T-33TM Academy 1/48

Previous topic - Next topic

djnik

Svi spojevi su izgitovani super lepkom i ismirglani dok nisu postali glatki kao staklo. To je narocito vazno kod T-33 jer su gornje povrsine boje aluminijuma na kome se vide sve imperfekcije. Sledi sivi prajmer, kad me sef bude pustio da odem sa posla kuci na vreme... :(



Sandman

jel bilo i odozgo loshije naleganje polutki trupa  ??? poshto se vidi dosta veliki zazor zagitovan super lepkom?!  :-\

djnik

Jeste, naleganje je bilo losije nego sa donje strane. Ali kao sto vidis sve je to popunjeno super lepkom i izgitovano tako da kad budem preprskao prajemer uopste se nece videti spoj.

djnik

Evo kako je izgledao T-33 nakon sto sam zagitovao greskice u spojevima i ponovo sve ismirglao i ispolirao


Naravno brashem sam preprskao jos jedan sloj prajmera. Obratite paznju na spojeve, sve je cisto kao suza ;) Sa spojevima ne treba zuriti, ako ne popunite sve rupe i greske iz provg puta, uradite to iz drugog ili treceg, maketa ce u svakom slucaju mnogo bolje izgledati!


dragan_mig31

uhuhhuh :) jedva cekam da vidim ovo kamuflirano.inace spojevi su ti zakon nista se ne poznaje :)

djnik

Sve povrsine preko kojih treba da ide zuta boja su ofarbane u belo. Jedino nisam stigao da ofarbam donju stranu krila jer je poceo da pada mrak, prskao sam posle posla na terasi jer je vreme bilo lepo. ;)

\

Zoki969

Sta da napisem osim najiskrenijih pohvala.
Voleo bih da napisem neki savet ili konstruktivnu kritiku, ali ovde sve izgleda izvanredno.
Samo tako nastavi, sa nestrpljenjem ocekujem nastavak.

dragan_mig31

jedva cekam da vidim ovo zavrseno sa dekale i na neko postloje :) ako ga budes radio  ;)

djnik

Legla je i zuta, sledi susenje i za vikend maskiranje kako bih preprskao prajmer za Alclad.



Dada

Extra! Svidja mi se jako! Samo iskreno svidja mi se vise sejbr :D

Zoki969

Super izgleda, samo jedan savet (predlog)...
Mozda bi bilo bolje da ubuduce prvo ceo avion bacis u NMF, a zatim ga farbas standardnim bojama ... Na kraju krajeva, i na pravim avionima je farba isla preko metala, a ne obrnuto ...

dragan_mig31

super izgleda :) jedva cekam da mu vidim zastave na repu :)

djnik

Zoki, hvala na savetu. Znam da su ostale boje dodatno nafarbavane preko NMF. U ovom slucaju sam zeleo prvo da isrpskam zutu posto pokriva velike povrsine (celu donju stranu i donju polovinu trupa) i zato sto ce preko nje doci prajmer za NMF koji ce je tamnosiv. Nisam hteo da idem obrnuto pa da radim prvo NMF pa preko njega zutu jer kad bih ispravljao eventualne greske morao bih da predjem sa prajmerom, pa belom pa zutom preko NMF-a. Ovako cu preci prajemerom preko zute, videti da li ima gresaka u farbanju i ako sam zadovoljan sve to zavrsiti sa NMF-om.

Hvala ti za objasnjenje o Alclad nijansama u tvom topiku!

Profa

Odličan rad, Đole, a još bolja objašnjenja ! ;)
Samo jedno pitanje: jesi li popravio panele koji su se malo izgubili šmirglanjem/poliranjem? Bar sam takav utisak stekao po slici P4020106.jpg ???
Bogu fala što sam Lala! :)

Goran A.

Cekaj, cekaj Profo... doci ce tvoji Grumani pod mikroskop!