amerima kako se radi!!!  ;)
Veliki pozdrav!  :D

milten

Covek je stetan maximalno. :D Taman treba da mi stigne jedan T-33 1/48 Academy i planirao sam bas jednu od ove dve seme gore.  ;D ;D ;D
Mozes li da slikas kutiju i da okacis? Kad zavrsis ovaj topik cu da koristim kao uputstvo >:D
MK "Narednik Mihajlo Petrovic" Nish
http://nmpnis.wordpress.com/

djnik

Postavio sam i sliku kutije ;)

Sandman

Djoooooollleeee.... dajesh nam domace zadatke koje teshko mozemo da postignemo tvojim tempom!! ;) :D

super ti ide ovo sa nashim RV u svim erama! :)

el imash crteze iz YUVAM biltena za tegljach meta? ako ti treba sken (ako nemash YUVAM iz '87) javi pa da ti poshaljem na mail.... ima data shema bash za ovaj aparat 055....

a shto se tiche T-33, da li znash mozda koja je maketa ovog aviona OK za nashe primerke u 1/72?
mislim da sam na nekom online-shopu video da Hasegawa ima maketu T-33 chini mi se sa holandskim oznakama (pisalo na kutiji neshto tipa Whisky?) ....LH dekale za nashe jetove u 72 sam naravno nabavio (sve setove  :D ::)), sad samo josh da nabavim toliko maketa da bih uradio meni zanimljive primerke  >:D

pozz i srecan rad.... nadam se da kad krenesh da radish necesh skroz prestati sa maketarenjem - ovi tvoji foto-eseji su super i mnogo vrede - hvala! :)
Srki

djnik

Hasegawa sigurno pravi T-33 u 1/72 a mislim da ga je pravio i Heller (evo ga na ibeju http://cgi.ebay.com/HELLER-1-72-LOCKHEED-T-33-THUNDERBIRD-MODEL-COMPLETE_W0QQitemZ220181946163QQihZ012QQcategoryZ63663QQssPageNameZWDVWQQrdZ1QQcmdZViewItem)

Imam i ja taj YUVAM bilten, hvala na ponudi ;) Taj crtez je veoma interesantan i koristan a zanimljive su i slike pravog aviona. Uskoro cete imati priliku i da saznate sta se zapravo desilo sa ovim avionom i da vidite slike koje niste videli ranije ;)

Posao ce sigurno smanjiti intenzitet mojih radova ali nece uticati na moju zelju da predstavim ovde u tudjini avione naseg vazduhoplovstva.

medico

kao sto rece Djole hasegawa radi T33 kao i heller, obe makete su slobodno se moze reci vremeshne za danasnje standarde , relativno oskudne u detaljima , ako sed dobro secam hasegawina maketa je u kontra detalju za razliku od hellerove koji radi i nos za RT varijanty ( koje je takodje bila u nashem RV )

Sandman

hm... nadam se da ce Academy izbaciti i u 72ci ovaj avion... vredelo bi ;)

dragan_mig31

jojjjjjjjj pa sta radis bre djole :) 10000 maketa u istom vremenu :) svaka cast,jedva cekam da vidim farbanje na ovaj t-33

husky

Pazi da dovoljno otezas nos, treba mnogo olova da nebi seo na rep.
U knjizi Jets imas i tegljace, inace korisceni su do sredine osamdesetih kod nas.

djnik

Stavio sam teg od 15g u nos tako da je dovoljno tezak. Inace posto mu "otvaram" motor nece imati toliku tezinu u repu.

milten

Quote from: dragan_mig31 on 11-12-2007, 13:27:16
jojjjjjjjj pa sta radis bre djole :) 10000 maketa u istom vremenu :)

nece jos dugo, do polovine januara >:D ;D dok mu ne stignu papiri, a posle "zbogom makete" >:D
nadam se da ce stici ovo da zavrsi...
This is he`s fines hour ...
MK "Narednik Mihajlo Petrovic" Nish
http://nmpnis.wordpress.com/

djnik

Zezajte vi zezajte. Uzimam par dana slobodno za vreme praznika da odmorim oci. Verovatno u cetvrtak nastavljam sa smirglanjem T-33 i F-86. Trupovi su skoro gotovi, samo trebam jos da ismirglam krila i zagitujem gde treba i da kasnije spojim ova dva dela.

djnik

Zalepio sam krila i trup. Sa donje strane je potrebno da se ismirgla spoj jer ne lezi bas najbolje. Takodje sa leve strane trup je deblji od krila tako da i to trebam da ismirglam.



dragan_mig31

dobro izgleda :)samo napred