tornado gr.1 MIG KILLER

Previous topic - Next topic

dragan_mig31

evo i sledecu maketu na remontu :) ovo je 1:72 revell tornado gr.1 kojeg cu da radim sa hdl dekale :) probacu da predstavim tornado iz desert storm sa nose art MIG KILLER,evo trenutacno stanje i kako bi trebala da izgleda :)




Dada

I bre kod tebe remont za remontom...
Sreca pa nemas vishe remontnih zavoda 8)

Nidza79

Valjda MiG eater a ne MiG killer (Kod  ZA447/EA)

Stvar je postala MiG Eater tokom napada na aerodrom a u tom momentu se jedan Mirage F1EQ zadesio na pisti te ga je ovaj zakucao "runway cratering" bombama. Hlandoratovskim kompleksasima je naravno sve MiG a i mogli bi se nagrditi odnosi sa Francuskom da je nazvan Mirage eater...

dragan_mig31

Quote from: Nidza79 on 14-12-2007, 15:09:58
Valjda MiG eater a ne MiG killer (Kod  ZA447/EA)

Stvar je postala MiG Eater tokom napada na aerodrom a u tom momentu se jedan Mirage F1EQ zadesio na pisti te ga je ovaj zakucao "runway cratering" bombama. Hlandoratovskim kompleksasima je naravno sve MiG a i mogli bi se nagrditi odnosi sa Francuskom da je nazvan Mirage eater...


ma da znam da je mig eater,ali nesto mi je drugo islo u glavi,najverovatnije zato sam pisao killer  :-[

dragan_mig31

evo kokpit i sedista za izbacivanje :)




djnik

Kokpiti ti izgledaju sve bolje i bolje. Najvaznije je da detalje odradis natenane tj. da ne zuris. Vidim da ti je na jednom od pojaseva boja podlila, to mozes lako da ispravis tako sto ces skalpelom lagano da ogulis taj deo gde je boja podlila i ako treba doteras sa bojom sedista.

dragan_mig31

danas sam radio preshading ali nazalost sa cetkom jer nemam odgovarajucu crnu boju za da radim to sa airbrushem,ovo je akrilna neka koja nemogu da spricam preko brasha jer je nekako cudna na kraju i je jako gusta bez obzira na to koliko sam je razredjivao,sutera cu da spricam kutije stajnoga trapa i najverovatnije jos nekoliko dana cu da se zadrzim na to jer su kutije bele i planiram da spricam nekoliko tanji slojevi za da efekt bude bolji i da se ne vidi da je boja gusta.





Kerber

Probaj tankom cetkicom da radis preshading, bar ja tako radim....sa AB ume da bude ovako debelo, a ne treba toliko.
Kasnije je mnogo bolji efekat, kad boja prkije ove panele, realnije je. Ovo moze da izgleda malo musavo na kraju...ako nemas precizan AB.
Inace, samo napred !
Makete su ti sve bolje .
Pozz !

oddball

probaj da uzmes waterpaper 1000 (smirglu) i da lagano ispirglas boju sa makete. to radi sa jako malo pritiskanja. imao sam slican problem sa Revellovim Eurofighterom. Razlivala mi se crna po panelima pa sam uzeo jako finu smirglu i lagamo i nezno smirglao i skinuo sam dosta.
"It's time to kick ass and chew bubble gum! And i'm all out of gum!"
- Duke Nukem

Ich been klugscheisser!

dragan_mig31

danas sam spricao pesok boju koje sam probao da pogodim od sliku.boja je model master bela plus revel kafeava i malo olive drab zuta i crvena :)na fotke se ne vidi zbog toga sto sam slikao na vestacko svetlo ali preshading je  ispao bas dovoljan kao sto sam mislio i da bi trebao da bude :)







dragan_mig31

danas sam ispricao dielektricne panele i radom u matt crna i motori i oplate topa u mm steel





Lanmi

Lepo ofarbano, Dragance stvarno ekspresno radis makete. Nemoj slucajno onaj "mrsni" pastel da koristis za weathering.
Milan Vukovic
https://lanmiblog.wordpress.com/

"Sve će to, o, mila moja, prekriti surfejser, boja i vaš"

Miljan


dragan_mig31

danas sam ofarbao kutije stajnoga trapa



Dada

Draganche bogme si se ti dobro izvestio! Ovo veoma lepo izgleda!
Samo bezi od mrsnih pastela kad dodje vreme prljanju 8)