Sherman M32 ARV - Italeri 1:35

Previous topic - Next topic

milanco

stvarno lepo izdetaljisano gledajuci ovo omam sve vecu zelju da uradim neko vizili inzenjerije
Svaka cast
"...ako stanemo gubimo sve..."
http://savrsenobrijanje.com/forum/index.php - forum posvećen jedinom pravom brijanju

Goran

Quote from: T34 on 18-03-2008, 12:27:54
Gusjenice će biti čisto OK, ako si fiksirao prednje i stražnje parove kotača!
Samo obrati pažnju gdje ide boja metala a gdje gume, pa shodno tome i weathering!
Inače ovakav tip podvozja je najzahvalniji za vinil ! Samo napred!  :D
Bez brige što se tiče weatheringa gusjenica, samo da one sjednu kako treba.

Goran

Radi se radi...malo manje nego prošli tjedan ali ne dam se.. 

Poradio sam na još nekim sitnicama oko makete, postavio rezervne kotače na zadnji dio tenka, napravio sajle i kuke i tako to, došao sam do faze primera i nanosa sloja crne boje, evo kako to izgleda:

Nosači prednjih kotača:






I na kraju primer i sloj crne boje. I sada mali odmor jel imam dosta posla do kraja tjedna pa neka se maketa malo naspava  ;D











Gusha

Uh, ovo izgleda sve mocnije!

Marko M

Moja jedina zamerka je što ovo čudo nema top. Sve ostalo je za udžbenik. ;)

Goran

Ali zato ima minobacač.  :D

Krenuo sam sa bojanjem, boja je Olive Drab. Slijedi prvi sloj, toliko da lagano pokrije crnu:





Nakon sat vremena sušenja, drugi sloj:



Slijede dekali, neću koristiti tvorničke, napravio sam si šablone pa ću ih špricat.
Do tada, pozdrav...

T34

Fenomenalan je! Čija je "Olive Drab"? ModelMasterova ili neka druga?

Goran

Da, Model Master 1711 sa malo malo bijele.

Goran

Danas sam maketu prelakirao koristeći Pronto u kojeg sam kapnuo par kapi crnog tuša. Nakon toga ću postaviti dekale pa još jednom cijelu maketu prelakirati gloss akrilnim lakom koji će mi biti baza za još jedan weathering, samo ovog puta koristit ću uljane boje.









nesha

Dok sam sluzio u Sapcu,  imali smo u tehnickom parku jedan M32, nazalost nisam bio bas u mogucnosti da napravim fotografije, :( al sam se zavlacio u njega. ;D
Ne mogu da se setim vertikalnih varova na kupoli ???

Goran

Što se tiče okomitih varova na kupoli, ravnao sam se po Riletovom Shermanu:
http://maketarskikutak.com/index.php?topic=2739.0

A našao sam i ovu sliku na netu: