Tupolev SB-2 1:72

Previous topic - Next topic

gasha

Nabavih ovaj stari model sdelan v SSSR. Naravno nista se nije slagalo, najvise me je nervirao canopy na kome su posle odvajanja ostala ostecenja na vidljivim mestima. Odabrao sam shemu sa sa istocnog fronta 1941-42 godina koju sam nasao u jednoj od knjiga o SB2. Nakon pronta ostaje da se urade decali i wash. Tu je malo problem posto su dekali stari i ne znam kako ce ispasti a i potreban mi je broj za vertikalac. Sajle na repu sam uradio od plastike koju sam razvukao. Dok ne padne pronto dajte jos koju sugestiju ako sam nesto propustio.









r.i.s.t.a.


Ufffff... Stari Frog... Imam dve te makete u kutijama, a posle nabavljanja jedne MPMove Kaćuše naprasno sam izgubio sav entuzijazam za sastavljanje ovih Frog veterana. Došao sam do zaključka da, kako god da ih čovek sastavi, uvek izgledaju kao igračke.

gasha

#2
Svi originalni dekali su se raspali u vodi u najsitnije delove  >:( ako neko ima ruske dekale za 1:72 rado cu ih otkupiti. Help, Avion je popio pronto i sada samo ceka dekale

anki

Ja mogu da ti poklonim ICM dekale za Bugarsku verziju Avie B-71 sto ti je licencni Tupljev. Razlika ipak postoji u tome sto je u nosu 1 umesto 2 mitraljeza. I to nosno staklo sa otvorom za 1 mitraljez imam viska i mogu da ti ga dam ali neznam kako ICM pasuje na tvoju maketu. Javi ako hoces ovo.

gasha

uh, uradio sam ga vec u ruskoj shemi. Izgleda da mi ne gine farbanje dekala.

r.i.s.t.a.


E jbt, sad se vratih ovom topicu - pogledaću ja kod kuće (t.j. kod roditelja, a tamo idem tek za nekih 7-14 dana) u kakvom su stanju dekali ona dva Froga koje ja imam, pa ako su OK daću ti oznake za Ruse. Odavno sam ih držao u rukama, mada koliko me sećanje služi bar jedna kutija je neki ruski prepak, sa oznakama сделано в СССР koje su malo je reći očajne. Drugi kit je čak u nekoj kesici a ne u kutiji, pa je moguće i da nema oznake. Ali, da sačekamo da odem tamo, pa ćemo utvrditi pravo stanje stvari.
Sve u svemu, ako već nisi uzeo da radiš šablone za zvezde, sačekaj još malo.

gasha





Stigli i decali. Ovi avioni nisu imali petokrake sa gornje strane krila. Ucestvovali su na pocetku rata na istocnom frontu i vecina ih je do 1942 bila unistena. Stari FROG i ne izgleda tako lose?

airbamby

Gasho dobro je ispao ovaj frog,lako je tebi kad imas pomocnika (onog malog sto trazi da pipne avion)  0:)
Salim se,nego fotke su malo mutne pa se i nevidi najbolje
http://www.oluj.org/ - Maketarski klub Oluj

rodeo

 Lepa grdosija, ja sam radio ICM-ov isto je malo problematican fit.
Pravda za Gigu, oranzada za trolove.

Zoki969

Bogami, stvarno ne izgleda lose  ;)
Daj jos koju slicicu  ;D

gasha

Quote from: airbamby on 13-12-2007, 11:12:26
Gasho dobro je ispao ovaj frog,lako je tebi kad imas pomocnika (onog malog sto trazi da pipne avion)  0:)
Salim se,nego fotke su malo mutne pa se i nevidi najbolje

Slikao sam jutros na brzinu i fiata i sb2, uradicu nove fotke kada dodjem sa posla.

ugovorac

Ovo stvarno ispade dobro.Daj samo jos neku bistru slicicu.