fw-190D-9 academy 1/72

Previous topic - Next topic

Aki

doso' ja malo na izlet kod vas avionaca 0:)
resio sam da se oprobam i sa avionima.
moj prvi avion je fw-190D-9 od firme academy,u 72ci
avion je sklopljen(sem elise),ofarban u RLM 76(MM 4786),a zelena je neka moja "domaca boja",posto nisam nasao RLM 83.
koristio sam MM akrile,i mogu da kazem da su odlicni!!
zelena mi je malo pretekla na repu,ali to cu ispraviti :-[
posto uopste nemam iskustva sa avionima,zelim da zahvalim lanmiju na brojnim savetima koje mi je dao!
takodje,zahvaljujem banetu kerberu na profilima ovog aviona 0:)!




pozeljni komentari i kritike 0:)


tripko

a evo ga jos jedan aviaticar ;D
bravo aki, samo napred, nisi trebao da skidas sa poklopca kabine maskirnu traku
to je zbog toga sto nakraju preprskas maketu semigloss ili mat lakom ovako
ces mozda ponovo maskirati te poklopce ili pri prskanju laka necim pokriti ih.
Neznam dal li si lakirao maketu, prepostavljam da nisi. aj ima tu jos dosta posla

djnik

Odlicno za sada! Je li mozes da postavis profile tog Fw-a, da vidimo kako treba da izgleda na kraju i ako imamo jos neke informacije da ti pomognemo!

Sandman

DEFINITIVNO ce pasti sneg!!  :D ;D >:D ;D

dobrodoshao u visine @ki ;)

ovako mi deluje ok, mottling deluje sasvim pristojno jedino ne znam jel kammo na krilima trebao da bude sa blagim ili oshtrim prelazima izmedju boja?

sad ti sleduje farbanje josh nekih detalja pa lakiraj pronto, pa dekali pa pronto, pa wash, pa onda neki matt ili semigloss na kraju... i eventualno pasteli i garez od izduva ;)

savet za ubuduce ako budesh radio avio josh koji - lakshe je  da stajni trap na samom kraju zalepish zbog maskiranja i kamuflaze ;)

kod aviona ne ide bash kao sa tencima da sve sklopish pa farbash... morash malo vishe "modularnog" rada da primenish ;)

u svakom sluchaju za prvi avion deluje sasvim OK :)

pozz,
S.

Dada

OOO, Alexa otkud ti ovde?
Lepo ti napreduje ta Dora. Secam se da si mi pricao o tom avioncicu, ali iskreno nisam verovao da ce tako brzo na radni sto 8)
Mogao si samo malko da prosvetlis slicke u PS-u,, ali i ovako se dosta dobro vide...
Pozz i cekamo napredak

Kerber

Polako, i sve dodje na svoje mesto...
Dobro je za sada, sitne omaske kod boje ces lako resiti, nije to problem.
Sendmen ti je rekao, a ja da ponovim, neko pravilo, koga se bar ja, kao i vecina avio-maketara drzi, je da se prvo farba, pa lepi....Ne trup i krila, ali unutrasnjost, detalji, koje kasnije ne mozes doseci ili im prici za kvalitetno bojadisanje. Ja ni elise ne volim da ostavljam da se vrte, jer me nerviraju oni neznanci, da kad prvi put vide klipni avion - maketu, odmah prstom za elisu, da vide dal' se okrece... >:D Zato se bar lepo dotera nos, sastavi, hladnjaci, ako ih tu ima i razni otvori.
a boja koju si sam "smixao", poprilicno mi, ovako na fotki, lici na 82 (ili 83 jer neki strani autori nazivaju te jednu, te drugu - tamno-zelenom)

Super je za sada, dobro izgleda, plus, imas Academijevu "doru -9", a to je vrlo dobra maketa, uzivanjcija za rad.

Aki

hvala svima na podrsci :)
na sledecem avionu cu ispraviti greske koje sam pravio na ovom,necu odmah sve sklapati.
kamuflazu sam radio po jednom profilu iz banetove knjige.
kamuflaza je ista kao ova,samo sto na krilima nije tamno siva,nego svetlo siva,kao i na trupu.

sad cu da ofarbam ono sto je preostalo,da doteram neke delove,pa cu onda,pa onda pronto-dekali-pronto 0:)
koji je najbolji nacin da kasnije istaknem panele ???

Kerber

Bilo je o tome reci ovde, al' ajde jos jednom... ;)

Kad ga izlakiras, posle decala, pusti mu u panele, razredjenu mesavinu (moj recept) braon tusha, moze i crni, mada ga izbegavam, sa vodom i malo (kap dve) tecnosti za sudove...da bolje proklizi kroz panele, tankom cetkicom....ako ti negde pretekne, odmah krpica i obrises. Postupak ponovis ako treba, koliko puta hoces, dok ne bude po tvom ukusu, samo ne preteruj. Mozes i malo kasnije (za 10-ak minuta) da stapicem sa vatom, malo razmazes to iz panela, u pravcu strujanja vazduha, da dobije onu "stroku...za to moze i tamno siva neka boja, ili razredis u alkoholu sastrugani pigment, pa cetkicom... mozes i tankom tehnickom HB olovkom samo da prodjes kroz panele, ali, pazi - ta stroka i crnilo idu i preko decala...

milten

Ako se ne varam ovo je Papagai stafel. Daj sliku odozdo...
MK "Narednik Mihajlo Petrovic" Nish
http://nmpnis.wordpress.com/

Profa

Quote from: milten on 12-12-2007, 17:10:56
Ako se ne varam ovo je Papagai stafel. Daj sliku odozdo...

Jeste Papagaj, ne treba ti slika odozdo.
Ovo je Fw 190D-11: nema grbu na poklopcu mitraljeza (nema ni te mitraljeze), ima veći usisnik, motor (na ovoj slice se ne vidi) je Jumo 213, dodati 30mm topovi u krilima ... itd itd... Evo i profila:

Bogu fala što sam Lala! :)

Zoki969

Quote from: @ki on 12-12-2007, 12:37:52
kamuflazu sam radio po jednom profilu iz banetove knjige.
kamuflaza je ista kao ova,samo sto na krilima nije tamno siva,nego svetlo siva,kao i na trupu.

Hmm ... Nesto sam sumnjicav prema kamuflazi ... Znam da je bilo nekih varijacija sa RLM 77 na krilima i trupu , ali RLM 76 (ili  RLM 84) pa jos u dve boje...  ???
U svakom slucaju deluje zanimljivo, pa ako neko moze da postavi profil bio bih mu jako zahvalan (Volim FW 190 u svim varijantama, i dobro bi mi dosla jos jedna drugacija sema bojenja)  :) :) :)

djnik

Ja sam isticao panele na Spitfajeru veoma razblazenom crnom temperom i kad se boja osusila vukao u pravcu strujanja vazduha. Veoma sam zadovoljan ovom tehnikom a ne mozes nikako da upropastis maketu.

Kerber

#12
Dore -9 inace vaze za skoro najsarenije avione u Luftwaffe...
posto su sklapane cesto i u terenskim radionicama, farbane kod lokalnih proizvodjaca, ili sa zalihama lokalnih poizvodjaca boja, varijacije su mnogobrojne, tako da imamo kombinacije  76/81/83, onda odozdo krila i deo poklopaca na trupu su silver (alu), napadne ivice krila odozdo, poklopci tockova u rlm 75, zakrilca i eleroni 76, ostali deo trupa i bokovi 84 (ili lokalna nijansa 76), gore 15/82, ili 77/82...kombinacije su neverovatne....Najcesca je kombinacija 76/75/82....
Tek su im motorske grupe posebna farbarska celina, pa mogu da budu u sasvim razlicitim bojama od ostatka aviona...Malo je jedan zivot za sve kombinacije.
Imam nesto malo profila, pa ko hoce, mogu da mu postujem na PM link, kak ih postavim na Sendspace, ali tek od ponedeljka, posto sutra idem 4 dana na put.

ugovorac

Dobro doso u novi svet.Dobro si poceo a i lepu si maketu izabrao.Ne znam kako ti se svidja ovo cose maketarstva al' ostani barem jednim malim delom u njemu.

Zoki969

Quote from: Kerber on 12-12-2007, 22:12:59
Dore -9 inace vaze za skoro najsarenije avione u Luftwaffe...
posto su sklapane cesto i u terenskim radionicama, farbane kod lokalnih proizvodjaca, ili sa zalihama lokalnih poizvodjaca boja, varijacije su mnogobrojne, tako da imamo kombinacije  76/81/83, onda odozdo krila i deo poklopaca na trupu su silver (alu), napadne ivice krila odozdo, poklopci tockova u rlm 75, zakrilca i eleroni 76, ostali deo trupa i bokovi 84 (ili lokalna nijansa 76), gore 15/82, ili 77/82...kombinacije su neverovatne....Najcesca je kombinacija 76/75/82....
Tek su im motorske grupe posebna farbarska celina, pa mogu da budu u sasvim razlicitim bojama od ostatka aviona...Malo je jedan zivot za sve kombinacije.
Imam nesto malo profila, pa ko hoce, mogu da mu postujem na PM link, kak ih postavim na Sendspace, ali tek od ponedeljka, posto sutra idem 4 dana na put.
Ma sve to mi je dobro poznato. Vec imam gomilu profila i dekala za Dore.  Zanima me  konkretno bas ovaj krajnje jednostavan, a samim tim , bar sto se nemaca tice, zanimljiv avion jer takav jos nisam sreo. Pa, ako je nekome poznat ... :o